посъветвайте ме! за наказанията в градината

  • 1 873
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Наистина за много деца "извинявай" се превръща във вълшебна дума, която изречена веднъж им дава неограничени права.
А сега по "казусът" на авторката: защо просто не поговориш с учителката и не изясните защо детето ти, което е направило нещо без да иска е било наказано? Ако трябва директно й кажи, че този метод на възпитание не ти харесва.

# 16
  • Мнения: 4
Направо незнам какво да кажа.И ас имам такъв поблем. Дъщеря ми е бита по ръцете от учителката защото е изцапала покривката докъто е обядвала. Забравих да спомена че е на 1гдина и 10месеца. Мисля да ушляпам учителката да види тя как се бият деца.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
"Извинение обувки не лъска". Само че тук повечето сте толкова малки, че и дядовците ви едва ли го помнят този лаф...

# 18
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Вие по колко деца гледате едновременно?  Laughing
Трудно е, много е трудно да се грижиш, да обучаваш и възпитаваш едновременно 20-25 деца.
А тези мами, които имат 2 деца с малка разлика, знаят, че не може  да се разбере кой- крив, кой- прав, когато възникне конфликт. Почва се едно "Аз го/я ударих, ама той/тя..."
И забележете, че въобще не защитавам госпожите, но разберете и тяхната отговорност.
И моя син е бивал наказван. Единия път хвърлял пясък нагоре, ама пясъкът да вземе да падне на друго дете в очето. Е, като видях това зачервено оченце, наказанието ми се стори малко.

# 19
  • Мнения: 1 817
Ситуацията би трябвало да се изясни. Детето си има свооя гледна точка, която може да не е това, което е било.
Наказания и извинения трябва да има. За всяко нещо си има време. Добрият педагог би трябвало да използва индивидуален подход, защото децата са различни.
 Едни преиграват, театралничат и лъжат, за тях 'извинявай' е средство да се измъкнат от ситуацията....Други не знаят какво е НЕистина, внимателни са, старателни...
Трябва преценката да е правилна. Затова и учителките добре трябва да познават децата.

# 20
  • Мнения: 3 695
"Извинение обувки не лъска". Само че тук повечето сте толкова малки, че и дядовците ви едва ли го помнят този лаф...
Не съм много голяма, но го знам като "Извинение чепик не лъска".  Peace
И все пак според мен е редно да има извинение, и наказание съответно. Децата много добре разбират кое е редно и кое не, след като им обясниш защо не бива и видят, че има неприемливост на определни постъпки.

# 21
  • Мнения: 547
В конкретния случай детето абсолютно неволно е защипало пръста на другото. И да, извинението върши достатъчно работа.

По принцип съм против наказанията. Има и други начини да покажеш на едно дете, че е сгрешило. Наказанието е най-лесния.

Общи условия

Активация на акаунт