За смешните въпроси

  • 16 541
  • 211
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 175
Тук се научих да питам без да си мисля, че ще засегна някой и все си мисля, че колкото и глупаво да прозвучи въпросът ми все пак е проява на някакъв интерес към човека и културата му, а не е тотална индиферентност. И определено откривам доста пропуски в собствената си обща култура, особено по Африканско/Азиатските направления!

Точно така. Наивно е да си мислим, че всеки познава България, след като много от нас не знаят нищо за други малки бедни страни по света. То си има въпроси и въпроси де - дразнят тези от сорта на "имате ли течаща вода" (въпреки че за някои села в България дори и това не е гарантирано!) Но например за плодовете не бих се засегнала. Откъде да знам в Боливия какви плодове имат - ако ги питам имат ли банани, дали биха се засегнали? То и за източна Европа не е толкова ясно - например гърците имат портокали, а ние не. Това за природно-растящите де, в магазина има какво ли не. Така че, уместните въпроси зададени от любознателност не ми пречат...

# 211
  • Мнения: 616
хехе, много ме забавлява тази тема  Mr. Green
аз не се обиждам като не знаят къде какво що е България, не може всеки да знае всичко, и не смятам че хората са глупави само защото образованието им е пропуснало нещо, или просто нямат интереси в дадена област. радвам се когато проявят интерес. та....

А това в кой щат е?
Вие там испански ли говорите?
Това в Африка ли е?
Чудесна държава, точно в сърцето на Европа! (това от бащата на тогавашния ми приятел, много беше ентусиазиран  да се запознаем и си беше подготвил домашното, само че май не беше разбрал точно коя е държавата, и до него сина му се черви: Dad, you never listen to what Im sayin...)
(преди да кажа откъде съм) Ти нейтив ли си? (става въпрос за Аляска - т.е. нейтив= ескимос...руса и много бяла съм...)
Още ли сте във война? ( с кого трябваше да сме във война , не разбрах...)
ООО, българка? чакай чакай, приятелката ми говори български!!! (вика приятелката) Ааа, не не, аз само лоши думички знам, работех едно лято с българи само на това ме научиха, срам ме е да ги кажа...
Как е правилния правопис на името ти по български стандарти? Ами на друга азбука е правилния правопис на името ми...

и приятни изненади, като примерно един зъболекат който беше работил по програмата лекари без граници в Румъния и любимия му спомен беше как на екскурзия в България докато се разхождал из някакво село някакъв човечец си изтървал кравите, та той му помогнал да ги събере и за отплата човека го поканил със семейството му на вечеря, събрал и той  цялата рода, и много се забавлявали, въпреки че никой дума не разбирал на другата страна  Grinning Другия му любим спомен междуд другото беше как в Румъния имали за преводач местен ром, защото както момчето само му обяснило, само така като са с някой от клана няма да ги оберат до шушка  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт