Няма шега, няма измама - ФЕВРУАРЧЕТО е радостта на мама

  • 12 044
  • 316
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 529
Как съм пропуснала и аз купона  Tired и Руси тази нощ реши отново да хапва през 2 часа...

Янита, при теб картинката не е завидна, дано бързо се оправят всички дечица  Praynig

Ларакрофт, аз към съветите за температурата бих добавила да вземеш един по-хладен душ и наистина много да се наливаш с течности.

Виви, при мен притеснението за кашлюкането е същото, още повече, че утре ще сме на мерки и теглилки. Обаче за презерватива... каква е тази страст, аааа  Whistling по-кротко  Joy Сериозно, мисля че опасенията ти са излишни. Много рядко се случва толкова скоро да имаш нормална овулация, когато кърмиш. Пий за всеки случай едно хапче. Ние веднъж опитахме и мен много ме болеше. Сега събирам смелост за втори опит  Embarassed

Лукрециана, Толо, какво стана, мерихте ли Т вчера, как сте днес?

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 11:29 от GALL78

# 46
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен мамчета! Докато изчета "урока", вие доста сте напреднали!
Да ви кажа за кашлицата, нас заради такова " изкашляне", каквото описвате вие, ни пратиха в болница със съмнение за пневмония, но след изследвания и прегледи и една нощ под лекарско наблюдение се оказа, че няма нищо , слава на Бога! Та нашето педи се осъмни, когато бяхме на преглед и Митето се изкашля, докато спеше, и тази кашлица по време на сън била притеснителна според нея Rolling Eyes! Въпреки, че ни прегледа и гърдичките и гърлото бяха чисти все пак пренущувахме във 2-ра Градска Болница! Малко се улях с обесненията, но исках да бъда максимално подробна, но щом вашите педита са ви прегледали и не са чули нищо на слушалките , значи положението е спокойно, а пом/удр. Митето продължава да се прокашля и по време на сън и докато е буден Thinking, но чвно причината е тази, която са ви казвали на повечето, че връща помалко млекце!
За съня: Митето понякога като яде в 22/22,30часа, се буди за папо към 4/5 часа! Но понякога се буди в 2ч. или в 3ч., и незнам от какво зависи, след като всеки път яде едно и също количество  Shocked
Айде засега това е от мен!

                        love001  love001  love001Много цунки на всички!  love001  love001  love001

# 47
  • Мнения: 945
Изчетох и почти всичко забравих.
За кашлицата, аз давам стодал. Рядко се прокашля, но имаше хремичка и хърка с нослето.
Засега само при педи го следя.
А да, за нощния купон. И аз кърмя и в 3 ч и в 6-7 сутринта, но мисля, че е добре така. Успявам да се наспивам и той е доволен. Нощем, да чукна на дърво, няма рев в истерия, но денем ме прави луда от коликите. Дадох сипарите за какви ли некапки, но нъцки.

# 48
  • Мнения: 140
Ей няма заспиване на това мойто дете Rolling Eyes От сутринта виси на гърдите като я оставя започва да мрънка, от вчера съм неразположена и се чувствам като парцал.
Бях забравила какво е Tired
Имам едно ?- че към с майките с повече опит, от кога бебчетата ви започнаха да ви следят с поглед?
Като почна да я храня и като се загледа в тапетите, кой я знае какво си е харесала Laughing иначе на движения на ръка пред очите и нереагира

# 49
  • София
  • Мнения: 66
 здравейте

аз от 8 съм седнала да пиша и все гладно това дете  newsm78 Simple Smile Сега пак с една ръка пиша...

Иначе днес спа от 10 до 8, при това като се събуди беше щастлива и усмихната... Странно... Чудя се дали не е прекалено много.... Аз не виждам повод да меря Т. /бузките й са все хладни/, но това дълго спане  newsm78
Но пък почти по цял ден будува...
И пак кашля... днес не е още, но снощи бая и то след като заспа, днес ще звъня на доки

Хайде ще чета и пиша пак по-късно... надявам се  bouquet

п.п. ками, няма страшно.... Нашата си е харесала пердетата, а те дори не са шарени... Следи ли те като е в настроение и като й говориш? Ако да, няма страшно... Имай предвид че децата са индивидуални а пък и всеки ден правят по нещо ново, така че спокойно Simple Smile

# 50
  • Мнения: 173
Ние се завърнахме - няма да правим засега кинезотерапия заради жълтеницата, не трябвало детето да се натоварва в това състояние, затова ще изчакаме да видим след 2 седмици. Според кинезотерапевтът сме много малки, още не можем да си държим главата сами, обясни ми просто да му местя главичката на другата страна по 3-4 пъти на ден и може и след 2-3 седмици изобщо да няма нужда да ходим, ох, дано  Praynig

# 51
  • Мнения: 2 784
И ние сме болнички. Явно няма да я ваксинират днес. Киха, сополяви се. Слагам Стеримар и почиствам с клечка за уши.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Много бързо здравейте и от мен, че не се знае колко ще ми отпусне малкото... От сутринта е ей така  Shocked и само мрънчи нещо и не е доволен.
Да ви кажа какво стана тая нощ. Както си се пробуждам по едно време, защото той бая вече грухкаше гладно и се местеше из леглото и чувам едно "ТУП" и след това зверски рев! Той, милия, се праснал в решетките и рева ли рева  Joy Ох, лоша майка съм, как му се смея на детето... Blush Ама смешно ми стана, какво да направя... И сега вече обиколник ще слагам, че втора нощ подред го намирам напряко на леглото под завивката  #Crazy Върти се като пумпал! Можете ли да ми кажете дали някъде се продават само обиколници, че вече имам 4 комплекта чаршафи и не ми трябват повече...

Гери, и ние сме така с вратлето, но аз му обръщам главата при всеки удобен случай и да ти кажа вече е по-добре, гледам, че сам си я обръща вече спокойно. Сложила съм всички интересни неща от противоположнат страна и той се върти натам да ги зяпа.

Нашата хреме си е все така  smile3515 Това лекарство нещо хич не ни действа. А бъркам надълбоко и после разтривам ноздричките... newsm78 Утре сме пак при педи, ще видим какво ще каже. Почнах да му капя през деня сребърна вода пък да видим.

И ние си ядем 2 пъти през нощта. Няма мърдане! Ама така поне съм спокойна, че кърмата ще е ок! Че нещо хич не се храня през деня, а сега и топло като стане не знам как ще се насилвам да ям.

Ками, нашия започна да ни следи с поглед наскоро. Преди това само ни гледаше, ако сме му пред очите. А иначе и той си е харесал едно цвете над главите ни и го зяпа през цялото време докато го кърмя. Чак забравя да яде понякога и се чудя дали да не го преместя newsm78 А ако се опитам да го храня в друга стая, само се оглежда и кокорчи и почти не яде и затова гледам да сме все в позната обстановка, че много любопитства вече  hahaha

Уж за малко, а то егати фермана стана. Извинете! Хайде, нашия захърка като татко си и мама отива да си измие очите най-сетне! Crazy

 Hug за всички мами и бебоци!

Момичета, вижте какво намерих за всички нас, които се притесняваме да возим сами бебоците отзад в колата  http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.1506
Много хитро ми изглежда! И полезно Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 12:50 от cutesmallcat

# 53
  • Мнения: 805
Здравейте,
аз не съм писала от много отдавна, но сега сме в период на преместване и нямам сили и време.
Мъжа ми нали не знае словенски и за всичко аз тичам - майстори, мебели, ремонти...
Направо съм страшна картинка - с кошчето с Ясмина в едната ръка и Изабела в другата...от време на време като ми дойде музата и с няколко чувала дрехи и обувки на гръб...ама нищо тъкмо с това тичане и липса на време за ядене отслабвам с пълна пара - до тук 12кг. - имам още 10 и ще си върна теглото. Новите комшии почнаха да ме подпитват имам ли си мъж...а той баш сега има много работа и все пътува.
Абе добре че поне са ми кротки децата и не им се чуват гласчетата.
Иначе сме добре - Ясмина е пораснала 10см. и е качила 1700гр. Папка и спинка.
Ще опитам да се включвам по-честичко...че колко нещо съм изтървала.

# 54
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Добрютро!

Абе хора, как можете да пишете с бебока в ръце, а? Аз моят шесткилограмов (почти седем вече) топуз само с две ръце мога да го държа  Sad пък пиша пак с двете... откъде вземате допълнителен чифт ръце, та да си поръчам и аз?

За кашлюкането - ние сме същите, и въпреки че педи предположи, че кашлянето и сополките са от връщане на храна и сух въздух, все пак отложи ваксината за другата седмица... За сметка на това ни откри някакъв функционален шум на сърчицето - не бил страшен, щял да го израсте, но за всеки случай ни прати при Томова, та и тя да ни успокои. Е, успокои ни, но на мен още ми е страшно...

За гледкането - нашият пък си е харесал лампите - в която и стая да е, мигом фокусира полилея и почва да му се хили  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 829
За кърменето и таблетките за спешна контрацепция:
http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/73/

За бебетата, които не спят добре-ето алтернатива на даването на АМ:
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=13a087834bcc92f4b0b6 … mp;topic=154850.0

# 56
  • Мнения: 122
Гал, благодаря, че мислиш за нас:))) Днес няма Т , но още кашля. През нощта беше големия зор!!! Иска да спи ,но като се унесе и СПИРА да диша - стряска се и с рев се събужда и пак повтаря всичко.Ужас и така два часа. После самичко си премести главичката много назад(все едно аз когато съм изпавена и погледна към тавана) и така заспа спокойно и спа5 часа непробудно.Не знам не му ли се измори вратлето. а днес е добре и си спи цял ден в "нормална" поза.
Яна - чудесна статия за спането.

# 57
  • Мнения: 140
carbo , малката ми познава гласа, движи очите , но все едно гледа през мен. Сестра ми се базика, че бебето виждало духове Joy

cutesmallcat,  бях видяла в търновското Метро обиколник за кошче или легло, цената му беше около 30 лв  Flutter

# 58
  • Мнения: 356
Запис и от мен в новата темичка!
Сега се връщаме от разходка и ще ядем  Wink
Снощи изкарахме една кошмарна нощ.Много се стряскаше малката и днес това продължава дори и като е будна  Cry Направо ми се къса сърцето,а незнам какво да направя.Поне навън спа добре.

# 59
  • Мнения: 24
Здравейте мамчета   bouquet
Днес пак не ми е ден  Cry
тук е едно мрачно и изобщо не става за разходки а на мен така ми се е свила душата след кошмарния престой в този "5 звезден хотел" - Окръжна болница  Sick На всичкото отгоре вчера нещо ми се скапа компа и днес милото го занесе при един приятел да го види и той му казал да не таим големи надежди  newsm45 а е на по-малко на година и половина  smile3511 Ако не се оправи незнам какво ще правя. Милото като замине на плаване ще си вземе неговия и аз оставам без комп и естествено без нет  newsm45 а сега не мога да си позволя да си купувам нов  Cry
Сори че ви занимавам с това ама много ми се събра напоследък само гадории  Weary

 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт