На пазар в Лозенград и Одрин - 2

  • 131 301
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Addict , щом е за разходката всичко е оправдано, Одрин ще ти хареса макар че няма много какво да се види, но като цяло е приятен град.

NadiaNGX, рибата я чистят без пари, само че си плащаш теглото на не чистената риба! Аз баклава не обичам и не правя, така че не мога да помогна в търсенето на такива кори. Най-хубавата баклава в Одрин е на бензиностанцията на ОРЕТ, обаче кг е 25лири - с шам фъстък.
В Кипа може да се пазарува с евро и курса е много изгоден, рестото ви го връщат в лири!!!

Моля, някой да ми обясни къде са тези борси от които пазарувате, перилни препарати Praynig.

# 61
  • Мнения: 156
Кори за баклава има в Кипа, аз съм взимала от там и наистина са хубави. Баклавата става страхотна.

# 62
  • у нас
  • Мнения: 5 717
А как правите баклавата - като гръцката баклава ли  newsm78

# 63
  • Мнения: 917
Г-жа Шуши, кажи за пазара в Лозенград в петък. Ти ходила ли си, къде се намира(където е този в сряда ли), защото никой друг не е писал за такъв пазар. Ти да не се бъркаш?

Пазара е в събота  Laughing Ходила съм над 20 пъти точно на него Laughing Не се бъркам  Laughing

Пробвах се да направя една карта, дано се разбира :


Можете да я видите голяма тук : http://media.snimka.bg/2673/011602250-big.jpg

Предполагам всички минават по Мустафа Кемал.
За кори - 2.5 са 5 кори. Има дрехи, зеленчуци, плодове, риба, почистващи препарати, обувки и други.
Пазарете се за цената на дрехите /макар че и за друго може/ . Халати има хубави /в бг са по над 50лв, там ги смъкнахме на 20/.
Паркирате около автогарата и за 2-3 часа ще го обиколите.
После може да пийнете по чай в парка, да си купите ядки и халва до Мигроса, а баклавите на Коза са отсреща.
Друго място за баклави и сладки е на "Fevzi çakmak" ,между пресечките "Cami şerifi sk" и "Fevzi çakmak gç". Казва се Нabiboğlu.
Двете затворени за коли улици са "Istasyon cd" i  "Cumhuriyet cd" . Може да се разходите по тях и да разгледате магазините. Доста магазинчета има на "Cumhuriyet cd".
Кафета и градинки - "Fevzi çakmak" и "Istasyon cd".
Киното е на ъгъла на "Нastane cd" и "dar sk", но незнам дали работи. Имаше и кафе там.
Кафе-ресторанта 288 е малко след Колинс отсреща. Казва се така, защото това е тел.код на града и се води елитен  Laughing
С карта на Мигрос имате отстъпки в магазина и си заслужава лирата отвсякъде.
На Кипата вече доста знаят български, че и пишат даже  Laughing

Засега това се сещам, ако има друго питайте  Laughing

# 64
  • Мнения: 267
Имам едно въпросче към тези,които по често купуват памперси - среща  ли ли сте  в турция  памперси can bebe и как се казват бебешките прахове,че грам турски не разбирам, а сега нали сме на вълна бебе  Blush.Дали ще са хубави бебешките прахове,някой има ли наблюдения  newsm78

# 65
  • Хасково
  • Мнения: 995
Имат can bebe - това си е тяхна марка памперси като Еве бейби и Молфикс. Еве бейби са ароматизирани.Молфикс вече имат и от новия вид.
Бебешки прахове не съм виждала да се продават.
Има един Персил - сензитиф. Иначе на омекотителите има нарисувано бебе.
Кори за баклава има в Кипа, аз съм взимала от там и наистина са хубави. Баклавата става страхотна.
Как се казват тези кори за баклава?
Нали нямаш предвид тези като домашнио точените които са по 3-5 бр. в пакет.

Яла съм и гръцка баклава почти същата е като турската. Аз не съм правила с такива кори нека който е правил да каже как се прави?
Г-жа Шуши - Браво за обясненията за Лозенград.
От къде е картата за да опитаме да направим същата за Одрин.

