Отговори
# 45
  • Мнения: 800
Извинявай, ако съм те засегнала, raru. не съм прочела къде живееш.
Просто досега не съм видяла веднъж някой собственик на куче да събира след него, прощавайте всички собственички от форуми, просто не съм видяла - затова е иронията ми. Живея в един от най-чистите квартали на София, има много градинки, много тревни площи, много кучета и естествено много деца - досега не видях поне веднъж описаната ситуация - някой събира л.. на кучето си в пликче, ако бях видяла сигурно по друг начин щях да звуча.

# 46
  • Мнения: 0
Ясно. Разбрахме се... D.Stoyanova  Grinning
Според мен проблема няма да се разреши, ако не се мрънка непрекъснато... Абе подлудете ги тези органи, които трябва да се грижат за глобите. Правете нон стоп забележка звъннете. Като им звъннат 20 майки всеки ден по един и същи проблем, е колкото и дебелоглави да са... няма начин да не се усетят... и да не предприемат нещо. Иначе просто няма да стане. Невъзпитани и недисциплинирани сме българите по природа... и заради това ще си умрем затънали в кучешко ако...
 

# 47
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Не, не е нормално.

Не  е нормално да го правят също и на места, където не играят деца.
Не че е ненормално, забранено е. Не намирам и за много правилно акото да се хвърля в боклука, увито в найлонче.
Имам тъжни наблюдения от едно футболно игрище, едно от последните тревни такива, което обитателите на съседните къщи осират (не лично, но чрез кучетата си) с упоение и радост. В нормален разговор е невъзможно да ме разберат, може би би помогнала сурова глоба, но и в това не вярвам. Не мога да отлича тези хора от циганите, изгарящи в печката дограмата на апартамента си.
Страхувам се, че всички сме такива, макар и да не правим всички точно това. Но аз например отчайващо често паркирам в зелени площи (не че са зелени), и никога не съм мерил вредността на газовете на колата си.

Ако някой не е такъв, да ме извини и да прави деца.
Другите: да тормозят общините. Санкционирането на нарушителите е тяхна работа.

# 48
  • Мнения: 473
Тази тема скоро коментирахме с майка ми потресени от факта, че в парка до блока, където живеем има огромна табела "Забранено за кучета"  и въпреки всичко вечер си разхождат кучетата в този парк. Детето ми играейки си настъпи без да иска едно кучешко произведение и се овъртя горкия целия. Полудях, направо ми идваше да крещя! Нямам нищо против кучетата, а против идиотите, които ги отглеждат. Крайно време е в нашата скапана държава някой да се замисли върху културата на българина, и след като я няма да бъде въведена със строги санкции и парични глоби. Защото повечето от българите са склонни да спазват някакви правила, само когато ги грози финансова загуба. Което всъщност е много жалко и тъжно! Това говори, че нямаме никакво самосъзнание и морал!

# 49
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Песимист съм за глобите. И изобщо, за забраните наложени по силата на писана норма.
Тези неща се внушават в ранна възраст, на почти подсъзнателно ниво, така, както ни е вътрешно неприемливо да спиш с майка си, например.
Не се ли случи по такъв модел - забравете. Осъдени сме да газим в акото - и в пряк , и в преносен смисъл.


# 50
  • Мнения: 625
           Не е нормално ,разбира се! NaughtyНе съм чела мненията на другите, защото едва ли ще променя моето по въпроса,дори и след като изчета цялата тема! Crossing Arms

# 51
  • Мнения: X
Работила съм една година в зоомагазин. Доста хора минаваха на ден през него, за храна, играчки, витамини и какви ли не други необходими за домашни любимци неща. През цялото това време един-единствен клиент (момиченце на 11 години) си купи лопатка за почистване на изпражнения. Даже се наложи да изчака няколко дни да ни я доставят от един склад, защото я нямахме в наличност- просто такова нещо не се купува.

Зная, че за почистване на изпражненията може и без лопатка, само с с найлонова торбичка. Но честно казано, досега не познавам човек, който да го прави, освен това момиченце.

