Децата и антибиотиците , за и против ?

  • 7 067
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Само не викай ,моля  Peace

# 31
  • Варна
  • Мнения: 336
Аз също не харесвам АБ, но въпреки това сме ги пили, дори ми се струва, че понякога е можело да се мине и без тях Confused
А какво да се пие при температура под 38? След като не е добре да се дава нурофен......

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
А какво да се пие при температура под 38? След като не е добре да се дава нурофен......

Нищо  Peace
 Аз с антипиретиците действам според състоянието на детето. Някога с Т 39 и нагоре е жизнена, играе и т.н. В такива случаи изчаквам максимално, нищо, че Т надвишава 39.
Друг път, ако с 37 и половина е отпусната и вяла, веднага давам Панадол.

# 33
  • Мнения: 80
Моят син до 2г. и половина не боледуваше,след това като се започна през месец на АБ и когато бяхме на 4 години направихме автоимунно състояние на организма и ни хвана една болест ,която се нарича Хенох-Шонлайн.Какво ли не преживях ,неискам и да си спомням,защото стояхме в болницата 30 дни тъй като при
 тази болест се засягат най-малките кръвоносни съдове-капилярите имахме едни червени петна по тялото,който изчезват много трудно.Ние правихме три пъти рецидиви .И всичко това благодарение на тея АБ.След тази случай почти не можем да пием никакви АБ,защото не сме израстнали болестта и като пием тя се пробуждала и пак започват да ни излизат петнта по крачетата най-вече.Като се разболее сега много бързо ми развива пневмония и направо в болницата влизаме или друг вариант ако се разминем без пневмония можем да пием единствено Клацид или Панцеф други не можем.Аз съм против АБ,но просто се налага да му давам иначе направо в болницата влизаме.

# 34
  • Мнения: 2 011
Моят син до 2г. и половина не боледуваше,след това като се започна през месец на АБ и когато бяхме на 4 години направихме автоимунно състояние на организма и ни хвана една болест ,която се нарича Хенох-Шонлайн.Какво ли не преживях ,неискам и да си спомням,защото стояхме в болницата 30 дни тъй като при
 тази болест се засягат най-малките кръвоносни съдове-капилярите имахме едни червени петна по тялото,който изчезват много трудно.Ние правихме три пъти рецидиви .И всичко това благодарение на тея АБ.След тази случай почти не можем да пием никакви АБ,защото не сме израстнали болестта и като пием тя се пробуждала и пак започват да ни излизат петнта по крачетата най-вече.Като се разболее сега много бързо ми развива пневмония и направо в болницата влизаме или друг вариант ако се разминем без пневмония можем да пием единствено Клацид или Панцеф други не можем.Аз съм против АБ,но просто се налага да му давам иначе направо в болницата влизаме.
Много  съжалявам че ви  се е случило  това! Дано се оправите бързо. Всичко  в големи  дози  е вредно. Sad, Имах една лична лекарка преди , която само  за зачервено гърло изписваше Аугментин.... - напълно излишно и детето ми разви  алергия към този тип АБ. Вредата , която носят АБ при неправилен подбор особено  при деца е огромна и  след като израснат не им действат много от АБ. Ужасни неща си преживяла - дано не ти се случва пак Praynig Praynig Hug
Все пак аз съм за употреба на АБ в краен и  изключително наложителен случай , иначе залагам на други методи най-вече!  Peace

# 35
  • Мнения: 1 650
БиоГайа възстановява нормалната чревна флора, която антибиотиците разрушават (вследствие на което имунитета спада). Още информация тук.
БиоГайа нашата педи ни е препоръчвала да се пие 2-3 седмици  след взимане на Аб.


По темата. Понякога АБ са наложителни. Доволна съм от моята педи, че АБ не изписва ей така превантивно. Винаги се правят изследвания, пускали сме секрети и след антибиограма е изписван и точният Аб. Дано има повече такива лекари, но ми се е случвало в провинцията за едно зачервено гърло да ми изпишат АБ, което за мен е престъпление.
Сподели ако твойта педи приема пациенти, защото си търся добър педиатър в София, Мойта все се застрахова с АБ, нищо че ни е по- близка. Praynig

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Все пак аз съм за употреба на АБ в краен и  изключително наложителен случай , иначе залагам на други методи най-вече!  Peace
Аз също. Всяка инфекция в началото- още при първите признаци, може да се пребори с много по-безобидни средства. Преди няколко дена малката дъщеря се разболя изведнъж- каза лошо ми е и легна, след малко вдигна Т над 39 градуса. Лекувах я както аз си знам (е, не ни се размина съвсем и Нурофена), в края на 3-ия ден Т спадна и остана само хрема, след още 1-2 беше напълно здрава. С първото дете обаче бях доста несигурна и неопитна и винаги я водех на лекар, съответно е изпила повече антибиотици.

# 37
  • Мнения: 4 028
Мнението ми е да си намериш нормален лекар, за да не се чудиш дали да му вярваш или не.

Имам пълно доверие на педиатърката на дъщеря ми, ако изпише АБ, значи наистина е с диагноза, която го налага. За почти 5 г., никога не е изписвала Peace не е хомеопат.

Никол, изви ме, не разбрах, детето пило ли е АБ или не?

# 38
  • Мнения: 982
Детето ми е на 3 г. и 6 месеца и не е пило АБ до този момент.
Два пъти му е изписван, но аз не съм давала. Поисках изследвания, те съответно показаха, че бактериална инфекция няма.
Но истината е, че ми трябваше повече смелост и в двата случая.
Забелязвам, че много родители се успокояват само от мисълта за АБ, дори го купуват по собствена инициатива. Това не го разбирам!

# 39
  • Мнения: 2 011
 И аз не разбирам  хора, които  на своя глава купуват антибиотици и се самолекуват. В последно време докторите наистина се застраховат с мощните широкоспектърни антибиотици. Искам обаче да питам за този БИО ГАЙА??? Хомеопатично ли  е , скъпо ли  е? Веднага  след прием на АБ ли се пие или  едновременно? newsm78 newsm78 newsm78

# 40
  • Мнения: 46 535
Никол, изви ме, не разбрах, детето пило ли е АБ или не?

Не е пила, никога дори не й е изписван ...

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
stelsi77, успоредно с антибиотика.

# 42
  • Мнения: 18
Нашата педиатърка изписва антибиотик само в краен случай. Тази година сина ми боледува доста, обаче нито веднъж не му изписа антибиотик, макар че последния път беше с много висока температура, но организма му се пребори сам. Когато беше в детската градина обаче, доста често му изписваха антибиотици. Аз мисля, че когато има  бактериална инфекция, не може да се избегнат. Да не казвам, какво сме преживели с мъжа ми - детето гори с 40 градуса температура - компреси със студена вода и оцет, борба с часове докато свали температурата и от следващия ден - антибиотик. А сега, като е вече голям - минава без антибиотик - особено откакто сме при тази лекарка, от години не е пил антибиотик. Наскоро една позната бълваше срещу нея змии и гущери, защото не изписала антибиотик на детето и, а то  вдигнало над 39 градуса температура, влезли в детско отделение по спешност и с часове му сваляли температурата - еми заради такива плашливи майки някои лекари изписват антибиотик за да се презастраховат.

# 43
  • Мнения: 166
Да,така е -има майки,които ако излязат от кабинета на личния лекар на детето си с рецепта без изписан антибиотик,са крайно недоволни и започва едно търсене на второ,трето и т.н мнение,докато се намери все пак някой,който да задоволи очакванията й за качествен преглед и лечение.По темата -антибиотиците не са отрова/говорим за лечебни дози/,но!трябва да се изписват,когато е необходимо и когато ползата им ще надвишава вредата.В този ред -в детската възраст за около 80% от острите възпалителни процеси при детето причина са  различни вируси-прибързаното лечение с антибиотик не е основателно.

# 44
  • Мнения: 5 790
Аз съм ЗА!Когато гледах дъщеря ми бях голяма паника.Като вдигнеше температура го изживявах много зле/чак на мен ми ставаше лошо/,големи терзания,голямо чудо.На третия ден започваме антибиотик и със всеки един прием детето се оправяше,вървеше към оздравяване.И всеки път като ни изпишеха антибиотик ме обземаше едно спокойствие.Знам,че помагат за едно и вредят на друго,но това са моите наблюдения.Състоянието и се оправяше,а не се влошаваше.

Абсолютно подкрепям това мнение.
Освен това, имам повече от пълно доверие на частния педиатър, при когото ходим.
Досега, за 3 години не й е изписал антибиотик.
Когато края на миналата година му я заведох с почти 40 градуса температура, веднага ни изпрати на рентгенова снимка и пълна кръвна картина. Оказа се вирусна пневмония. Наложи се 10 дни венозен антибиотик, но на втория ден детето се чувстваше добре. Така че, аз съм "за", когато се налага.

Общи условия

Активация на акаунт