Отговори
# 30
  • Мнения: 9 814
desinkata_85 , аз пък искам да изразя огромното си възмущение от собствениците на кучета.
Преминават през детските площадки с пуснати песове, които пикаят и серат по пясъчниците и душат децата.
Не се съобразяват с това къде разхождат кучетата си, нито пък че са без каишка или наморник. Когато им бъде направена забележка са способни да те набият, за да защитят любимците си.
Та и аз не говоря за всички собственици на кучета, само изказвам наблюдения.  Wink

# 31
  • Мнения: 22 446
desinkata_85, хайде моля ти се - децата пълзели по земята, пищели и никой не можел да си изпие кафето на спокойствие. ))) Че като не ти харесва, ставаш от това кафене и отиваш в друго. Това е обществено място, а децата са си деца.
Но явно нямаш такива, или кучето ти е по-важно.

# 32
  • Мнения: 2 617
Но е много важно да ти кажа, че тук, във форума всички, ама без изключение всички стопани на кучета ходят с торбички и събират отпадните им продукти  Mr. Green Направо да се чуди човек от къде толкова ла..а по улиците.
Тия, дето не ги събират, си мълчат. Wink
Сериозно - събирам си ги. И чужди съм събирала даже - налага се, ако моето куче прояви силен интерес към тях... Sick
Обаче какво ми прави впечатление - други стопани на кучета ме гледат като извънземно. Само дето не го казват на глас. Crazy
И да отговоря на въпроса - не, не е нормално! Не е нормално и да се пускат кучетата сред децата. Полудявам, като чуя собственик на куче да казва: "Ама то е кротко, то не хапе..."  Twisted Evil То може и да не хапе, но ако някой го раздразни без да иска и то го ухапе все пак, какво правим? Всеки стопанин е длъжен да обезопаси кучето си по отношение на околните!
Собствениците на кучета са като всички други хора. Или имаш съвест и чувство за отговорност, или не. Във всяко отношение. Защото, ако не друго, утре твоето дете ще се разхожда сред същите л.....

# 33
  • Мнения: 0
Извинявам се, че се намесвам в разговора ви... обаче той и без това не е конструктивен, защото само мрънкате...
Според мен нещата няма да се оправят... и подобрят най-малкото защото няма заинтересовани да се разреши проблема. Говоря за истински заинтересовани хора.
За мен основата на проблема е в липсата на контрол върху собствениците на кучета - за намордника, повода и акото в торбичка.
В тоя ред на мисли се зачудих... а някоя от вас, виждайки тези нарушения на наредби,
правилници или там каквото е... сизирала ли е съответен орган или нещо такова... И как евентуално тези органи реагират?
Ясно е, че в България нещата стават с побутване...
Ясно е, че самите собственици на кучета са слепи и ужасяващо недалновидни по отношение на кучетата - искат полянки... а не си чистят... е от какъв зор полянка само за кучета... като на 3-ия ден ще се превърне в бунище с ако-та и кой после ще им я чисти... Сигурно общината нали? За кучетата и градския транспорт не ми се коментира просто... както и за кафенетата.
Не знам и не разбирам този проблем наистина. За мен е много болезнен, защото и аз съм собственик на куче, но... във всяко яке имам поне по 2 торбички и кучето ми е научено, че когато кажа "Не" там НЕ СЕ ПИКАЕ. Не ходи без повод бих му купила и намордник, стига да имаше за неговата раса.
Всички тези неща обаче, тази култура на поведение на собственик на домашен любимец съм я придобила в чужбина. Защото тук, ако си оставиш ако-то на улицата и ченгетата ще те глобят. За куче без повод и намордник - също си има хубава глоба. Куче в автобус или трамвай можеш да качиш, но само с повод и намордник.
Може би, ако се шуми повече нещата в действителност биха могли да се пооправят и хората превъзпитат.
Може би единственият начин е да се разпространят тези телефони на съответните служби и при всяко нарушение ... да се звъни... В крайна сметка акотата са там, където играят децата нали?

