ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 74 104
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 285
#Crazy   newsm78  Моли Саара Кол е 1ва резерва в ТРИ ОДЗта, може и повече, аз на толкова места я открих. Навсякъде е 1ва резерва с ПРЕДИМСТВО! В друга тема четох, че не се е записвала,когато е била приемана.... Много странна история - 62 ОДЗ, 50 ОДЗ, 120 ОДЗ.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333947.msg10190129 мнението на blanc
чака първо желание... какъв е проблема?

# 286
  • София
  • Мнения: 316
#Crazy   newsm78  Моли Саара Кол е 1ва резерва в ТРИ ОДЗта, може и повече, аз на толкова места я открих. Навсякъде е 1ва резерва с ПРЕДИМСТВО! В друга тема четох, че не се е записвала,когато е била приемана.... Много странна история - 62 ОДЗ, 50 ОДЗ, 120 ОДЗ.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333947.msg10190129 мнението на blanc
и в 51 и 1 ОДЗ-та също  Thinking

# 287
  • Мнения: 1 255


Разбираме, но задачата в момента е друга - да се осигурим процеса на прием съгласно утвърдените правила. Ние не можем да коментираме самите правила.

Екип ИСОДГ



Нали тъкмо правилата дискутираме..
АКО е обявено "система на столичното образование" , няма как да се имат впредвид и ВУЗ-овете..
АКО от Общината ИСКАТ да се даде някаква десета от точката на децата на преподавателите в СТОЛИЧНИТЕ ВУЗ-ове..да го напише като " всички в системата на Образованието на територията на Столична Община"

Точно този въпрос зададохме на Дирекция "Образование". Отговорът беше, че допълнителният критерий важи за преподавателския и директорския състав във ВУЗ на територията на Столична община.

Екип ИСОДГ

# 288
  • София
  • Мнения: 316
#Crazy   newsm78  Моли Саара Кол е 1ва резерва в ТРИ ОДЗта, може и повече, аз на толкова места я открих. Навсякъде е 1ва резерва с ПРЕДИМСТВО! В друга тема четох, че не се е записвала,когато е била приемана.... Много странна история - 62 ОДЗ, 50 ОДЗ, 120 ОДЗ.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333947.msg10190129 мнението на blanc
чака първо желание... какъв е проблема?
на 6 места ли чака първо желание в различни квартали newsm78

# 289
  • Мнения: 289
Г-н Джонев, ако задам въпрос на сайта на ИСОДГ, има ли шанс да получа публичен отговор от представител на Дирекция "Образование" в самия сайт? Мисля, че проблемите са сериозни и вълнуват много хора, за да се крием зад лична спорадична кореспонденция с някакви служители от дирекцията. Моите уважения към това, което правите вие и екипа Ви (убедена съм, че сте професионалисти във вашата област), но мисля, че общинската дирекция трябва да поеме отговорността и да се появи най-накрая в публичното пространство, а не да ви ползва за посредници.

Формата за обратна връзка в ИСОДГ служи за комуникация с екипа, оператор на системата, а не с Дирекция "Образование". За комуникация с Дирекция "Образование", ползвайте каналите на Общината. Ние не говорим от името на Общината.

Екип ИСОДГ

ОК, ясно, разбрах  Peace

# 290
  • Мнения: 1 255
до екипа на исодг

така и не разбрахме: ще отделите ли или поне да маркирате по някакъв начин децата които вече са приети и посещават ДГ, но стоят по опашките и чакат преместване?
примерно срещу името да пише: посещава в момента Н-ското ОДЗ
така поне родителите бързо да се ориентират , да се свържат и да си разменят децата ако искат

и опашките да се поразчистят

Такава функционалност ще бъде внедрена след първоначалното класиране за деца родени 2006 г. и по-малки. За по-големите ще бъде внедрена към септември, когато започне да работи регистъра на всички деца.

Екип ИСОДГ

# 291
  • Мнения: 2 123
Г-н Джонев, ако задам въпрос на сайта на ИСОДГ, има ли шанс да получа публичен отговор от представител на Дирекция "Образование" в самия сайт? Мисля, че проблемите са сериозни и вълнуват много хора, за да се крием зад лична спорадична кореспонденция с някакви служители от дирекцията. Моите уважения към това, което правите вие и екипа Ви (убедена съм, че сте професионалисти във вашата област), но мисля, че общинската дирекция трябва да поеме отговорността и да се появи най-накрая в публичното пространство, а не да ви ползва за посредници.

щом си юридически грамотна Н'ЕМА  да получиш отговор - не разбра ли ? и аз чакам за него но уви !

Абе аз си го знаех, ама реших да се пробвам, може пък и да ме изненадат  Wink

три сме  #Cussing out

# 292
  • Мнения: 118
[да,да,да сега с предимство се ползват и професорите дори - понеже горките са ощетени в много в професията и заплатата си  bowuu
[/quote]

 Недей така, едно е родители  друго е дядовците /професори/ да носят точка. Родителите се броят на пръсти/колко от преподавателите са под 50 г./ обаче дядовците/ т.е. професорите/ хич не са малко.
[/quote]

Дядовците/бабите носят 3 т. и то от основните критерии, но само ако работят в ДЗ-целият персонал. А "професорите"-0,1 от допълнителните критерии.
Дедото на детето ми е доцент, но това не ме огрява никак.

