хапане и ясла

  • 908
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Трябва ли да науча детето си да се хапе и щипе?Идва си всеки ден с някоя синявица,или е захапан или ощипан.Вече не издържам на тия синини.Палав е но не е агресивен.Може да прегърне някое дете ,дори да го целуне ,но никога не е бил нападателен.
Как сте се справяли с този проблем?Дали да не кажа на учителките му?Притеснявам се от факта,че може да подминат върпоса ми с усмива и да кажат,че в яслите е така.

# 1
  • Мнения: 4
Здравей, sisa788, преди две години когато синът ми ходеше на ясла имахме същия проблем.Вначалото не обръщах голямо внимание на синините и следите от зъби,все си казвах:"деца са ,случва се",докато малкия незапочна да се буди нощем разплакан от съня си в който определено дете го хапе. Още на другия ден потърсих директорката и с доста твърд тон и заявих , че няма да търпя това положение повече.Повярвай ми от тогава не се случи нито веднъж.Не се чуди а говори поне с госпожите,защото иначе рискуваш мъничето ти да се травмира и да откаже да ходи на ясла. В крайна сметка както госпожите така и помощния персонал трябва да могат да се справят с неубоздаността на децата и да не допускат да преминава в агресия.
 Hugна слънчицето ти и дано проблема се реши скоро.

# 2
  • Мнения: 284
Дали да не кажа на учителките му?Притеснявам се от факта,че може да подминат върпоса ми с усмива и да кажат,че в яслите е така.
Веднага кажи на учителките - те със сигурност знаят, но явно не реагират. И няма такъв отговор - "в яслите е така!" Питай и педито си и тя ще ти каже, че от ухапванията - най-опасно е човешкото.

# 3
  • Мнения: 668
Тази сутрин ще се разберем с госпожите.Благодаря за отговорите Hug

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Трябва ли да науча детето си да се хапе и щипе?Идва си всеки ден с някоя синявица,или е захапан или ощипан.Вече не издържам на тия синини.Палав е но не е агресивен.Може да прегърне някое дете ,дори да го целуне ,но никога не е бил нападателен.
Как сте се справяли с този проблем?Дали да не кажа на учителките му?Притеснявам се от факта,че може да подминат върпоса ми с усмива и да кажат,че в яслите е така.
Дъщеря ми не е ходила на ясла. Но на площадката където играеше честичко беше нападана-хапана, удряна. На тая възраст обикновенно децата хапят и бутат. Аз се ядосвах, че я уча да отстъпва, да не удря и в един ммент детето ми започна да страда от това. Не съм я учила да хапе нито да удря, но я оставих сама да се оправя. Не и харесваше да я тормозят и започна да се защитава сама. Тя не е агресивна. Оправя се все пак по свой начин. Твоето дете е на ясла и ти не знаеш какво става точно. Говори с персонала, говори и с детето. По някакъв начин му покажи да не се дава да го тормозят. Въпреки, че е малко за такива разговори, но все пак опитай.

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 22:16 от ivben

# 5
  • Мнения: 1 230
При нас проблемът е с 2 от момиченцата и затова не иска да ходи на ясли. Препоръчвам ти да разбереш кое е агресивното дете и тогава да говориш с персонала  Peace

# 6
  • у дома...
  • Мнения: 3 095
Скоро дъщеря ми се оплака, че едно от децата я е удряло и бутало. Казах на учителката, а реакцията и беше, че това не било възможно. Ако малката ме лъжеше, щеше да каже, че и друго дете я е удряла. Умишлено я питах, като изредих наколко дечица. Така, че и казах, ако Криси я удари пак, да го удари и тя.

# 7
  • Мнения: 247
Скоро дъщеря ми се оплака, че едно от децата я е удряло и бутало. Казах на учителката, а реакцията и беше, че това не било възможно. Ако малката ме лъжеше, щеше да каже, че и друго дете я е удряла. Умишлено я питах, като изредих няколко дечица. Така, че и казах, ако Криси я удари пак, да го удари и тя.
Тази тема ми напомня как майка ми навремето ми разправяше същата случка с моя милост. Имало някакво момченце, което постоянно ме е хапело. Казала на другарките(тогава беше така), но почти бе резултат. Един ден ми казала като ме ухапе или удари да го ударя и аз. Аз обаче (странно защо) още като тръгнал да се доближава до мен съм го погнала и съм го набила   Crazy(изненадата печели!). И така се е свършило вовеки със синините причинени от други деца.(синините и белезите от  падане не ги броя :Lil:)

# 8
  • Мнения: 668
Казах днес,дано има резултат.Той ако можеше да говори до сега да сме поговорили с него как да се пази , но уви чакам  все още.Усмихнаха се(явно понеже знаят,че детето не говори )и казаха,че ще внимават.

Общи условия

Активация на акаунт