# 52
  • Мнения: X
Вчера ми се  наложи да мина по ул.Мизия(успоредна на Иван-Асен),ходейки пеш изведнъж осъзнах,че не ходя,а едва ли не играя на дама.Скок-подскок цялата улица беше осрана с кучешки  изпражнения(моля модераторите да не ме цензурират,но това е живата действителност).
Ужас Sick просто нямате представа как по цялото продължение улицата беше ...................минирана,а съседните отсечки също не и отстъпваха!
Да, тези улици наистина са нещо ужасно в това отношение.  Sick

# 53
  • София
  • Мнения: 1 508
Зная, че за почистване на изпражненията може и без лопатка, само с с найлонова торбичка. Но честно казано, досега не познавам човек, който да го прави, освен това момиченце.

А къде ще я измия тази лопатка, докато сме на разходка? Или да си я прибера мръсна в чантата при пликчетата, документите и намордника, да ми осмърди всичко? Само пликчета са достатъчни. Наистина съм си мислела за подобна покупка, би ми било по-приятно да не докосвам лайната даже през найлон, но ме спира това, че не искам да я разнасям мръсна със себе си.

# 54
  • Мнения: X
 Whistling Тя е така направена, че не се цапа. В зоомагазините я има на снимка в каталог, ако някой се интересува от нея му я показват. Но нали това казвам, че досега само един клиент се е поинтересувал.
Има прикрепена торбичка, а самата лопатка се отваря като щипка и после се отстранява само затворената торбичка. Не знам как да обясня, съжалявам.
  bouquet

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 14:30 от Анонимен

# 55
  • София
  • Мнения: 1 508
Имаш предвид онези приспособления, дето сами затварят изпражненията в пликче и не ти се налага да пипаш нищо? Гледах ги по сайтовете, но не видях посочени размери, не знам, дали се събира в чантичката ми (абсурд да го нося в ръка, трябват ми и двете, за да удържам кучето).

# 56
# 57
  • Мнения: 87
Е естественно, че не е нормално, а аз ще ви разкажа нещо още по-ненормално. Зад нашият блока направиха дестка площадка (имаше хиляди недоволни, че там ще има детска площадка но това е друга тема). В тази площадка направиха и пясъчник. Всяка сутритн гледам една жена преспокойно се води кучето там да си върши нуждите,  без естественно да почиства след него (почистваме ние майките преди децата да ни влезнат в пясъчника да играят). Та тази въпросна жена е акушеро гинеколог.  Shocked

# 58
  • Мнения: 69
Ако се позамислите , сами ще си отговорите... Всичко опира до морал и самосъзнание , нищо друго , защото каквито и глоби да има , не може към всеки да бъде прикрепен инспектор. Мога да кажа , че съм единственната в нашия район , която си събира след кучетата и не спирам да се карам с тези, които не го правят. Чак един ми каза , че , коя съм била аз , той на тая земя бил роден,- ми ти в къщи в хола ли си се..ш?!А какво ще кажете  за тия дето се храчат и секнат по улиците, за тия дето си оставят боклука в асансьора или до кофата , или го мятат от далече , от колата например, за тия дето си мятат фасовете от колите.... и още и още . Кое , глобата ли ще ти спре , не мисля. Аз съм виждала майка , на която детенцето й си играеше с мойто на детската площадка и извенъж явно на горкото му се приака и то свали гащи и ... Мойто гледаше втрещено , майката не го почисти след това , въпреки , че я помолих а детето не беше много малко -на около 5 год. Нормално е да се случи , дете е , но тя нали уж трябва да даде пример , поне да го беше изчистила , а трябваше аз да тичам с някакви салфетки , да го събирам , щот все пак деца играят там. Айде стига , докато ние не се променим , нищо няма да излезе.

# 59
  • плевен
  • Мнения: 644
           Не е нормално ,разбира се! NaughtyНе съм чела мненията на другите, защото едва ли ще променя моето по въпроса,дори и след като изчета цялата тема! Crossing Arms

 Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт