"конфликтна " ситуация в ДГ

  • 6 965
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 673
  Много хубав край... Между другото преди тази тема никога не съм знаела какви са тези гормити, сега почнах да ги забелязвам, видях в един магазин бяха отворили десетина пакета и така ги продаваха.
Виж, това е супер-ценна информация!  Hug
Къде е магазинът и на каква цена ги продаваха?

# 61
  • София
  • Мнения: 44 229
Че те не ги ли продават навсякъде.....
в джъмбо гледах миналата седмица бая такива същества.....

# 62
  • София
  • Мнения: 7 673
Че те не ги ли продават навсякъде.....
в джъмбо гледах миналата седмица бая такива същества.....
Да, продават ги и още как. Но запечатани.  Mr. Green
Аз предпочитам отпечатани, макар и по-скъпи, че ми писна да се повтарят вече.  Wink

# 63
  • Мнения: 2 047
  Съжалявам, но е в Пловдив.

# 64
  • Мнения: 102
а,защо изобщо децата трябва да имат играчки-изроди?и да съберат 42 от тях!!!гледам да огранича такъв тип играчки и филми и засега успявам.последно синът ми сам си избра илюстрирана книжка "Емил от Лъонеберя" на Астрид Линдгрен и това много ме зарадва.все пак издържа конкуренцията на доста герои изроди.

# 65
  • София
  • Мнения: 44 229
хихии....миии то по едно време се заразяват по модата предполагам...като вс други ги вълнуват изродите.....и те се присламчват.....
иначе и моят мъник за личната ми радост още не познава супермени, смайдъри, костенурки нинджи и гормити...но ми е ясно че ще е до време....Simple Smile

*Ирина* а то освен комплектинте май и по единично има разни - а и комплекта няма ли как да се избере че нищо да не се повтаря....

# 66
  • Мнения: 4 841
а,защо изобщо децата трябва да имат играчки-изроди?и да съберат 42 от тях!!!гледам да огранича такъв тип играчки и филми и засега успявам.последно синът ми сам си избра илюстрирана книжка "Емил от Лъонеберя" на Астрид Линдгрен и това много ме зарадва.все пак издържа конкуренцията на доста герои изроди.

За един - изроди, за друг - прекрасни същества  Hug В тази тема не се обсъжда дали ТРЯБВА децата да играят с такива играчки - щом родителят е преценил да ги купува, сигурно има своите доводи. Нито пък виждам някаква опозиция между играчките от филмчета/комикси и книжките. Или отиваме на презумпцията, че който се занимава с илюстрирани книжки по някакъв начин е нещо повече от този, който си играе с гормити?!?  Joy Joy Joy

# 67
  • София
  • Мнения: 44 229
Simple Smile))
не мисля, че имаше предвид точно това момичето...

Миналата седмица ме спряха някакви репортери отстандарт на улицата - питаха дали трябвало да се спрат реалита тип "страх" защото  децата може ли да пробват да правят такива неща и в къщи и т.н.....

Ми замислих се - има ли разлика дали гледат страх или спайдърмен....май даже от рисуваният герой има по-голяма вероятност да се опитат да правят супер номера....

Както и да е...за мен просто тези филмчета са за малко по-големи деца, а и  колкото по-малко насилие вижда невръсното дете - по-добре, а в тези филмчета не малко се бият и т.н......

 предпочитам до е дно време поне да му ги спестявам.....