# 34
  • Мнения: 1 844
вие,хора,май не четете.  Thinking
аз също съм против разхождането на кучета без повод в парковете,също съм против изхождането им в детските площадки.
никога,ама наистина НИКОГА кучето ми не се е изходило без да му събера нещицата в найлонче.знам,че малко хора го правят и затова и толкова разпалено винаги в такива теми съм призовавала да се прави.
и деца нямам все още,надявам се скоро да имам.естествено,че те не само са по-важни от домашните любимци,ами са най-важни от всичко.няма изобщо база за сравнение и би било смешно някой да търси такава.НО извинявам се,ама да ми защитавате майките в случаите,които съм описала,е грозно и наистина нагло.откъде накъде аз ще стана и ще напусна заведението,не е ли редно майката на детето да го спре да прави такива неща-и то не само заради хората,а заради самото него и неговото здраве?

# 35
  • Мнения: 2 617
Всички тези неща обаче, тази култура на поведение на собственик на домашен любимец съм я придобила в чужбина. Защото тук, ако си оставиш ако-то на улицата и ченгетата ще те глобят. За куче без повод и намордник - също си има хубава глоба. Куче в автобус или трамвай можеш да качиш, но само с повод и намордник.
И тук може. Въпрос на осъзнаване на простичкия факт, че по улиците и парковете ходим всички. Не само децата на другите, непознатите хора. За мен този проблем е част от цялостната нагласа "това, което става извън стените на моя дом, не ме засяга".  Crazy Същата нагласа кара хората да си изхвърлят боклука през прозорците и да си мятат фасовете на улицата.

# 36
  • Мнения: 800
Извинявам се, че се намесвам в разговора ви... обаче той и без това не е конструктивен, защото само мрънкате...
Според мен нещата няма да се оправят... и подобрят най-малкото защото няма заинтересовани да се разреши проблема. Говоря за истински заинтересовани хора.
За мен основата на проблема е в липсата на контрол върху собствениците на кучета - за намордника, повода и акото в торбичка.
В тоя ред на мисли се зачудих... а някоя от вас, виждайки тези нарушения на наредби,
правилници или там каквото е... сизирала ли е съответен орган или нещо такова... И как евентуално тези органи реагират?
Ясно е, че в България нещата стават с побутване...
Ясно е, че самите собственици на кучета са слепи и ужасяващо недалновидни по отношение на кучетата - искат полянки... а не си чистят... е от какъв зор полянка само за кучета... като на 3-ия ден ще се превърне в бунище с ако-та и кой после ще им я чисти... Сигурно общината нали? За кучетата и градския транспорт не ми се коментира просто... както и за кафенетата.
Не знам и не разбирам този проблем наистина. За мен е много болезнен, защото и аз съм собственик на куче, но... във всяко яке имам поне по 2 торбички и кучето ми е научено, че когато кажа "Не" там НЕ СЕ ПИКАЕ. Не ходи без повод бих му купила и намордник, стига да имаше за неговата раса.
Всички тези неща обаче, тази култура на поведение на собственик на домашен любимец съм я придобила в чужбина. Защото тук, ако си оставиш ако-то на улицата и ченгетата ще те глобят. За куче без повод и намордник - също си има хубава глоба. Куче в автобус или трамвай можеш да качиш, но само с повод и намордник.
Може би, ако се шуми повече нещата в действителност биха могли да се пооправят и хората превъзпитат.
Може би единственият начин е да се разпространят тези телефони на съответните служби и при всяко нарушение ... да се звъни... В крайна сметка акотата са там, където играят децата нали?
Както писах и преди малко в предишния си пост - не е въпроса да си приказваме, а да направим нещо по въпроса, ама май на майките повече им се приказва по форумите.
Брей, тук във форума всички кучкари си събират Л... на кучатата, всички си събираме боклуците, всички сме мноооого готини, интересно защо като излезем навън там няма съфорумки, май?
desinkata_85, сигурна съм че като се обзаведеш и с деца освен с куче, ще се разберем - тогава ще ти е ясно защо майките пушат докато децата си играят в пясъка и защо си говорят докато си играят в кафето техните деца.... Но темата май беше дали е нормално кучетата да се изхождат там, където децата ни играят. Не къде да играят децата ни и какво е допустимото според теб поведение на майки с деца или на самите деца

# 37
  • София
  • Мнения: 1 508
Брей, тук във форума всички кучкари си събират Л... на кучатата, всички си събираме боклуците, всички сме мноооого готини, интересно защо като излезем навън там няма съфорумки, май?

