Бихте ли напуснали половинките си,ако във тази криза останат без работа

  • 15 728
  • 278
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 224
Не , нали за това сме половинки, половината от едно цяло, за да се подкрепяме в трудните моменти, не да се "изоставяме"когато ни е трудно Peace

# 271
  • Мнения: 304
Това "в богатство и бедност" изобщо не е част от нашенския ритуал. Много филми гледате.
В църквата свещеникът разказва за сватбата в Кана Галилейска. В гражданското има нещо в стил да се обичат и да отгледат здраво поколение.
А, може, аз не съм се женила в България обаче и в нашия ритуал го имаше, даже в гражданския, няма мърдане Mr. Green

# 272
  • вкъщи
  • Мнения: 704
не никога нали за това сме семейство имали сме и по трудни моменти

# 273
  • Мнения: 2 697
Stefa, това правило не съм го измислила аз, просто то се е наложило през хилядите години на човешко развитие.
Равноправието на жената, и женският кариеризъм започна развитието си едва след Втората световна война (с някой малки изключения).
А подобни примери в живота си имама доста..вторият мъж на майка ми, който след като загуби работата си се отпусна и легна изцяло на неин гръб (която път си отглеждаше сама и двете деца).

Много бясно нападнахте Ксения, а всъщност в брака има известна договореност - от кого се очаква да опъва каиша по-здраво Wink Аз като традиционалистка смятам, че е напълно в реда на нещата мъжът да се посвети на изхранването на семейството, а жената - да върти домакинството и да обгрижва повече децата. Не виждам и кое е странното в това ако виждаш, че един човек не просто е пострадал от кризата, а по-скоро му е по-лесно ти да бачкаш, а той да спи, това недоразумение да приключи. За марковите дрехи и другите боклучета ... хм, аз мисля, че мъжът, обвързал се с подобна съпруга прекрасно знае що за стока е взел в дома си и докога ще може да я задържи...

А, между другото, прави ми впечатление и каква помия се изля по повод съпругите, които искат "маркови дрешки", лукс и екскурзии в чужбина (примерно) - много ми е интересно дали всяка примерна и така духовна ССФ би ги отказала, ако мъжът й ги предложи Mr. Green

# 274
  • Мнения: 1 168
Stefa, това правило не съм го измислила аз, просто то се е наложило през хилядите години на човешко развитие.
Равноправието на жената, и женският кариеризъм започна развитието си едва след Втората световна война (с някой малки изключения).
А подобни примери в живота си имама доста..вторият мъж на майка ми, който след като загуби работата си се отпусна и легна изцяло на неин гръб (която път си отглеждаше сама и двете деца).

Много бясно нападнахте Ксения, а всъщност в брака има известна договореност - от кого се очаква да опъва каиша по-здраво Wink Аз като традиционалистка смятам, че е напълно в реда на нещата мъжът да се посвети на изхранването на семейството, а жената - да върти домакинството и да обгрижва повече децата. Не виждам и кое е странното в това ако виждаш, че един човек не просто е пострадал от кризата, а по-скоро му е по-лесно ти да бачкаш, а той да спи, това недоразумение да приключи. За марковите дрехи и другите боклучета ... хм, аз мисля, че мъжът, обвързал се с подобна съпруга прекрасно знае що за стока е взел в дома си и докога ще може да я задържи...

А, между другото, прави ми впечатление и каква помия се изля по повод съпругите, които искат "маркови дрешки", лукс и екскурзии в чужбина (примерно) - много ми е интересно дали всяка примерна и така духовна ССФ би ги отказала, ако мъжът й ги предложи Mr. Green

Всъщност ако трябва да се придържаме към началния въпрос в темата, там изобщо не става дум за търтей който чака на жена си да го изхранва, а просто за намлели приходи.
А относно това коя жена ще откаже маркови дрехи, също няма нищо общо с изказването на Ксения, че и с темата. Тя твърди, че ако мъжът е във времена несъстоятелност да ги осигури, значи е некадърник и трябва да бъде веднага сменен. Нали усещаш разликата между двете неща.
И за да отговоря на въпроса ти - аз бих се отказала от такива дрехи и стоки /и го правя/, първо защото смятам, че тези пари биха могли да се вложат много по рационално или хуманно и второ защото така или иначе ги нямаме  Mr. Green Това, обаче не означава, че мъжа ми е търтрй, напротив, бачка по 6 дни в седмицата.

# 275
  • Мнения: 2 617
О, Шехина, категорично не бих отказала. Wink Ама не е там въпросът. Във всяко семейство приоритетите са различни. И хората са различни.

На въпроса - разбира се, че не. Не и ако не става дума за търтей, който не си мърда пръста да си намери друга работа. Иначе на всеки може да се случи. Сега сме относително добре финансово, били сме доста по-зле, може и пак да бъдем - човек не е застрахован за каквото и да било. Ще се справим. Държа да уточня, че отговарям спрямо сегашното състояние на нещата. Мъжът, когото познавам и с когото споделям живота си, няма да легне и да чака някой друг да го изхранва. Сега, ако в някакъв момент срещу мен се появи един тотално непознат човек, променен до степен да започне да го прави, положението става коренно различно. Надявам се да не се стига дотам. 

# 276
  • Мнения: 0
Не няма да го напусна, любовта е много повече от скъпите дрешки и бижута. Това е смешно !!!
Не всичко на този свят е пари и дрешки. Нали затова са двама души да се обичат в добри и лоши моменти, да се подкрепят и да си помагат. Моментите не са само хубави , то за хубавото винаги ще се намери някой..... Не това не ми звучи с него съм ако дава , ако ли не чао.

# 277
  • Мнения: 212
не бих го напуснала...
в брачния обет съществува едно " В добро и зло,в богаство и бедност"....

# 278
  • Мнения: 1 740
Не ,не бих го напуснала.

Общи условия

Активация на акаунт