Юнски бебета!!! Тема 49

  • 10 818
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
didibibi, polito_87,safira  стискам палци бебетата да се задържат до началото на 9 ти месец. Малко остана, но наистина трябва много да се пазим. Аз също днес чистих, готвих, а после си направих една голяма разходка и сега петите ми пулсират. Като бях в сряда на ЖК, лекарката ми каза, че този месец трябва много да се пазя и главно да си почивам. Мисля да я послушам и да спра с чистенето и домакинската работа.
За срещата и аз няма да мога да дойда. Приятно прекарване на останалите и ще чакаме снимки.

# 61
  • Мнения: 143
Здравейте момичета минавам само да се запиша и после се връщам да ви чета Peace Crazy

# 62
  • Мнения: 96
didibibi, polito_87,safira  стискам палци, дано всичко е наред и с вас и бебета ви и успеете да ги задържите максимално дълго, а защо не и до юни. Стискам палци всичко да е наред Praynig

# 63
  • Мнения: 73
Здравейте мили момичета Simple SmileМного ми е приятно да ви чета, остава още малко време до финала и ви пожелавам да бъдете много спокойни и позитивни ,за да могат бебенцата да се появят с усмивка на устичка!  GrinningНякой ще купува ли количка на Джордани?

# 64
  • София
  • Мнения: 2 658
someboby, на мен не ми стигнаха изобщо три комплекта и миналия път като обсъждахме тази тема, ви препоръчах да си вземете 6 такива. За какво се ползват, бях описала подробно, но ще напиша пак. За мен това е много полезно да го имаш за малко дете:
1. голяма памучна пелена- аз слагах всеки ден върху повивалника, с цел възможно най-добра хигиена. А и в началото често се случва бебето да се напишка например. Също така, като го сложиш да легне в консулртацията и на кантара, трябва вие да си носите пелена.
2. малка памучна пелена- също така се сменя всеки ден, сгъната на 4 се слага под главата на бебето. Почти винаги, след като легне да спи, колкото и дълго да е оригвано, връща по малко и иначе ако е директно върху чаршафа, трябва да го переш, а така, тази малка възглавничка като се изцапа се сменя.
3. голяма тензухена пелена- незаменима първите месеци, когато бебешката кожа е супер фина, за попиване на дупето и между гънките на крачетата. Няма хавлийка, която да попива така добре, без да се налага да натискаш и търкаш кожата.
4. малка тензухена- по принцип може да се ползва като голямата, но аз лично тях ги ползах като свалихме памперса и и ги слагах в гащите, докато свикне да не пишка само в тях. Това става за 2-3 месеца.

# 65
  • Мнения: 1 475
Петя, много ти благодаря за хубавия и изчерпателен отговор!!!Всичко ще бъде взето под внимание!! Hug

# 66
  • Мнения: 357
Петя, да утре в 12.30 е срещата.  Значи обяснявам ти от горната страна на Витошка, ако хванеш тролей .  Тръгваш надолу по Витошка посока ЦУМ и втората пряка завиваш наляво към Ботев, след две преки на левия тротоар е хотела . Не знам дали ме разбираш  Rolling Eyes.

Момичета, дръжте се , още малко остана  Hug. Но и аз мога да дам съвет , за момичетата от София , ако тръгне по-рано бебето направо в Майчин дом, не губете време да търсите лекарите си. Като лежах в Тина Киркова казваха на момичетата , които можеха да родят преждевременно , че ги карат с линейка до там. Просто там е най-добрата апаратура за недоносени. Дано на никой не се случва  Praynig.

yaya86
, много кофти, сигурно много си се уплашила .

И друго исках да ви кажа, много не се излагайте на слънце и се мажете със слънцезащитен ,ч е тези кафяви бременски петна могат да ни останат завинаги  Sad. Аз още утре ще си купя някакъв.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 658
Петя, да утре в 12.30 е срещата.  Значи обяснявам ти от горната страна на Витошка, ако хванеш тролей .  Тръгваш надолу по Витошка посока ЦУМ и втората пряка завиваш наляво към Ботев, след две преки на левия тротоар е хотела . Не знам дали ме разбираш  Rolling Eyes.
аз си уредих утре шофьор  Grinning

В градината ли да влизам? Или да питам за резервацията?

# 68
  • Мнения: 27
Момичета да ви се оплача.Сега говорих с една приятелка,с която се засичаме в болницата.Докторката и казала да отива за профилактика на бебето др седмица(тогава тя ще е 30гс).Тя няма индикации за преждевременно раждане,но ей така профилактично,и малко магнезии,витанити..такива неща.
Аз другата седмица трябва да ходя пеи докторката и ме е страх че и мен ще ме натика в болницата,а профилактиките са 2 или3,и м-у тях не изписват,т.е. престоя от 2 седмици не ми мърда.МНого се депресирах и си поплаках

# 69
  • Мнения: 27
Между другото 32 седм,не е ли късно за профилактика? Или няма значение.Тогава ще съм 32,живот и здраве. newsm78

# 70
  • Мнения: 136
Мацки, давайте още такива съвети, аз вече чинно си записвам в еидн файл и после ще си чета, защото съм сигурна, че болшинството от нещата ще забравя още утре.

Ух, как ме е яд, че досега нямах възможност да идвам на лекциите  Crossing Arms  Но съм се записала за всички останали лекции до края на месеца, нали от сряда ще казвам "чао" на офиса, така че вече и аз ще се присъединя към бъбривата групичка  Peace

Петя, такива пелени от всички бебешки магазини ли мога да си купя?

Искам да ви се оплача, че при мен вече си стана традиция почти всеки петък да ми завършва ужасно - точно като си тръгвах, се скарах с един колега, който за пореден път си навря носа не там, където трябва, а в моята работа, която пък на него изобщо не му е в ресора. Не издържах, защото както казах, не му е за първи път, а и той е от хората, които още със събуждането си започват да мислят каква интрига да спретнат през деня. И му отвърнах доста рязко, направо му казах да не се меси там, където не му е работата. Той съответно ми отговори и започна еди словесен дуел. Стана ми много кофти, въпреки че го затапих накрая, качи ми се асдреналинът и се разтреперих. После излезнах навън и си поревах съвсем леко, колкото да ми мине гневът. И сега съм сигурна, че ще има донос срещу мен в понеделник  Mr. Green   Но хубавото е, че болшинството от колегите после се застъпиха за мен  Flutter

За капак, като се прибирах, точно на наклона към Румънското посолство, където всички карат бързичко, еидн рязко наби спирачки пред мен и аз също трябваше да ги набия и в последния момент успях да спра. Направо видях как се забивам в задницата му. Слава Богу, спрях на сантиметри и се разминах от катастрофата, а ка и мен не ме нацелиха отзад, не знам. Но тялото ми много се напрегна и доста се разтреперих. Този такива псувни и бибитки отнесе от мен, че сигурно още го сърби задникът  #2gunfire  Добре, че след скарването с онзи нещастник от офиса, пих 2 но-шпа-та прифилактично, та не се чувствам зле физически, просто леко стресната. Дано ми се разминат някакви по-лоши последствия  Praynig  Просто няма да мисля за това и се надявам всичко да е ок.

Лошото е, че днес най-накрая трябва да се епилирам, а това вече е мнооооого трудна задачка. Но съм на принципа "първо работата, после удоволствието", т.е. днес да я свърша таиз гадория, а утре да ми остане повече време за почивка  Peace

Приятно изкарване утре на срещичката  Hug

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Гъди съжелявам, че е трябвало така да прилючи петъка за теб. Но сега мисли за почивните дни и за това, че времето ще е страхотно.
Този колега е голям тъпанар да спори с теб при условие, че си бременна. Хубаво си направила, че си си поплакала. На мен това много ми помага и ми минава всичко. И добре, че ти се е разминало с удара.
И аз днес се епилирах, все още се справям. Сега съм самичка и ми е малко скучно. Мъжа ми излезе с приятели-само мъже са и за това предпочетох да си остана в къщи. Но за утре знам, че ще ме разходи където си пожелая. Grinning