# 66
  • Мнения: 594
Аууу,  Г-жа Шуши много нагледно сте представила информацията. Благодаря!   bouquet
Сега ако може и за Одрин да се направи същото нагледно инфо ще е перфектно  Laughing

# 67
# 68
  • у нас
  • Мнения: 5 717
Г-жа Шуши  smile3501 

Русана, ние сега сме точно с Кан бебе. Хубави са. Досега не бях ползвала такива памперси. Също много съм доволна от Вaby Star  Peace

# 69
  • Мнения: 267
Имат can bebe - това си е тяхна марка памперси като Еве бейби и Молфикс. Еве бейби са ароматизирани.Молфикс вече имат и от новия вид.
Бебешки прахове не съм виждала да се продават.
Има един Персил - сензитиф. Иначе на омекотителите има нарисувано бебе.
Много ти благодаря  newsm51


Русана, ние сега сме точно с Кан бебе. Хубави са. Досега не бях ползвала такива памперси. Също много съм доволна от Вaby Star  Peace
абе и аз чувам че много са доволни от тях,а и в родилното ги ползваха и са по - евтини  Peace.Жалко че няма бебешки прах за пране

# 70
  • Мнения: 156
Имам предвид точно кори за баклава, те са в едни правоъгълни пакети, но немога да ти кажа как се казват. В Кипа се намират в хладилниците.

# 71
  • Мнения: 12
Здравейте, искам да разясня някой неща понеже мъжът ми е митничар. Разрешава се 1 картон цигари, 1 бутилка концентрат /разликата в цената е минималнаи не си струва/, покупки до 360 евро /на неакцизни стоки/, затова си пазете фактурите. Забране но е внасянето на месо, сирене, мляко, кашкавал, яйца, риба до 1кг може. За деца няма проблеми стига да има паспорт аз лично ходих с нашия когато беше бебе. Памперсите са много по качествени от тези който продават тук, Кан Бебе съм ги ползвала и аз лично мисля че са страшно отвратителни нито попиват и са едни такива като хартиени. Праховете за пране в момента са с вдигнати цени и намалено количество, имат си техни марки които са доста евтини и ароматни като Турсил и Ало. В почти всички магазини може да се пазари и с дебитна карта валидна за там. В пазарните дни цените се вдигат. Стоки който са турски са евтини но другите стоки са както тук. На пазарите продават едни кюрди като нашите цигани с много кутайски и долнопробни стоки, както на наште битаци. Никаква хигиена няма като видиш как ти вадят консервирани лозови листа или маслини. Има  и много качествени и интересни неща. Баклавата е доста скъпа и не е както едно времешната вкусотийка. След като са пазариш може да се свалят доста от цените ако си закупите доста дрешки от едино място. Зеленчуците /доматите/ са евтини но кой знае с какви препарати са пръскани и дали някой им осъществява контрол. Кипата е много голям магазин с подземен паркин и заведия за бързо хранене горе на 2 етаж и детски кът /със заплащане/. Самия магазин е нещо като Метро от всичко по малко. За Одрин ви е по близко да минете през Лесово от Варна или Бургас. С една дума няма много сметка, като сметнете пътните, цените ви излизат както тук.

# 72
  • Мнения: 272
здравейте
искам да ви попитам ако е някой спал в одрин
в кой хотел и има ли някой по евтин че в интернет намирам някакви само за по 60-70 евро за двойна стая
благодаря ви Simple Smile

# 73
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
ЗДравейте отново ,аз се завръщам след дълго отсъствие.Сега моля моя  мъжо пак да ходим до Одрин ,за да понапазарим малко но не знам дали ще се съгласи за тази събота а и зелената карта  на колата е изтекла и трябва да отида да я подновя та не знам и колко ще ми струва сега .Надявам се да отидем и пак ще споделя с вас какво сме си купили ,последния път си купихме и кори за баница.Замразила съм ги и тези дни ще правя да си похапнем става разкошна баницата с тях нищо общо нямат тяхните кори с нашите.Аз сега чувам ,че имало и за баклава кори ,но не съм видяла нито пък съм вземала .Ако някой е купувал нека сподели на каква цена са ,защото съм сигурна,че и те ще са хубави като тези.  chef

# 74
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
МИнавам малко да побутна темичката,че доста е изостанала назад.Ние мислим в събота с приятели да ходим до Одрин  дано стане ,да си направим малка екскурзия и на пазар съответно.

Общи условия

Активация на акаунт