Да живеем в хармония със себе си - 4

  • 69 969
  • 1 151
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 2 132
И моята не харесва овесени ядки. Само едни бисквити от овес яде. Ще и направя и аз мляко или ще пробвам да ги накисвам в сок.

# 1 111
  • Мнения: 4 392
Grace, аз сменям водата няколко пъти(особено на бадемите) и после слагам нова за млякото.

Аз пък четох нещо обезпокоително, но още се чудя в коя тема да го пусна. Ах, вие! И тази тема сте ударили на манджарене. Joy

# 1 112
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Аз пък четох нещо обезпокоително, но още се чудя в коя тема да го пусна.

пусни го в няколко, повече хора да го прочетат Peace

от 1 седмица се уморявам лесно, постоянно ми се спи и все съм гладна...не съм бременна Mr. Green
какво друго може да е?
наливам се с течности, защото преди бях на този хал от обезводняване...

# 1 113
  • Мнения: 1 732
asyalein ,

Може да е някакъв временен хормонален дисбаланс. Тялото и душата си имат своя ритъм и нужди. Понякога бликаме от енергия, понякога сме в затишие. Независимо от натовареносттна ни.

Забелязала съм , че понякога съм в страхотна форма и "кипя", отхвърлям безброй неща за миг, без след това да съм пребита.

А друг път съм толкова скапана, че дори да чета легнала не мога.

Усещала ли си ритъма на тялото си? Какво най- много му въздейтва? Сън, храна, натовареност, електромагнитни вълни, шумове Thinking........

# 1 114
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Усещала ли си ритъма на тялото си? Какво най- много му въздейтва? Сън, храна, натовареност, електромагнитни вълни, шумове Thinking........


не си бях в нас 15 дена.
тази постоянна умора е от около 7-8 дни.
незнам какво ме е дисбалансирало.
предполагам шума, дразнех се от колите и от ТВ.
но сега, ако стоя пред компютъра или чета книга и ми се доспива.
ако стана да върша нещо или да се видя с някой - имам енергия...
но седна ли и ми се доспива Rolling Eyes

# 1 115
  • Мнения: 19 337
Цитат на: Grace' link=topic=383941.msg12211855#msg12211855

И друго още се сетих - понеже мойто нещо не харесва овесените ядки, от тях също става мляко. Ето една рецепта:
1 чаша вода
1 с.л. фини овесени ядки
1 с.л. сурово слънчогледово семе

Всичко се слага на среден котлон за 5-10 мин., намалява се и къкри още 10-тина мин. Като поизстине, се блендира и се подслажда.

За суровоядци, вариантът е с накисване от предишната вечер.


Само да ви питам, ядките като ги накиснете, после със същата вода ли правите млякото? Че аз досега ги изплаквах добре и с нова вода.
Аз правя този вариант редовно за закуска на дъщеря ми. Правя всякакви вариации и с просо и елда, орехи, мед, канела, фурми, тахан и пак пасирам. Ина4е не ги яде.

Да ви питам сега сьм купила един сусамов тахан, който е наполовина от пе4ен сусам  и е по/вкусен от суровия. Та вьпросьт ми е губят ли се много от полеzностите при пе4енето на сусама или мога спокойно да купувам от него?

asyalein
, при мен се слу4ва6е така, но на периоди и иzведньж. Даже ви се бях оплаквала в темата. Иzведньж отпадах и само ми се лежеше.
Откакто спрях кафето не ми е ставало така. Не zнам дали има врьzка, но се 4увствам много по/добре.

# 1 116
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Виви, мерси за споделеното.
смятах утре зелен чай да си правя.

тахан взимам от суров сусам.
да, губят се много вещества при печенето, макар после да е по-вкусен Peace
понякога усещам един странен остатъчен вкус от тахана, който неутрализирам с провансалски подправки  Mr. Green

# 1 117
  • Мнения: 179
Само да ви споделя,че у мен след десетдневно чакане е книгата за Свами Дев Мурти с крокодилските упражнения
поръчах си я в Пингвините и ми я доставиха прясна,прясна
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=11199
все още не съм се прибрала у дома за да си я разгледам на спокойствие Simple Smile

# 1 118
  • Мнения: 2 652
Добре де, не мога да разбера тази добавка Holleywood Slim, дето се отслабвало с нея.. интересното е, че тази Донка Байкова я препоръчва, уж била специалист по здравословно хранене... Вие заглеждали ли сте я?