# 72
  • Мнения: 482
Ayas скачай пак обратно в темичката, не сме деца, snowwhite просто спомена кърменето по повод предишни размяни на различни мнения (поне аз така го разбрах) и единствано апелира да не се обобщава - за което аз също съм за. Та мир  Peace
snowwhite да не си посмяла и ти тихомълком да изчезнеш от темата ... иначе като дойда в Швеция с кой да пия кафе  Sunglasses

Стискайте още малко ... но и не се притеснявайте особенно - вече май всички сме в 7 месец и нещата не изглеждат толкова страшни и фатални - та спокойствие, сън и здрава храна - май така беше ... и МД в нашия случай  Mr. Green

Петя, това за обривите и аз съм го чувала - че се появяват в последните месеци на бремеността и са доста чести при преносване.

Муцуна
... искренни съболезнования за багажника на Полото ... просто знам какво представлява  Confused пробвай със свалена задна седалка - мисля че се сваляха и то поединично. Утре ще тормозя служебната кола на колежката и ще ти кажа дали влиза Чико  Mr. Green

Ох и на мен ми е днес едно смотано и уморено  Cry

# 73
  • Мнения: 69
Гъди, стреляй на месо направо...  #2gunfire И на мен днес ми вдихнаха кръвното дечурлигата, на които съм шеф, но не им останах длъжна де. Всъщност под дечурлига разбирайте 20-годишни, които понякога си мислят, че фирмата им дава заплатите за хубавите им очи... Нищо де, ще се борим до 27-ми, после да му мислят заместниците Simple Smile

Да ви кажа, че в Джъмбо има невероятни декорации за стена от 2 до 20 лв, както и  всякакви страхотни красоти за детска стая... Нямам търпение да приключим с ремонта и да почна да украсявам. Имаше много дрешки за малки и големи бебета на добри цени, но не погледнах отблизо какво им е качеството. А за детските играчки... рай! Simple Smile Аз преоткривам света сега, защото вече си мисля кое ще се хареса на бебочките и какво би ги зарадвало Simple Smile

somebody, Петя, и за мен са полезни съветите, които дадохте. А и няколко поста на Ayas имам принтирани. Доста неща имаме да учим, но не се помнят лесно  Crazy Вероятно след след раждането форумът ще бъде "бюро-справки" повече от всякога  Grinning


Ние след малко хукваме към Ст. Загора, та ви пожелавам пак приятен уикенд и активна почивка!!!


# 74
  • Мнения: 50
Здравейте!

Най-после уикенд! тук също времето е хубаво и се надявам да остане такова!

Ayas, не се сърди - изобщо не разбрах защо се засегна. Както и другите са разбрали - пртосто има много генерализиране по разни теми, и това е. Иначе аз не виждам лошо да разменяме различни мнения - в крайна сметка това прави интересен форума.

момичета да ви се оплача - проектът, по който работих толкова дълго и толкова усилия хвърлих, сега ще взимат нов човек,който може да пътува. криво ми е, защото аз свърших цялата работа, и инвестирах толкова време, т.к. като говорихме в началото с шефовете, те не виждаха проблем в това, че няма да мога да летя след Великден, а сега се изметват на 180 градуса...и сега последните няколко седмици преди да изляза отпуска, няма да съм част официално от този проект, но тъй като така или иначе на никoй друг проект не мога да започна за 4-5 седмици, ще "помагам" по стария... малко сложно го обясних, но просто се чувствам един вид излъгана...

тук не мога просто да взема болничен (никoй няма да ми даде, без сериозни оплаквания, да чукна на дърво, такива нямам), или отпуска - искам цялата отпуска да запазя за след раждането - и затова трябва да работя до края. НО ми се искаше да е нещо смислено, а не по този начин. Не е лесно да се обясни, защото фирмата ни има много сложна система, но това което се случи, е неприятно за мен...

да ви питам - вие ще ходите ли на курсове за раждане? преди време говорихте за това, ама не знам развитието. Аз съм се записала да ходя, и даже съм се засилила да раждам без упойка (ГЪди, не се стряскай Wink)струва ми се, че ако имам повече информация, няма да ме е страх!  ще ви разказвам на какво ни учат!

Общи условия

Активация на акаунт