Докога ще ни наказват, защото живеем в центъра?

  • 8 134
  • 191
  •   1
Отговори
# 180
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз също го употребявам, но когато казвам "селянин", нямам предвид липсата на софийски произход, а простотия и цървуланщина.

И аз така.

Ако някой обаче, е разпознал себе си в описанията, от чийто контекст се вади думата "селянин", смята го за епитет и се отъждествява с него, мога само да му напомня, че това си е негов проблем. Не е мой.

# 181
  • Мнения: 835
Трябваше с парите, които събират от синята зона да направят поне 1 паркинг м/у Руски паметник и 5-те кьошета!Да, ама не.Беше предвидено в празното място на ул.Добружански край и Ст.Стамболов/където беше моста/да се построи надземен голям паркинг, но на това празно място вече има блок! А земята беше общинска Joy
Аз лично бих си платила за паркинг, ако го имаше.

Гласувайте,....гласувайте................щом си нямате работа Joy

И аз съм от живущите в центъро, пред блока сме сложили колци, които редовно ни ги режат от общината, и ние редовно си ги монтираме............

живот ли бе да го опишеш...... Mr. Green

# 182
  • София
  • Мнения: 2 493


И аз съм от живущите в центъро, пред блока сме сложили колци, които редовно ни ги режат от общината, и ние редовно си ги монтираме............
Ако си ги узаконите няма да ви ги режат... Ние така направихме пред нас, само че сега колите спират до колчетата и улицата е много тясна, но пък поне мога да изляза от входа  с количка...

# 183
  • София
  • Мнения: 1 783
Искам да знам кой гражданин пишка пред черджето ни и защо бате полицай, който не живее в в нашия квартал и си паркира където иска, защото има лепенка и слънчоглед на видно място, си пие кафето в нашето кафене, в центъра, сутрин, рано и си хвърля бъркалката пред нашата врата. М?
А дали си хвърля бъркалката като пие кафето в кафене в Обеля, по обед или следобед, пред нечия врата. М? Според вас.
 А дали има това връзка с паркирането, боклука и прочия в този, за някои роден, за други омразен, за трети недостижим, за четвърти неразбираем, а за мен обичен град?

# 184
  • Мнения: 5 370
Искам да знам кой гражданин пишка пред черджето ни и защо бате полицай, който не живее в в нашия квартал и си паркира където иска, защото има лепенка и слънчоглед на видно място, си пие кафето в нашето кафене, в центъра, сутрин, рано и си хвърля бъркалката пред нашата врата. М?
А дали си хвърля бъркалката като пие кафето в кафене в Обеля, по обед или следобед, пред нечия врата. М? Според вас.
 А дали има това връзка с паркирането, боклука и прочия в този, за някои роден, за други омразен, за трети недостижим, за четвърти неразбираем, а за мен обичен град?
Не само връзка, всичко, изброено от тебе, са брънкиот една дълллллга верига.

# 185
  • Мнения: 835


И аз съм от живущите в центъро, пред блока сме сложили колци, които редовно ни ги режат от общината, и ние редовно си ги монтираме............
Ако си ги узаконите няма да ви ги режат... Ние така направихме пред нас, само че сега колите спират до колчетата и улицата е много тясна, но пък поне мога да изляза от входа  с количка...

Ако ме и "светнеш" как става ще черпя по  cheers cheers cheers

# 186
  • София
  • Мнения: 2 493
Ами не знам точно, но нещо в общината беше. Не го движих аз проекта. Доколкото разбрах трябва да подадеш нещо (например молба или заявление или нещо подобно) което е проект къде точно ще са колчетата и т.н. Иди в общината (Средец или там, която се водиш) и поразпитай - ще ти обяснят.

# 187
  • Мнения: 4 300
Искам да знам кой гражданин пишка пред черджето ни и защо бате полицай, който не живее в в нашия квартал и си паркира където иска, защото има лепенка и слънчоглед на видно място, си пие кафето в нашето кафене, в центъра, сутрин, рано и си хвърля бъркалката пред нашата врата. М?
А дали си хвърля бъркалката като пие кафето в кафене в Обеля, по обед или следобед, пред нечия врата. М? Според вас.
Т.е. питаш дали селянинът се държи селски и на село, а не само на жълтите павета, пардон, на Славейков или Фр. Нансен?

П.С. А на нас някой, да му изсъхнат ръчичките дано, ни открадна регистрирано колче, за да не паркират нарушителите пред гаражната рампа.

# 188
  • София
  • Мнения: 3 408
Аззи това, за което говориш  е липсата на възпитание, което определено няма нищо общо с месторождението.
 Тъй като аз не съм кой знае какъв идеалист вече, смятам че единствения начин да се постигнат определени промени е с въвеждане на ясни правила и стриктното санкциониране при неспазването им, независимо кой от къде е и за какво се бори.
 От само себе си вече е ясно, че няма да ни се получи.
 
Кифле, категорично съм съгласна, обаче тогава да счетем, че сме постигнали консенсус, че вече простотията няма да я наричаме селяния.
И аз сериозно говоря.
Защото и на мен ми се налага да ходя след разни хора и да се обяснявам, че не това са имали предивд, ами другото- с възпитанието.
Не желая да се чувствам неудобно пред хора, които уважавам, ценя и харесвам и не ми е приятно да ги засягат.
И житейски и форумски.

По втория ти коментар съм съгласна и го казах по-напред в темата. Ще се получи, обаче по някое време, така мисля.

# 189
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
А гледам номерата на колите... и си мисля ...ако в София имаше само коли със софийски номера, може би този проблем няма да е толкова тежък.

да, така е Peace и не само проблема с паркирането би се решил

# 190
  • София
  • Мнения: 1 783
Питам  и вас, Рокс. Защото нещо ми подсказва, че зле възпитаният, прост, немарлив, семпъл човек, се държи еднакво навякъде. затова се събува пред вратата си, щото знае, че прави боклук на улицата.
Просто намирам връзка между различните проблеми на града и манталитета на гражданина, без оглед дали е абориген или конквистадор.

# 191
  • Мнения: 12 666
Е, много гадни били тези софиянци.  Но подозирам, че точно зад този  тип софиянци се крият напуснали скоро трикатата къща на село, на коята са живели в мазето. И москвича, който са измивали всяка неделя да направят 1 кръгче за овации и да го приберат обратно в плевнята и завият грижливо . Но сега са на центъра. Някои даже на главната на София.

Общи условия

Активация на акаунт