# 293
  • Мнения: 2 280
да,да,да сега с предимство се ползват и професорите дори - понеже горките са ощетени в много в професията и заплатата си  bowuu

 Недей така, едно е родители  друго е дядовците /професори/ да носят точка. Родителите се броят на пръсти/колко от преподавателите са под 50 г./ обаче дядовците/ т.е. професорите/ хич не са малко.
Хайде сега..на пръсти се брояли..
Моя съпруг е преподавател във ВУЗ..и всичките му колеги асистенти са около 30г.. Професорите почти всичките са в пенсионна възраст и е ясно, че не носят точки, ама...синовете им са доценти, пък асистентите хич не са малко..И това само в един ВУЗ..
От тук малко, от там малко иииии...местата взели,че свършили..

# 294
  • Мнения: 2 280


Разбираме, но задачата в момента е друга - да се осигурим процеса на прием съгласно утвърдените правила. Ние не можем да коментираме самите правила.

Екип ИСОДГ



Нали тъкмо правилата дискутираме..
АКО е обявено "система на столичното образование" , няма как да се имат впредвид и ВУЗ-овете..
АКО от Общината ИСКАТ да се даде някаква десета от точката на децата на преподавателите в СТОЛИЧНИТЕ ВУЗ-ове..да го напише като " всички в системата на Образованието на територията на Столична Община"

Точно този въпрос зададохме на Дирекция "Образование". Отговорът беше, че допълнителният критерий важи за преподавателския и директорския състав във ВУЗ на територията на Столична община.

Екип ИСОДГ

Ами..да го допишат достатъчно ясно и грамотно..Все пак се предполага, че поне в Дирекция Образование би трябвало хората да са грамотни...

# 295
  • Мнения: 274


Разбираме, но задачата в момента е друга - да се осигурим процеса на прием съгласно утвърдените правила. Ние не можем да коментираме самите правила.

Екип ИСОДГ




Нали тъкмо правилата дискутираме..
АКО е обявено "система на столичното образование" , няма как да се имат впредвид и ВУЗ-овете..
АКО от Общината ИСКАТ да се даде някаква десета от точката на децата на преподавателите в СТОЛИЧНИТЕ ВУЗ-ове..да го напише като " всички в системата на Образованието на територията на Столична Община"

Точно този въпрос зададохме на Дирекция "Образование". Отговорът беше, че допълнителният критерий важи за преподавателския и директорския състав във ВУЗ на територията на Столична община.

Екип ИСОДГ

Много интересно къде личи това при тази формулировка - "Детето има поне един родител, който работи в системата на столичното образование"?  - аз може да не съм правно грамотна, но явно е въпрос на тълкование - кой както реши така ще го тълкува

# 296
  • София
  • Мнения: 316
Моли Саара Кол през януари е приета в 62 ОДЗ, но не се е записала. Към днешна дата продължава да е 1ва резерва. Не трябва ли щом не си се записал да отпадаш от списъка?
Ядосвам се, защото аз си загубих работата заради тия ясли и класации.....

на 6 места с педимство - какво ли ще да е  newsm78
защо не говориш с директорката, не че нещо ще се промени от това, но... кой знае от кой храст ще изкочи заек  Rolling Eyes

# 297
  • Мнения: 289
да,да,да сега с предимство се ползват и професорите дори - понеже горките са ощетени в много в професията и заплатата си  bowuu

 Недей така, едно е родители  друго е дядовците /професори/ да носят точка. Родителите се броят на пръсти/колко от преподавателите са под 50 г./ обаче дядовците/ т.е. професорите/ хич не са малко.
Хайде сега..на пръсти се брояли..
Моя съпруг е преподавател във ВУЗ..и всичките му колеги асистенти са около 30г.. Професорите почти всичките са в пенсионна възраст и е ясно, че не носят точки, ама...синовете им са доценти, пък асистентите хич не са малко..И това само в един ВУЗ..
От тук малко, от там малко иииии...местата взели,че свършили..


Към тях да прибавим и докторантите, които също преподават и се водят асистенти. От моите познати докторанти повечето са с малки деца горе-долу във възраст за детска градина  Peace

# 298
  • Мнения: 3
Моля да ми отговорите, защо обявените допълнителни предимства не са задължителни за всички ОДЗ?
Така, с правото на избор, не е справедливо, защото например по избраните критерии от ОДЗ, от които се интересувам,
нямам допълнителни точки, но по другите - неизбрани критерии - имам!
Всички ОДЗ в Люлин са избрали по 2-3 критерия, единият от които "...с-мата на образованието" и другия неизбежен - за брат/сестра. ЗА КАКВО СА ДРУГИТЕ ДОПЪЛНИТЕЛНИ КРИТЕРИИ, като не можем да се възползваме от тях???

# 299
  • София
  • Мнения: 843
да,да,да сега с предимство се ползват и професорите дори - понеже горките са ощетени в много в професията и заплатата си  bowuu

 Недей така, едно е родители  друго е дядовците /професори/ да носят точка. Родителите се броят на пръсти/колко от преподавателите са под 50 г./ обаче дядовците/ т.е. професорите/ хич не са малко.
Хайде сега..на пръсти се брояли..
Моя съпруг е преподавател във ВУЗ..и всичките му колеги асистенти са около 30г.. Професорите почти всичките са в пенсионна възраст и е ясно, че не носят точки, ама...синовете им са доценти, пък асистентите хич не са малко..И това само в един ВУЗ..
От тук малко, от там малко иииии...местата взели,че свършили..


Ами статистика няма да им водя, но се съмнявам да има толкова млади хора навсякъде /че и всичките да имат деца/. Идеята е, че едно е родител но ако и дядото носи 0,1т. вече е прекалено.

Общи условия

Активация на акаунт