ПЛЕТАЧКИ засмени майсторят пролетни премени

  • 34 414
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 129
poli777p, няма схема за ключодържателите, плетох ги на око  Peace
плета не в кръг, а като право парче - започвам си със синджир с необходимата дължина и после нагоре само ниски пълнежи  Peace като преценя, че е станало достатъчно на височина, почвам да свивам като през 3-4 ниски пълнежа изпускам по една дупчица и бода в следващата  Peace и така докато се оформи горната част, после съшивам  Peace в горната част си остава дупка колкото пръст да мине и оттам промушвам шнурчето - от единия му край е топчето (цветето), а от другия - халката за ключа  Grinning

# 286
  • Мнения: 2
Аууууууууу,браво.pilito страшно ти благодаря  newsm17,нямаш си и на идея колко много ме зарадва с това. newsm44.Благодарности и на maika mu na titi.

# 287
  • Севлиево
  • Мнения: 491
И на мен много ми харесаха тези "гнезденца" на Дидк@ и ще ги пробвам да видим какво ще стане.
Хора тъкмо щях да снимам паното и батериите ми паднаха, така че като изсъхне тогава ще е. Сега мисля да се заема с шала, който всички плетоха - нищо че иде лято. Пък може и друго да ми хрумне  newsm78 оставям се на течението на плетките  Mr. Green

# 288
  • Мнения: 3 550
Хихи, тази шапка не я ли изплете Суха Мащерка? Или Кривондела? Във всеки случай блогът е на една от редовните плетачки тук.
Мариета, браво! Колко прежда гълта горе-долу нещо такова?

# 289
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
страхотни неща сте показали пак  bouquetнай-сетне и аз да се похваля с нещо готово Embarassedhttp://media.snimka.bg/2616/011487016.jpg, стои разкошно върху ризка или поло(само не ме карайте да го снимам облечена,че напоследък съм качила килца и приличам на наденичка),оплетох си и като сивото болеро на Фиф,само ,че моето е в черно-скоро ще снимам и него да ви го покажа

# 290
  • Мнения: 440
В момента съм на бяла вълна - почнах моята мечта от миналата година по това време - голям шал с детелини, плета го с бяла Ангора - наистина наплита много - 100 грама ми стигнаха за 10 реда, но уви ми свърши преждата... Хванах една малка чантичка в бяла Дива на Габрово - сто идеи имам как да я украся накрая, сигурно ще я направя със сто и първата Mr. Green Пробвах и започнах един шал с бяла Ламета лукс, по схема, която преди Ваня беше плела лилав шал и много ми хареса.
Сега пак да ви попитам - исках да се пробвам с дебелата кука на онази плетка с цветенцата, това е изплетеното от mirostanka, но не намирам схемата. Къде я имаше качена?
mama na dili, прекрасна е   bouquet

# 291
  • Мнения: 2
Мммммммммм браво-mama na dili strahotno e,поздравявам те newsm10.Обаче аз свъпреки всичко съм любопитна да видя как стои,защото много ми харесва но друго е да го видиш,Ако се престрашиш да ни го покажеш облечено сигурно ще (открадна)идеята да си направя и аз.

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 15:41 от poli777p

# 292
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Steisi , това го спретнах снощи като заспа малкия - намерих разни остатъци от конци, с които едно време се шиеха каретата на ленена панама - съвсем малки бяха...
Но днес си купих 100 гр. памучна прежда - едва ми стигна за един среден и един мъничък балон Confused...и нещо грубо ми стои Rolling Eyes.
След малко ще ида да си купя от тези конци, има ги по кинкалериите все още...

# 293
# 294
  • Мнения: 1 172
mari_eta , моля те дай някакви указания как го постигаш това - кошничката. Аз отдавна се мъча, видях го в темата за декупажа, и все не ми става. С полиестерни конци категорично не се получава. С памучните имах надежда,но пак не излезе нищо- като спуках балона,конците бяха залепнали по него и кошницата се сви както самия балон. Пробвах и с различни лепила - с С200 нищо не хвана, с тапетно лепило пък стана на камък....голяма несполука.

Общи условия

Активация на акаунт