Защото не си водим кучетата там, където могат да пречат. Мойто куче не само на детска площадка не е стъпвало, даже тревните площи между блоковете за него са табу. Можем да бъдем срещнати в квартала, само ако сме тръгнали на ветеринар, а преди това задължително го извеждам да дълга разходка на безлюдното поле, за да не му се приходи до тоалетна по пътя.

# 38
  • Мнения: 817
Мисля, че предупредих за форумските притежатели на кучета! Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 617
Мисля, че предупредих за форумските притежатели на кучета! Mr. Green
Ти да не би да очакваш във форума да ти отговорят други, нефорумски? Пък и, ако не ме лъжат очите, темата е формулирана като въпрос точно към тях.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 48
Както писах и преди малко в предишния си пост - не е въпроса да си приказваме, а да направим нещо по въпроса, ама май на майките повече им се приказва по форумите.

аз като изписах една камара е-мейли до община Подуене - конкретизирам че подновиха парк в кв. Х. Димитър който беше преди това кучешка тоалетна но сега всичко в него е ново но няма да е така още дълго - и какво ни звук ни картина ако се звънне по телефона или ме прехвърлят към разни там и седя на телефона и слушам музика или ми казват елате на място и напишете конкретна жалба - срещу кого и срещу какво да напиша жалба обаче и за какво нарушение - никъде в парка няма табела че е забранено разхождането и по точно изхождането на кучета - въпреки че е очевадно по новите люлки пързалки и пясъчник че парка е за деца никъде няма обозначителна табела там да не акат кучета примерно - дори и да има такива и аз видя някой нарушител и реша да се оплача как да стане по точно - да се обадя на полиция и да кажа на въпросният съгражданин я почакай тук с кученцето в пясъчника докато дойдат ченгетата да ти драснат едно актче ... илиии

борила съм се и съм се справила с тормоз от страна на съседи според наредби и правила и съм успяла да вкарам някакъв ред в блока - обаче как да опазим една градинка идея си нямам но подкрепям всички инициативи - може би защото съм живяла в чужбина не мога да не тъгувам за реда и чистотата които се спазват там - извън темата но в щатите полицаи ме вдигнаха от пейка в парк огромен парк аз бях запалила цигара не мина и минута дойдаха двама любезни полицаи които ме помолиха да изгася цигарата и да напусна защото пушенето там било забранено

# 41
  • Мнения: 800
Напиши жалбата, подкрепена с цитати от наредбата, събери колкото можеш повече подписи и отиди и се срещни с кмета. Длъжни са да ти дадат входящ номер и да направят нещо по въпроса. При мен подейства - проблемът е, че за всяка конкретна градинка трябва да се прави поотделно, т.е. в общините само си седят и чакат някой да ги побутне да си свършат работата ... В нашия квартал има много градинки (Хиподрума) и много тревни площи, има отделна градинка, която се води за кучета по план, но там няма кучета, те си ходят навсякъде и собствениците им са си избрали негласно една друга полянка пред Ритуалната зала, където ги пускат да си тичат на воля и да си "играят" по кучешки с играчките на нашите деца... Омръзнало ми е да водя къде цивилизовани, къде не разговори със собствениците, било за спукана топка, било за олигавена играчка, било за съборено дете и т.н. , затова темата ми е болна ... и пак казвам уличните кучета не са тези, за които говорим

# 42
  • Мнения: 48
в нашият квартал понеже явно много мрънкаме в градинките те се събират в училищният двор - вечер е честа гледка група кучкари и 5-6 до 10тина кучета тичат в училищният двор понеже по това време няма деца на училище има и ограда да не би да изтича любимеца на улицата иии никой не мисли че на другият ден там ще излязат децата да тичат в час по физическо например

