До колко мъжете ни трябва да са обвързани с майките си?

  • 4 037
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Напълно подкрепям Богиня. Въпреки че свекъра на майка си беше жив и здрав (вече не), баща ми винаги е бил на разположение на майка си. На 100%. Трябва ли да обяснявам, че с майка и брат ми се чувствахме като втора ръка семейство? Защото вместо да излезем на торта както другите бащи водеха жените и децата си, ние излизахме само с майка, че на баба й било мъчно за сънчето (нищо че преди ден са се виждали  #2gunfire) И ако един ден сина ми ме гледа в очите като куче, срам ще ме хване  ooooh! Това не е мъж, а дете, играещо възрастен.

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Разберете се в какви граници да бъде помощта. Всичко, което е прекалено, не води до нищо добро. Но едва ли ще го промениш, така че по-добре помисли как тя пък може да бъде полезна и на вас с нещо.

# 32
  • Мнения: 41
Mисля,че всичко е въпрос на възпитание.Ние също възпитаваме децата си да уважават по-възрастните,да им помагат,да ги отменят.Какво лошо има синът да помага на майка си.Разбира се е глупаво да мислим,че така тя го обсебва.Все пак всичко,когато е в разумни граници,за мен е нормално.А ако има прищевки от възрастния човек,на които ние се отзоваваме непрекъснато е...тогава наша си е грешката.Мисля,че всяко следващо поколение е по-умно от родителите си и  не би трябвало да бъде манипулирано.

# 33
  • Мнения: 2 478
Не съм чела коментарите ви,но ще кажа,че в така поставената ситуация ми се вижда нормално ,синът да помогне на майка си.И авторката трябва да се радва,че той може да го направи.
Никога не съм се дразнила,когато мъжът ми помага на родителите си ,дори го насърчавам.А дори не искам да си помислям ако майка му е сама.В нашето семейство взаимопощта е нещо нормално-родителиет ни към нас и ние към тях.И така ще възпитаме и синът ни.


# 34
  • Мнения: 289

Моя мъж е много всеотдаен, но към всички, нощем да звънне приятел , клиент тръгва, но е такъв и към моите родители.

# 35
  • Мнения: 668
Явно имате достатъчно възможности финансово за да бъде всеотдаен и към семейството си и към майка си.Оправен мъж си имаш  което е много добре.Не виждам причина да се дразниш.Помисли,един ден  и твойте родители ще имат нужда от подкрепа!Моят помага когато може и с каквото може,никога не съм се сърдила за каквото и да е.

# 36
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
На този етап той прави дом за нас и за нея, грижи се за нас и за нея, решава какво да купи за нас и за нея, или с една дума една глава мисли за две домакинства. .......Може ли един човек да мисли едновремнно и за жена и зе дете и за майка и за брат и сестра??? Наел се е да построи дом на майка си, ОК, наел се е да го обзаведе ОК, наел се е да и задоволи желанията до колкото може ОК, но питам аз и децата, когато исками да бъдем с тати на разходка, а той е изморен и ни изпраща сами и ние трябва да му влезем в положение какво да правим????


За пазаруването, ако тя няма здравословен проблем, който да я възпрепятства, защо съпругът ти го прави?
А брата и сестрата пък защо?  newsm78 Ученици ли са?
Майка му в момента няма ли дом, че той ще й строи, обзавежда?  newsm78

Струва ми се, че съпруга ти сам се натоварва със задължения. Помощта е едно, но обсебването му и товаренето му с грижи, които не са негова работа е друго. А от това обсебване страдат децата ви.

# 37
  • Мнения: 1 844
и свекърва ми е живяла без мъж до себе си,затова преди съпругът ми е поемал много задължения,за да й помага.няма лошо-това го е направило отговорен,показва качества.откакто обаче се оженихме приоритет му е нашето семейство.когато се налага помага на свеки за нещо,но в нормални граници.
не знам,мисля,че описаното от авторката е малко пресилено и ненормално.едно е да помагаш на родители,друго е напълно да им се отдадеш.

# 38
  • Мнения: 3
Според мен също няма лошо да помага,но в допустимите граници,а не за всичко!Негова най-голяма грижа трябва да са жената и децата!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 3 406
Браво на това момче.
Така го е възпитала майка му. Ако един мъж е грижовен и отговорен, той е такъв към всички, скъпи за него хора, включително и към майка си.
Разбира се, изключвам мамини синчета и льольовци, които така и си прекарват живота, скрити зад полата на мама, но това е друга тема, мисля.
По начина, по който се отнася с нея, може да се съди за отношението му към собственото му семейство.
Това от баба си го знам. Ако ме интересува един мъж, да гледам как се отнася с майка си, ако искам да разбера какво ме чака един хубав ден. Много умна дама беше моята баба.
Аз и до ден, днешен се умилявам от случайната гледка на мъжкар, внмателно хванал под ръка крехка възрастна дама.

# 40
  • Мнения: 1 341
Хубаво е да помага, но в границите на нормалното. А в случая мисля, че тези граници са минати отдавна.

Когато създаваме деца, нали не ги правим със съзнанието, че един ден те ще ходят по нас като кутрета?! Аз лично за децата си искам един ден, когато създадат семейства да са щастливи! Не бих искала да ги натоварвам.
Това да няма време за семейството си, защото е при мама, не е хубаво. За какво отношение говорите към майката, че такова щяло да бъде и към съпругата. Като в случая време за съпругата няма. Изпуска прекрасни моменти с децата си, и докато ходи по полата на мама, децата му ще са пораснали и ще отлетят.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 406
ронка, ти откъде знаеш?
Знаеш ли, че в огромен процент от случаите, снахата счита и телефонен разговор на съпруга и с майка му да предателство спрямо новото семейство.
Къде точно е границата между мъж, който се грижи за майка си и льольо, мамино синче?

# 42
  • Мнения: 1 341
Azzy, ами в описаното от авторката положение излиза, че съпругът й няма време за семейството си, защото е отдаден  на майка си. Аз така разтълкувах пътрвият пост на авторката. Може и да греша.
Колкото до границата... Грижовният син помага с каквото може, без да ощетятва семейството си. А льольото и мамино синче, лежат на плещите на маминка и тя се грижи за тях!
ПП. не съм казала, че въпросният господин е мамино синче. Но според мен е обсебен от майка си, което пак граничи със същото...абе лентата е много тънка според мен.

# 43
  • Мнения: 386
ако той се грижи добре за вас, причината за това е възпитанието, дадено му от майка му. за да имаш това отношение към теб, тя е причината. по-добре да се грижи за всички, отколкото само за себе си.

# 44
  • Мнения: 804
Azzy, ами в описаното от авторката положение излиза, че съпругът й няма време за семейството си, защото е отдаден  на майка си. Аз така разтълкувах пътрвият пост на авторката. Може и да греша.
Колкото до границата... Грижовният син помага с каквото може, без да ощетятва семейството си. А льольото и мамино синче, лежат на плещите на маминка и тя се грижи за тях!
ПП. не съм казала, че въпросният господин е мамино синче. Но според мен е обсебен от майка си, което пак граничи със същото...абе лентата е много тънка според мен.
От написаното от авторката аз разбрах единствено, че не излиза с тях на разходка. 
Иначе не прочетох да ги е лишил от нещо. Тя всъщност е недоволна, че той се грижи за майка си. "Пазарува за нас, пазарува и за нея". Е и? Една торба повече му натежа или лиши децата си от нещо? Авторката, да ме извини, ама малко злобее.
И какво значи обсебен. Обсебен е диагноза.
Мъж, който не лишава семейството си за сметка на майка си и не поставя нейните нужди на първо място, но въпреки това се грижи и за нея, може само да предизвика възхищението ми.

Общи условия

Активация на акаунт