Какво си говорят лекарите по време на секцио?

  • 2 403
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз нищо не разбрах от поставянето на спиналната упойка. Може би, защото се опитвах да упражня тормоз над екипа, като ги разпитвах защо са си избрали тоя професия. Embarassed Мънкаха и се споглеждаха насмешливо, аз се чувствах много смешно. Все прикязвам глюпости като легна на операция. Embarassed Много мъй срам.
По време на ситуацията двамата опериращи или единия и помагачът си бъбреха за някаква софра, дето нам си каво дали да пият и ядат, обаче от обясненията ми стана ясно, че не е билокочествено обсужването и им дали кофти вино. Плата имало, сирена имало... Викам тия бъзикат ли се с мен. От време на време питат анестезиолога ко правя, а аз питам ще си ходя ли, много ми еше смешно... Абе чудесен спомен имам. Дано втория път да е пак така. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2 609
Хм,моята упойка беше пълна и както се предполага незная какво са си говорили по време на самата операция,но явно ми бяха сложили нещо по-леко(заради алергии) и упойката взе да изфирясва Crazy,когато ме шиеха...та чух.Говореха си за това децата им как са си изкатрали на морето #Crazy,а междувременно аз си усещах някави боцкания,но нали не бях с всичкия си,чак после се усетих какво е било Tired

# 17
  • Мнения: 2 839
Все прикязвам глюпости като легна на операция.
А, че само тогава ли!?  Mr. Green
Аз тъкмо мислех да питам какво става, ако се разтресеш нещо от смях по време на операция. Щото моя доктор е скица голяма, мори ме от смях, та ако ме беше рязал будна големи трусове щеше да има. Е?  newsm78

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ей сега се замислих, че не се сещам Embarassed за какво си говореха...Освен, че обсъждаха бебето и се обадиха на таткото да го поздравят.Асистираше индиец, за което аз много се зарадвах/дядо ми е живял там и аз израснах с индийски кукли и дрехи/. Иначе аз си говорех с анестезиоложката и ми беше мнооооого студено-тракаха ми зъбите Laughing
 П.С. За упойката-сложиха ми я между 2 предварителни контракции /на 10 мин/, които толкова ме боляха, че бях благодарна, че ще спрат. Представям си какво щеше да е след това ако раждах нормално. В този момент упойката е най-малкия "проблем" Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
поставянето на упойката беше единственото време, когато съпругът ми не беше при мен. не разбрах дали защото по това време са му нахлузвали престилка, или наистина е имало причина да не е в стаята. усещането не е много приятно, но в никакъв случай не е болезнено, а и трае съвсем кратко.

после докторът все ме караше да си мърдам краката и целият екип се забавляваше с неуспешните ми опити. като се убедиха, че наистина не знам вече дали имам крака, започна рязането. говорихме си какво ли не - смешки разни, обсъждахме моята убеденост, че няма да раждам точно тази нощ, как съм вдигнала доктора от маса по никое време (петък вечер), говорихме за бебето... докторът постоянно ми казваше какво точно прави в момента, съпругът ми гледаше ту от едната страна на зелената завеса, ту от другата... взаимно си прехвърляхме отговорността кой да избере име на бебето... анестезиоложката се шегуваше непрекъснато...

абе не сме имали някакви философски запомнящи се разговори, нито пък докторите са звучали като в "спешно отделение". по-скоро беше забавно.

# 20
  • Мнения: 1 214
Бяха пуснали приятна музика и се майтапеха.Говореха си с мен до момента,в който не изпитах невероятната болка в гърба и ми сложиха пълна упойка,но това беше вече след като бяха извадили бебето.

# 21
  • Мнения: 5 255
Секциото ми мина много приятно  Peace
Упойката не я усетих когато я слагаха - не мърдах.
Постепенно ми изтръпна долната част на тялото.
Почна операцията, а със нея и бъзиците от страна на екипа.
Когато кажеха нещо смешно поглеждаха през чаршафа как реагирам, а аз се смеех.
..."Ей най-повръщаното бебе е това".... /Много повръщах до 4 м. Sick и лежах на системи/
Абе песен  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 187
Разказваха  вицове и  обесняваха, кой с кого спи в момента Mr. Green! Това докато изкарат бебка, после коментирахме нейната красота  Flutter, после сланинките по моя корем ,като им си молех да ги поизрежат, че да е с един коршум 2 заека  Crazy!

# 23
  • Мнения: X
Ами говорят си глупости, както са ти казали. При мен даже си слушаха музика и като цяло обстановката беше приятна. Първите думи на лекаря ми, когато влезе в залата направо ме хвърлиха в оркестъра: Добре, де как се целувате с мъжа ти, като е толкова висок /за пояснение аз съм 153, а той 189 Crazy/ Ей направо се облещих  Shocked чак се чудех какво да кажа. Абе забавно е да ти кажа. Очаквах доста по-голям стрес, като цяло и то по-специално от операцията, но мина доста добре. Поставянето на спиналната упойка е по-безболезнено от нормална инжекция, гадното е, че си свит с тоя огромен корем, та чак ти иде да повърнеш, но гадното е за малко и то гадно е силно казано, по-скоро некомфортно. Другото, което за мен беше най-кофти, е че ти се повръща по едно време ама мноооого. Незнам дали, защото ти натискат стомаха, що ли, ама си представях как обливам екипа и после ме е срам да ги погледна.

Като усещане, ами усещаш всичко без болка, е може би лееееека болка, ама наистина лека. Теглят, ровят, дърпат, абе не е страшно, не се притеснявай, всичко ще мине добре.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С дъщеря ми:
Доктора:"Ееееее, все на мен ще ми се случи извънредно секцио и да си изпусна Новините в 19.00ч.!"  #Crazy

Със синът:
Доктора към стажантката:" Това са муслули, не се шият така "здраво", а по-хлабаво...върни се и си оправи грешката!"  Shocked

И разните му там други бисери... ooooh!

# 25
  • Мнения: 6 155
Аз  бях със секцио по спешност и упойката ми я сложиха между контракциите. А те бяха вече на 1-2 мин. Не можех да застана без да мърдам, непрекъснато се тресях Confused За това едната сестра ми хвана краката и главата и ми помагаше да не мърдам. Горе-долу 10мин. се опитваха да ми сложат упойката и ме набодаха здраво. Обаче нямам спомен да ме е боляло Rolling Eyes  по-скоро като неприятно усещане...
През цялото време анестезиолога си говореше с мен и ми обясняваше какво правят лекарите, какво ще почувствам /"сега ще усетиш натиск...сега дърпане...сега ще ти стане студено...сега пък вече вадят бебето...и т.н./, питаше ме как съм непрекъснато, вие ли ми се свят... въобще анестезиолога беше върха /пък и хубав, бе Mr. Green/ Heart Eyes
Междувременно имаше и стажанти някакви и лекарите им обясняваха кое за какво е - "ето този голеееемия скалпел е за рязане на незнам си кво, това дето прилича на ножица - за вадене на..." и съответно показване на инструмента, който аз виждах #Crazy  Laughing

# 26
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Незнам какво си говорят, но мога да разкажа аз какво видях на моята операция. Родих с пълна упойка, но преди да се унеса влязоха двамата лекари, които щяха да водят операцията и знаете ли как изглеждаха?!! изглеждаха точно като някакви касапи - със зелени престилки, които се постовят върху врата и стоят само отпред; без друго облекло: по космати тела и с техните си шапчици, нали ги знаете. Какво си помислих тогава, не питайте... newsm17

Общи условия

Активация на акаунт