Помнят ли учителите своите ученици?

  • 3 746
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Явно част от моите учители ме помнят. Не са ме виждали отдавна, но през лятото виждат децата ми. И се оказва, че ме помнят много добре, казват как едното дете приличало много на мен, дори са им разказвали някакви случки, които аз вече не помня. Дори едната учителка от детската градина ме помни, преди години ме спря на улицата (децата тогава бяха бебета), а не ме беше виждала поне оп 20 години.

# 46
  • Мнения: 4 841
Мен ме помнят. Винаги ми е било приятно да се видим и да поговорим; на някои съм се обаждала, с други сме се засичали случайно... За съжаление повечето ми учителки и учители вече не са между живите.
За мен обаче интересното е друго - така и не може да ми се "обърне" езика и да кажа "госпожо"  Crazy И сега като видя някоя, винаги се обръщам с "другарко"  Crazy

Щастлива съм, че имах късмета да попадам на страхотни учители, които бяха не само добри преподаватели, но и невероятни хора  Peace

# 47
  • Мнения: 19
Учители те ми до осми клас ме помнят..Синът ми беше при тях и всички му казваха:Аз съм учила майка ти.Много драго ми ставаше.А преди няколко години през един вход от нас се премести да живее моя учителка от средния курс и не ме позна..а ме е учила 3 години.Явно зависи от учителя,колко е отдаден на професията си.дали ходи с желание в училище или просто да си изпее урока.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Аха, с това "учители те ми" направо си е за хвалба кой на кого е бил учител! ooooh! То, помненето зависи и от ученика.

# 49
  • София
  • Мнения: 83
Била съм само 2 години учителка - гимназиален етап, но въпреки това помня учениците си. Миналото лято на морето едно много мило момиче, касиерка в супермаркет ми каза "Здравейте госпожо!"  Simple Smile. Трябваше ми известно време да си спомня от кой випуск и каква паралелка е била (защото се оказа, че не е била профил информатика и сме имали само по 2 часа седмично), но си спомних. Много приятно ми стана.

# 50
  • Мнения: 19
Andariel от глупаци като теб ми е дошло до гуша.Избягах на другия край на света и пак няма спасение.На всеки човек се случва да сгреши..по добре неволна грешка в правописа при писане на клавиатура отколкото просташко изказване като твоето

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Помнят ме, да.
Учителката ми в начален курс, само да види майка ми я почва с кръстосания разпит. Над 80 годишна е.
Наскоро се видях и с една моя учителка от Алианса. По едно време й звънна телефона, а тя: "ми тук съм с една моя ученичка"  ooooh! Shocked Joy Joy

Но и аз поВня. В "Бягство към победата", едната двойка участници попита един мой даскал ( #2gunfire) за местността, към която ги бяха пратили. Идеше ми да строша ТВ-то, само като го съзрях.  Close

Общи условия

Активация на акаунт