само да допълня ние обожаваме кучета моето дете умира и никога не съм го дърпала и не съм го плашила просто съм я научила когато види куче което иска да помилва да попита първо стопанине дали може - аз лично нямам нищо против домашните любимци имам против културата, законите ни и безнаказаното поведение на нарушителите

# 43
  • Мнения: 0
Извинявам се, че се намесвам в разговора ви... обаче той и без това не е конструктивен, защото само мрънкате...
Според мен нещата няма да се оправят... и подобрят най-малкото защото няма заинтересовани да се разреши проблема. Говоря за истински заинтересовани хора.
За мен основата на проблема е в липсата на контрол върху собствениците на кучета - за намордника, повода и акото в торбичка.
В тоя ред на мисли се зачудих... а някоя от вас, виждайки тези нарушения на наредби,
правилници или там каквото е... сизирала ли е съответен орган или нещо такова... И как евентуално тези органи реагират?
Ясно е, че в България нещата стават с побутване...
Ясно е, че самите собственици на кучета са слепи и ужасяващо недалновидни по отношение на кучетата - искат полянки... а не си чистят... е от какъв зор полянка само за кучета... като на 3-ия ден ще се превърне в бунище с ако-та и кой после ще им я чисти... Сигурно общината нали? За кучетата и градския транспорт не ми се коментира просто... както и за кафенетата.
Не знам и не разбирам този проблем наистина. За мен е много болезнен, защото и аз съм собственик на куче, но... във всяко яке имам поне по 2 торбички и кучето ми е научено, че когато кажа "Не" там НЕ СЕ ПИКАЕ. Не ходи без повод бих му купила и намордник, стига да имаше за неговата раса.
Всички тези неща обаче, тази култура на поведение на собственик на домашен любимец съм я придобила в чужбина. Защото тук, ако си оставиш ако-то на улицата и ченгетата ще те глобят. За куче без повод и намордник - също си има хубава глоба. Куче в автобус или трамвай можеш да качиш, но само с повод и намордник.
Може би, ако се шуми повече нещата в действителност биха могли да се пооправят и хората превъзпитат.
Може би единственият начин е да се разпространят тези телефони на съответните служби и при всяко нарушение ... да се звъни... В крайна сметка акотата са там, където играят децата нали?
Както писах и преди малко в предишния си пост - не е въпроса да си приказваме, а да направим нещо по въпроса, ама май на майките повече им се приказва по форумите.
Брей, тук във форума всички кучкари си събират Л... на кучатата, всички си събираме боклуците, всички сме мноооого готини, интересно защо като излезем навън там няма съфорумки, май?
desinkata_85, сигурна съм че като се обзаведеш и с деца освен с куче, ще се разберем - тогава ще ти е ясно защо майките пушат докато децата си играят в пясъка и защо си говорят докато си играят в кафето техните деца.... Но темата май беше дали е нормално кучетата да се изхождат там, където децата ни играят. Не къде да играят децата ни и какво е допустимото според теб поведение на майки с деца или на самите деца
Интересна ирония закрепена за моя пост... Както вече казах, аз живея в чужбина... и най-малкото ме грози глоба, ако не го правя... Пък и не ме радва да тъпча по акита... Ще си обясниш ли сега иронията... че днес съм глупава и не схващам?

# 44
  • София
  • Мнения: 175
Съгласна съм с всичко казано дотук, но не мога да не задам и следния въпрос подкрепен с пример: Защо да му се не види майките с малки деца ги разхождат по определените за кучета зони?! Паркът до нас има определено място за нас с домашните любимци и ми омръзна да се разправям с майчета, които мислят че на хлапетата им всичко е позволено. Не стига че се изприщвам дали детето няма да налети на кучето /от любопитство/, а трябва да обяснявам и на родителката му, че това е кучешка алея и няма за какво да мрънка. Е докога? Децата ни са безценни, но светът на всички не се върти около тях.

И да, ревящи и безобразничещи деца дразнят в заведенията. Не е никакво извинение "ми то е дете". Ми то си има майка, да си ходи по нейната глава, не по моята.

Общи условия

Активация на акаунт