# 68
  • София
  • Мнения: 7 673
  Съжалявам, но е в Пловдив.
Joy Е, няма да дойда до там за Гормити.  Wink

# 69
  • Мнения: 7 821
а,защо изобщо децата трябва да имат играчки-изроди?и да съберат 42 от тях!!!гледам да огранича такъв тип играчки и филми и засега успявам.последно синът ми сам си избра илюстрирана книжка "Емил от Лъонеберя" на Астрид Линдгрен и това много ме зарадва.все пак издържа конкуренцията на доста герои изроди.
Като стане детето ти на 7, 8 тогава ела се похвали  Wink. На 3 и моите гледаха само Мечо Пух  Simple Smile, а вечер заспиваха с Франклин.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Така се справят със страха си от чудовища и всякакви други работи.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 673
а,защо изобщо децата трябва да имат играчки-изроди?и да съберат 42 от тях!!!гледам да огранича такъв тип играчки и филми и засега успявам.последно синът ми сам си избра илюстрирана книжка "Емил от Лъонеберя" на Астрид Линдгрен и това много ме зарадва.все пак издържа конкуренцията на доста герои изроди.
Като стане детето ти на 7, 8 тогава ела се похвали  Wink. На 3 и моите гледаха само Мечо Пух  Simple Smile, а вечер заспиваха с Франклин.
Аз...нямам какво да добавя. Имам де, ама не искам.  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 102
да,смятам,че колкото по малко насилие виждат децата ни,толкова по добре за тях.колкото повече красота има около тях,също по добре.и също смятам,че родителя е този,който може да предложи на детето си нещо различно от "модата" на изроди или някакви други същества.вкъщи не се гледат такива филми,нито има такива книги или играчки.не смятам,че синът ми е ощетен от това.почти във всяка приказка злото е представено по някакъв начин,така че децата да разберат,че има и такова нещо на земята.има пирати,духове,великани....и всичките не са изроди.и още нещо.защо в германия и италия не видях нито една играчка изрод по магазините?и не казвам,че децата ,които се интересуват от други герои са нещо повече,а че има и друго,което може да заинтригува малчуганите,нещо издържало доста години и подминало много изроди по пътя си.така виждам аз нещата,без да обиждам никой.

# 73
  • Мнения: 7 821
да,смятам,че колкото по малко насилие виждат децата ни,толкова по добре за тях.колкото повече красота има около тях,също по добре.и също смятам,че родителя е този,който може да предложи на детето си нещо различно от "модата" на изроди или някакви други същества.вкъщи не се гледат такива филми,нито има такива книги или играчки.не смятам,че синът ми е ощетен от това.почти във всяка приказка злото е представено по някакъв начин,така че децата да разберат,че има и такова нещо на земята.има пирати,духове,великани....и всичките не са изроди.и още нещо.защо в германия и италия не видях нито една играчка изрод по магазините?и не казвам,че децата ,които се интересуват от други герои са нещо повече,а че има и друго,което може да заинтригува малчуганите,нещо издържало доста години и подминало много изроди по пътя си.така виждам аз нещата,без да обиждам никой.
Ами аз смятам, че децата гледат едно от друго. Искам моите да се вписват в обществото си, най-малкото не им преча да го правят щом искат. Това разбира се не значи, че не четат приказки за великани  Wink. Но всяко поколение с приказките си. Ако по времето на пра баба ми имаше пластмасови играчки, едва ли Баба Яга щеше да е лицеприятна.

И проблема с насилието се преекспонира, според мен. Хилядолетия децата на човеците са виждали насилие. И пак човечеството е оцеляло. Не съм абсолютно сигурна какво ще се случи, обаче, ако им забраним да виждат насилие изобщо  newsm78, ти от къде си сигурна, че ще е за доброто на същото човечество?!? Насилието е дълбоко вкоренено в природата ни, дали ако го изкореним ще оцелеем? И в какво ще се превърнем?

Колкото до магазините в Германия и Италия - не си гледала достатъчно  Wink. И ние пътуваме и ние гледаме в магазините - същите са играчките. А манията по гормитите не е българска измислица, заляла е цяла Европа.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 08:56 от .Ели.

# 74
  • София
  • Мнения: 7 673
Малко (доста) се отплесна темата май.  newsm78
Най-големият ми син е почти на 18. И през неговото детство събирахме какви ли не изроди.  Crazy Мина си и си замина като част от израстването. Сега си е съвсем нормален младеж - не е агресивен (напротив). Не виждам причина и смисъл за бягане от действителността. Възпитанието в ценности не е това. Изкуството е да възпиташ ценностите, въпреки това, което ги заобикаля - да отсяват същественото от несъщественото, лошото от доброто и т.н. Със затваряне в недействителна среда няма да стане. Относно другите страни - там си в голяма грешка.Да не искаш да кажеш, че гормитите са произведени в България или специално за децата в Б-ия?  newsm78 Не ги знам какви са по народност, не ме и интересува особено, но името ми звучи май малко италианско.  newsm78
П.П. Сега погледнах на опаковката какво пише- Giochi Preziosi- определено се отваря италиански сайт.
Ама наистина много се отплеснахме. Ако искаш да пуснем друга тема, за да си говорим как възпитаваме ценности в децата си.  Wink Тъкмо там ще ни опишеш подхода си подробно.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 09:09 от *Ирина*

Общи условия

Активация на акаунт