Часът на Земята - ще изключите ли осветлението за един час?

  • 6 508
  • 173
  •   1
Отговори
# 105
# 106
  • Мнения: 4 555
Ескарина, ако две стоки са с еднакво качество и цена, но едната от тях е и екологична, то тя ще бъде предпочетена от преобладаващата част от потребителите. Което означава, че има финансов интерес да се появи тази стока. И тя ще се появи. Не спонсорирана от потребителите, а купувана от тях когато вече е на пазара.
А ако е лилава, оранжева или камуфлажна? Ако това просто няма значение за потребителите? Ако тях не ги интересува? Ще изберат стоката с по-добра реклама, подсказвам ти верния отговор.
 ooooh!
Ти просто изобщо не си наясно с това, за което говориш. Искрено съжалявам, че си загубих времето.

Участието в еднодневни акции ми напомня някак на индулгенциите, което мен лично дълбоко ме смущава.
За да си спреш тока за един час се иска да се лишиш от нещо, да направиш някаква жертва. Не просто да развееш знаме или да си сложиш значка "не сте сами". Хората, които не се интересуват от екология, нямат нужда да си изчистват съвеста, те просто не смятат, че замърсявайки, правят нещо нередно. За каква индулгенция става дума изобщо?

# 107
  • Мнения: 5 370
За каква индулгенция става дума изобщо?

Ми и на мене точно така ми звучи. И да ти кажа ли какъв е моят личен принос?
От години се движа с градски транспорт и умишлено не си вземам кола,. втора.Научила съм си детето да не хвърля боклук, докато не види кошче. Старая се да оптимизирам боклукосъбирането (доколкото е възможно, защото при нас още няма навсякъде контейнери за разделно.
Според мене, гледаш твърде едностранчиво на нещата. Щом не подкрепяме точно тази инициатива-значи, край, не сме еко, не сме евъргрийн и т.н.

# 108
  • Мнения: 104
да, естествено

# 109
  • Мнения: 985
Ами няма да изгасям, и то цял час.Не мога да озъптявам дребното на светло,а какво остава за тъмното. Crossing Arms

# 110
  • Мнения: 112
Ескарина, ако две стоки са с еднакво качество и цена, но едната от тях е и екологична, то тя ще бъде предпочетена от преобладаващата част от потребителите. Което означава, че има финансов интерес да се появи тази стока. И тя ще се появи. Не спонсорирана от потребителите, а купувана от тях когато вече е на пазара.
А ако е лилава, оранжева или камуфлажна? Ако това просто няма значение за потребителите? Ако тях не ги интересува? Ще изберат стоката с по-добра реклама, подсказвам ти верния отговор.
 ooooh!
Ти просто изобщо не си наясно с това, за което говориш. Искрено съжалявам, че си загубих времето.

Много умно! Това ли ти е концепцията - светът е населен с идиоти, които не виждат по-далече от носа си, и ако не сте просветените да ги напътствате, планетата ще се продъни сама в себе си?
Що не вземеш да пораснеш?
Останалите хора също имаме глави и можем да ги използваме, а това, че стигаме до някой изводи, различни от твоите, май си е по-скоро твой проблем.

# 111
  • Мнения: 4 555
Щом не подкрепяме точно тази инициатива-значи, край, не сме еко, не сме евъргрийн и т.н.
Нищо подобно не съм казала. Казах, че който я подкрепи, е много вероятно да е еко и в други аспекти, не само в този. От което изобщо не следва автоматично, че който не я подкрепи, значи е анти-еко.
Обяснявах каква е идеята на кампанията, най-вече във връзка с обвиненията, че така нямало да се спести кой знае колко много ток и че не това е целта, защото явно много хора не го знаеха.

cazaril,

# 112
  • Мнения: 822
Няма да се обръщам към всички поименно, защото не търся диалог...
Но все пак не разбрах, защо намесихте сателитните снимки. Такива снимки нито са поръчвани, нито излъчвани от организаторите на Earth Hour. Споменах за графично представяне на затъмнените часови пояси миналата година, но дори нямах идея, че компютърната графика или симулация е толкова скъпа. Тази година дори това го няма, така че загрижените могат да спят спокойно... Има снимки от различни градове преди и след затъмнението и повечето са непрофесионални, направени от участници в инициативата. Ако от NationalGeographic или NASA са поръчали сателитни снимки, това е друг въпрос.
За оправданието:
Цитат
Ей на, това е и оправданието на всички, които казват "Защо аз да не замърсявам, нали другите го правят?"
Твърде е елементарно за хората, сред които се движа, но вероятно в България е все още вървежно. Днес е по-модерно да се казва (и звучи някак си по-интелигентно):"Защо да го правя, след като нищо не зависи от мен?..."
И оправдания може би търсят наистина тези, които не правят и не искат да направят нищо. Аз също съм убедена, че такива хора няма да се включат в подобна инициатива. Все пак не ни вземат пари, но не ни и дават. Дори по телевизията няма да ни покажат... За пред кого да си купуваме 'индулгенция'? (Много сложна дума за моята твърде земна простота...)
За Ескарина съм сигурна, че също не изкупува вина. За себе си... Има пред кого да отговарям...
В този форум често се случва, да се молим и да отправяме мисли за и към хора, които вече са 'отписани' от науката и нейните представители... Понякога ние самите не вярваме, че има смисъл точно от нашата молитва, но го правим с добро желание и надежда, че позитивната мисъл, насочена от толкова много хора към една цел, върши чудеса... Днес ми е дадена възможността да го направя за Земята, която също е жива, и аз ще се възползвам да го сторя... Ежедневните малки стъпки на всеки от нас са от голямо значение, но и насочената мисъл и любов са винаги нещо, носещо изключителен положителен заряд...
Ескарина вече писа, че акцентът на акцията са "климатичните промени" и "глобалното замърсяване", а за по-точно -  цитат от сайта:"YOUR LIGHT SWITCH IS YOUR VOTE" и "to raise awareness about climate change"... За някой е вот, за друг молитва, за трети протест... Всеки може да намери някакъв смисъл, само да го пожелае.
Ескарина, съвсем приятелски ти пожелавам: Не хаби думи и емоции точно тук... Най-хубавото в реалния живот е, че там не се налага да говорим много... И постъпките ни са красноречиви и по-забележими... И все пак... радват ме хора като теб... Аз замлъквам...

# 113
  • Мнения: 98
Миналата година го изключих, тази година пак  Peace
Обичам свещи и по принцип вечер съм само на тях

# 114
  • София
  • Мнения: 6 010
Да! Гася след като напиша този пост!

# 115
  • София
  • Мнения: 958
И аз гася.....

# 116
  • София
  • Мнения: 1 076
Няма как да изгася - работя.
Но и не виждам смисъл в което - събота вечер всички, след уморителна седмица и седнали на свещи в пиковия час на отпускане. Романтично, но... Всички мерки за опазване на околната среда трябва да бъдат държавна политика, а не еднократно присещане от страна на запалени поддръжници. Иначе почистваме еднократно градинките от прелитащите найлонови пликчета, а на следващия ден ветрецът е разхвърлял всичко наново от препълнените кофи. Точно на това прилича.

Но... забавлявайте се, днес може и да се наплодят нови деца...

# 117
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз след още няколко минути ще изгася за цяла нощ дори, вие за един час спорите.

# 118
  • Мнения: 2 241
Изгасих всичко. И компютъра до преди малко...

П.С. Още съм на изгасена лампа.

# 119
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Браво, браво. Добре, че не снимат от спътника светещите монитори зад тъмните прозорци, че да се излагаме Grinning

Общи условия

Активация на акаунт