# 1 119
  • Мнения: 1 732
petiai ,

честита придобивка! Grinning
Сигурна съм, че ще има какво да прочетеш в нея и ще ти е от полза Peace

Grace',

Винаги съм се отнасяла скептично към всякакви добавки, още повече пък такива за отлабване.  Simple Smile
Споделяла съм преди по- подробно защо. Единствено приемам бирената мая, пчелните продукти, като пращец и може би някои от зелените като спирулина - но тях не ги познавам добре.

За отслабване си има други - здравословни и природосъобразни естествени механизми и методи, а не добавки Peace

Момичета, напоследък имам едни терзания. Явно "родителството" все повече се развива в мен..... Simple Smile

Кажете ми моля ви, как се чувствате когато видите откровено неправилно поведение/ възпитание/отглеждане от страна на родителите/ваши познати или  близки, или сте просто случаен свидетел на непознати родители/ към децата си?
Имате ли някакви подходи в подобни ситуации и правите ли нещо?

Защото аз много се измъчвам. От една страна ми е страшно мъчно за децата. Като гледам как ги повреждат.........

От друга, ми е мъчно за моето дете- защото то един ден ще трябва да общува с повредени пораснали деца-
хора, които са станали агресивни и с всякакви недъзи........

И ако това се окаже негов шеф ......или псевдо - приятел?!?!?!?

Искам с магическа пръчица да се намеся и да променя нещата....да помогна на клетото дете, което се измъчва от безхабрните си майка или баща.
Което не знае какво е да те чуят, не знае какво е майчина любов и ласка, какво е да си играят с теб с цялата си всеотдайност, не знае какво е качествена храна, .......

ох, че ми е мъчно..........чувствам, че сякаш всичко е един голям порочен кръг и бъдещето общество няма да е с по- високи нравствени добродетели, в сравнение с днешното Cry.......А уж толкова много се пише, говори и работи по въпроса Thinking

# 1 120
  • Мнения: 2 818
"Клетото" дете е избрало родителите си, то има нужда от такава опитност. Напълно разбирам за какво говориш обаче.
Въпроса не е да махнем пречките от пътя на децата си, а да им помогнем сами да ги преодолеят. А за да ги преодолеят е необходимо разбиране. Например когато някое дете е ударило моето в детската, не й казвам че то е лошо, а че най-вероятно е ядосано и то не на нея, а на някой друг, на когото обаче по една или друга причина не може да си го изкара. И тук давам примери с нейно агресивно поведение, как тя се е чувствала и тн.
Конкретно предложение: запазване на спокойствие и без мисли "искам да те променя", понякога хората просто нямат подходящ пример за поведение. Бъди пример, без да очакваш да те последват.

# 1 121
  • Мнения: 1 732
Алегрина Мактубиан ,

Благодаря! Hug Simple Smile

ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА ЗАЛОЖА НА ПРИНЦИПА:

Цитат
Въпроса не е да махнем пречките от пътя на децата си, а да им помогнем сами да ги преодолеят.
Peace Simple Smile

# 1 122
  • Мнения: 179
Алегрина Мактубиан,

напълно споделям написаното от теб!

realist,

и аз така разсъждавах по отношение на мои близки
обаче погледнах и от другата страна
забелязали ли сте как тези "нови" деца възпитават методично и с постоянство родителите си със своето поведение
никога не забравяйте,че децата ни са с една идея по-мъдри от нас
те гледат на нещата не с нашата емоционалност ,а от висотата на знанията за всеобхватността на случващото се
техния кръгозор е различен
нямат модел на поведение и точно нашата задача е да не им се слага рамка
мисля,че даже не биха позволили и за това системно променят и нашите разбирания  за да можем да намерим баланса
е,това се случва ако имаме очи да го видим Simple Smile

# 1 123
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Grace, като гледам самата Донка Байкова, и тя не се е свършила жената -

Преди време рекламираха някаква добавка за отслабване, а собственичката на фирмата-производител тежеше поне 100 кила. Остави ги добавките, движение и диета, това е.

realist, на всяка майка й се струва, че само тя знае как да възпитава.  Mr. Green Твоето "съжаление" казва - само аз знам и мога, другите трева пасат. Майчинският ти инстинкт  те кара да предпазваш детето си от всичко неприятно и трудно, но този свят е дуалистичен, така че няма как всичко да е цветя и рози, колкото и да ни се ще. Всички майки сме идеалистки отначало, но децата ни бързо ни правят реалисти.

# 1 124
  • София
  • Мнения: 6 810
ПодкрепямLilibon !
Никой няма право да се меси във възпитанието на чуждите деца (освен, ако професията не му го изисква по длъжностна характеристика). Особено с такъв съжалително-назидателен тон. Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт