Каква вода за новородени в София?

  • 1 772
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 219
Давах преварена чешмяна.

Изворна вода, давана на бебе, също трябва да се превари.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 626
До 1 година преварявах чешмяна вода. А когато се е случвало да нямаме вода купувах Торн Спрингс бебе.

Вече давам Девин изворна за пиене, а млякото правя пак с преварена. Хубаво е да се сменяват водите. Поне така съм чувала.

# 17
За новородено задължително се преварява
чешмяната вода,след годинката се дава и
изворна,а най-добре вода на Хип или Милупа!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 508
За новородено задължително се преварява
чешмяната вода,след годинката се дава и
изворна,а най-добре вода на Хип или Милупа!


Ама защоооо? newsm78

# 19
  • Мнения: 3 621
Използвам кана Брита и преварявам водата, педиатърката ме посъветва поне до годинката да не давам друга вода, а само преварена от чешмата, но нашата вода в Бургас е ужасна и затова първо я филтрирам през Бритата

# 20
  • Мнения: 3 993
Давах преварена чешмяна.
Изворна вода, давана на бебе, също трябва да се превари.

Точно така!  Peace Аз съм давала и чешмяна, и изворна на Девин, винаги преварена.

autumnsphere , можеш да даваш направо изворна на Девин, преварена. Няма писани правила за вида вода, важното е да е преварена. Като се роди дъщеря ми, преварявах чешмяна вода. Един ден видях, че е много мръсна и след преварянето, имаше големи боклуци вътре. Използвах филтър, пак беше мръсна. Тогава започнахме да купуваме изворната на Девин и известно време карахме с нея. После ни писна да купуваме, бебето порасна и отново минахме на чешмяна. Дъщеря ми не усети разлика от смяната на водата. 

# 21
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, това в боклуците е именно и моето съображение. Мисля да купувам Девин. Наистина ли може да се дава на бебета под годинка?

# 22
  • Мнения: 3 993
Да, разбира се, че може. Никъде не пише, че не може, педиатърката също не ми е казвала такова нещо. Дори ме посъветва да минем на изворна Девин, когато й се оплаках, че чешмяната е мръсна. Дъщеря ми беше малка, на няколко месеца мисля, когато й давах Девин.
Ако се страхуваш да даваш Девин, защо не купуваш от специалните води за бебета, има на Хип, има и българска - Торн Спрингс за бебета (купувала съм я от аптека).

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Торн Спринг е с доста голяма обща минерализация, нищо че я рекламират като подходяща за бебета.
Аз не я давам дори и сега.

Между другото, по отношение на водата в София-ако не се лъжа-има три водоизточника. Водата в различни квартали не е еднаква. В центъра, например, където работя, е студена, чиста и не се притеснявам да пия от нея. Което не мога да кажа за водата в "Западен парк",  където живея.  Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 978
Когато се роди синът ми купувах вода на Hipp и Милупа, не съм преварявала. Когато стана на 2 месеца, преварявах чешмяна вода.

# 25
  • Мнения: 3 621
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305335.0
ето още една тема за водата

# 26
  • София
  • Мнения: 448
Давах преварена чешмяна.

Изворна вода, давана на бебе, също трябва да се превари.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт