Откриха ОТРОВА в наша марка вафли

  • 28 000
  • 419
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 641
Ами аз за какво не ги ям тия боклуци Thinking И на детето си не давам Peace
Ама като им кажа на хората, че ядат боклуци и отрови, все ми се сърдят, ще кажеш, че аз съм виновна  Rolling Eyes
Абе, все нещо българско си яла- шоколадче, сладки, бонбони...
Хигиена нулева........Албена Вулева  Laughing
Както писа някой от това сухо мляко се произвеждат и други продукти освен вафлите, така че няма гаранция.

# 31
  • Мнения: 14 489
и да кажат марката какво?! ще стане като с киселото мляко с киселината вътре в търговищко. направиха проби и се оказа, че нямало киселина. и после фирмата ще съди държавата в Страсбулг и пак от нашия джоб ще им се плати едно яко обезщетенийце

# 32
  • Мнения: 449
Ами аз за какво не ги ям тия боклуци Thinking И на детето си не давам Peace
Ама като им кажа на хората, че ядат боклуци и отрови, все ми се сърдят, ще кажеш, че аз съм виновна  Rolling Eyes
Абе, все нещо българско си яла- шоколадче, сладки, бонбони...
Хигиена нулева........Албена Вулева  Laughing
Както писа някой от това сухо мляко се произвеждат и други продукти освен вафлите, така че няма гаранция.
Абе не, сладко не ям аз, ама сирене, мляко, кашкавал-все нещо съм хапвала Thinking Като разбрах наскоро, че тази палмо-каква мазнина беше, дето я слагали в млечните вместо мляко се извеждала от свинската мас. И аз си мисля, че съм вегетарианец  Whistling

# 33
  • Мнения: 641
 Laughing Ааа, тогава не питай за нитратите....
"Без амониева силитра- няма краставици"  Laughing

# 34
  • Мнения: 54
 Ами то, както е тръгнало трябва да спрем да се храним, че всичко е гонене на печалба и нищо не става за ядене.

# 35
  • Мнения: 398
 Марката маи наистина е доста известна.

 И аз съответно си имам подозрения.От по-известните марки една беше замесена в скандал с Меламин.

# 36
  • Мнения: 284
В информацията пише - "Продуктите с отровното вещество са в търговската мрежа на цялата страна и затова незабавно започват хайки по магазините за изземването им." Няма ли някой познат в търговската мрежа - голям супермаркет, например - който да каже наистина ли има хайки и за коя марка става дума?

# 37
  • Мнения: 335
Важното е, че "българинът" направи "своя" "цивилизационен избор" като остави типове от сорта на Фифи Димитров да унищожат от корен селското ни стопанство. А негови сродни души по-късно направиха това с цялата държава, убивайки и сега българския ПРОИЗВОДИТЕЛ в селското ни стопанство (последното всъщност не съществува вече).

Бабите ни пиеха прясно мляко от селектирани с десетилетия от българската държава породисти животни.
Въпросните животни бяха изхранвани със собствени фуражи от собствените ни фуражни заводи.
Това, от което стават фуражите, беше торено с торове от собствените ни торови заводи.
Собствените ни селскостопански летища също бяха използвани за нуждите на собственото ни селско стопанство.

За всяко ниво на производство се прилагаха задължително и без изключения БДС (българските държавни стандарти).
Контролът беше жесток.

Сега всичко това е част от "черното", "тежко" и "жестоко" минало на страната ни, както се описва и досега в политическите рекламни брошурки на коя да е партия, консултирана от световни специалисти в политическия маркетинг.

Целта е почти постигната - страната ни е територия, обикновен пазар. Народецът - прост сбор от клиенти.
Децата ни от 4 годишни са с по 3-4 кариеса, щото истинско българско мляко не са и помирисвали, сирене - също, кашкавал - също.
Майките им - и те така.

Яжте меламиновото мляко на "българските" производители, дето са чуждестранни такива, но закупили на едро бившите български заводи, комбинати и пр. бивш държавен имот от бившата ни държава. И си трайте там.






# 38
  • София
  • Мнения: 6 074
Марката маи наистина е доста известна.

 И аз съответно си имам подозрения.От по-известните марки една беше замесена в скандал с Меламин.
Би ли споделила?

# 39
  • Мнения: 398
 Нямам какво да споделя.

 Просто , когато има проблем с известна марка винаги медиите се "страхуват" да споменат името.

 А когато е някаква българска фирма веднага и се споменава името.

 Подозренията ми са свързани с няколко фирми , които в последните години са замесени в скандали с меламин.Имената мисля ,че не е нужно да ги споменавам.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 074
Ами аз съм проспала скандалите с фирмите, затова ми се щеше поне сега да ги разбера кои са... Предполагам, че говориш за тази от подписа ти?

# 41
  • Мнения: 25 610

Яжте меламиновото мляко на "българските" производители, дето са чуждестранни такива, но закупили на едро бившите български заводи, комбинати и пр. бивш държавен имот от бившата ни държава. И си трайте там.


Що, ти какво ядеш?

# 42
  • София
  • Мнения: 12 554
Най - вероятно не е само във вафлите, а в други техни продукти!Като се сетя внука и дъщерята колко вафли на ден изяждат, направо ме хваща страх.

Някъде се пише за Нестле, понеже те са замесени в скандала в Китай, ужас как може да не казват марката. Убийци!

Не са Нестле. До момента от РИОКОЗ казаха само, че производителят е от провинцията. Но е голям производител. Според мен са или Победа или вафли Боровец. За други големи от провинцията не се сещам.

# 43
  • Мнения: 398
Ето това беше написано в един сайт :

"Двете основни вериги супермаркети в Хонконг изтеглят от пазара млякото на прах на "Нестле", също съдържащо меламин, предаде АП. Веригите "ПАРКендШоп" и "Уелкъм" реагираха след статия в хонконгския в. "Епъл дейли", че проби открили отровния химикал и в млякото на "Нестле". В събота холандската фирма "Фризланд Фуудс" изтегли плодовото си мляко, в което бе открит меламин, от Хонконг и Макао. Фирмата заяви, че други продукти не са заразени, но ги изтегля. В България масово се захранват бебета в детските домове с продукти на "Фризланд Фуудс". В същото време в Хонконг се разболя и 3-годишно момиченце. Това е първото разболяло се дете извън континентален Китай, където от отровното мляко умряха четири и са заразени 6200 деца.

Китайските политици и здравни власти се събраха на специално съвещание. Президентът Ху Цзинтао изтъкна, че някои управници са изгубили чувството си за отговорност и обществен интерес. Премиерът Вън Дзяобао посети болница в Пекин, където се преглеждат деца. "Трябва да сме сигурни, че това няма да се повтори повече нито с мляко, нито с друг хранителен продукт", заяви той. Япония, Сингапур и Хонконг изтеглиха китайското мляко, а Малайзия и Бруней забраниха вноса. Меламин бе открит освен в млеката на "Нестле", "Фризланд Фуудс", в датската "Арла Фуудс" и в продукцията на 22 китайски компании."




Ето тук

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 13:52 от petq B

# 44
  • Мнения: 2 821
Хайде сега да видим какво наказание ще им изтипосат, щото тук нали смъртното не вАжи, както е в Китай....

Общи условия

Активация на акаунт