"конфликтна " ситуация в ДГ

  • 6 955
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 520
Аз в размяната не се бъркам. Пита ме вечер - може ли да подаря еди кой си гормит...
Казвам - те са си твои, ти решаваш. Подари, но после няма да си го имаш този.

Не се бъркам изобщо. И на него му подаряват, и той подарява. Това са си работи на децата. Трябва да се научат да се оправят.

Винаги предупреждавам, че щом е подарено - да не се тръшка после, а да е мислил навреме какво иска да направи.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 11:27 от SmaRt

# 76
  • Мнения: 455
Бих върнала играчката на собственика й, а на моето бих купила Гормита, който е ябълката на раздора (ако моето реве за чуждата играчка). И за следващия път ще имам обеца на ухото детето ми да не разменя играчки.
Peace

# 77
  • Мнения: 102
съгласна съм с вас,че всяко нещо е с времето си.поне може да се опитам да му насоча вниманието към нещо друго.наистина казвам,че в магазините в германия не видях такива играчки.дори търсих нещо нa Winx за едно момиченце,имаше само някое друго филмче и кукли.направи ми впечатление и няколко детски канала,които успях да погледам.филмите им са доста подбрани и определено без изроди.по друг начин гледат децата си там и на мен повече ми допада техния начин.имаме приятели няколко германски семейства и знам,че те не дават на децата си да гледат дори костенурките нинджа,да не говорим,че изобщо им дават да гледат телевизия по час дневно.за играчки не се дават много пари,макар и да имат възможност,някои от майките ходят на базари за играчки втора употреба,които са много запазени.5-6 годишните също се увличат по някакви играчки,разбира се.едни от тях са на playmobil.там си има за всеки по нещо,от конюшня до замък с дракон.но в крайна сметка децата са си деца.

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен това ми се вижда прекалено. Моите имаха и имат много играчки, гледали са и гледат филмчета (дори заедно ги гледаме) и това не ги е направило агресивни, малоумни или зомбирани. Но немците да си гледат децата както искат.

Днес видях въпросните Гормити. Ами, нищо особено, само дето с картите излизат доста скъпо. Моите никога не са събирали такива неща.

# 79
  • Мнения: 13 512
МНого съм щастлива, че не събираме такива неща.
Честно казано- да ви имам проблемите- прекалено голямо внимание им обръщате. Изобщо нямаше да се занимавам с майки и деца- щях да отида и да купя това, корто е причинило такива страдания.

# 80
  • Мнения: 804
МНого съм щастлива, че не събираме такива неща.
Честно казано- да ви имам проблемите- прекалено голямо внимание им обръщате. Изобщо нямаше да се занимавам с майки и деца- щях да отида и да купя това, което е причинило такива страдания.
  bouquet  bouquet  bouquet
"Широки" хора, се създават от "широки" души.
Постепенно еснафията и провинциализмът (не като местоживеене) ни поглъщат.

# 81
  • София
  • Мнения: 7 673
МНого съм щастлива, че не събираме такива неща.
Честно казано- да ви имам проблемите- прекалено голямо внимание им обръщате. Изобщо нямаше да се занимавам с майки и деца- щях да отида и да купя това, което е причинило такива страдания.
  bouquet  bouquet  bouquet
"Широки" хора, се създават от "широки" души.
Постепенно еснафията и провинциализмът (не като местоживеене) ни поглъщат.
Ама не четете.  Sad
На няколко пъти в темата стана дума, че няма как да се купи същото. (т.е. не се вижда какво купуваш).
Определено, ако можеше просто да се отиде и да се купи, проблем нямаше да има или щеше да е лесно решим.  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 7 914
а,защо изобщо децата трябва да имат играчки-изроди?и да съберат 42 от тях!!!гледам да огранича такъв тип играчки и филми и засега успявам.последно синът ми сам си избра илюстрирана книжка "Емил от Лъонеберя" на Астрид Линдгрен и това много ме зарадва.все пак издържа конкуренцията на доста герои изроди.
Като стане детето ти на 7, 8 тогава ела се похвали  Wink. На 3 и моите гледаха само Мечо Пух  Simple Smile, а вечер заспиваха с Франклин.
Аз...нямам какво да добавя. Имам де, ама не искам.  Mr. Green

за 18 годишния ли намекваш Rolling Eyes


изчотех темата на моменти много внимателно.. и си зададох въпроса( понеже все още ми е широко около врата).. не могат ли децата сами да си разрешат спора  Thinking. защо е необходимо и майките да се намесят... на моето дете бих казала -  кое е по важно приятелството или гормита Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 804
Стана въпрос и затова, че има магазини в които се продават въпросните играчки на малко по-висока цена и се вижда какво се купува.
Ако децата са направили размяна, не е зле да се уважи избора им и да не се бъркат родителите.
Ще рече човек, че са си разменили апартаментите. Ами това са само играчки, какво толкова се е случило?

# 84
  • Мнения: 13 512
i аз наистина не мога да разбера какво толкова се е случило. Не бих могла да му отделя акова внимание в никакъв случай.
А за ова като стане на 7,8... Децата ми са пример,че това може да се постигне. Борила съм се  с Дисни индустрията, и с Маттел...и все аз съм печелила борбата. Сега даже малко са мио благодарни,че не превърнах жиеювота им в розова Барби рапсодия или Батман стори.

# 85
  • София
  • Мнения: 7 673
а,защо изобщо децата трябва да имат играчки-изроди?и да съберат 42 от тях!!!гледам да огранича такъв тип играчки и филми и засега успявам.последно синът ми сам си избра илюстрирана книжка "Емил от Лъонеберя" на Астрид Линдгрен и това много ме зарадва.все пак издържа конкуренцията на доста герои изроди.
Като стане детето ти на 7, 8 тогава ела се похвали  Wink. На 3 и моите гледаха само Мечо Пух  Simple Smile, а вечер заспиваха с Франклин.
Аз...нямам какво да добавя. Имам де, ама не искам.  Mr. Green
за 18 годишния ли намекваш Rolling Eyes
изчотех темата на моменти много внимателно.. и си зададох въпроса( понеже все още ми е широко около врата).. не могат ли децата сами да си разрешат спора  Thinking. защо е необходимо и майките да се намесят... на моето дете бих казала -  кое е по важно приятелството или гормита Rolling Eyes
Това да 18-годишния не го разбрах.  newsm78 Да нямаш предвид, че това съм (или не съм) искала да добавя?  newsm78
А иначе - нали темата е именно, защото и според мен спора трябваше да се реши на ниво деца и никой не твърди обратното.
Бабилия, такъв магазин открих чак вчера.
Монда, аз не желая да се боря с Дисни и с Мателл, това е въпрос на лично решение.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 22:42 от *Ирина*

# 86
  • Мнения: 7 914
Аз...нямам какво да добавя. Имам де, ама не искам.  Mr. Green
за 18 годишния ли намекваш Rolling Eyes
пошегувах се Flutter..явно неуспешно Tired


А иначе - нали темата е именно, защото и според мен спора трябваше да се реши на ниво деца и никой не твърди обратното.
 
честно казано не ми стана ясно, понеже повече майки се изказаха, как биха го накарали да постъпи Whistling

# 87
  • София
  • Мнения: 7 673
Звездичка, аз нали затова казах, че не четете.  Hug
Всъщност всички говорим едно и също.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт