добре ли живеете?!

  • 17 662
  • 373
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 710

а, извинявай що рече? повдигаш тема от април месец, поне кажи какво те накара да се почудиш тъй почесващо се:)))

# 361
  • Мнения: 2 556
Как издържате да гледате Карбовкси, не знам

# 362
  • София
  • Мнения: 478
Чудесно си живея тук и съм много доволна. Никога не бих напуснала България, устройва ме прекрасно.

# 363
  • Мнения: 1 894
аз живея добре, но не се чувствам добре да живея сред широка маса от нискообразовани, ограничени и бедни хора.
социалната среда ми е потискаща и се чувствам виновна, че живея добре, а други нямат тази възможност
не се чувствам добре и услугите да са на мега ниско ниво, бюрокрацията да е повърхностна и арогантно корумпирана, групичка избрани да живечт като царе, а масата да им слугува.

извън стените на дома не ми е хубаво, а аз не мисля, че моят дом е моята крепост...

# 364
  • Мнения: 1 568
Преди половин година и повече живеех с надежди за бъдещето,оказа се обаче че Господ ми се е надсмивал докато ме е гледал....
Сега живея с благодарност за всеки един нов ден,който той ми подарява Peace
Усмихвам се и се обичам!

# 365
  • Мнения: 26
На въпроса - да, живея добре.

Вярвам, че вече е малко старомодно да се чудим тук или там е по-добре. Всеки може да го провери сам, а и "там" вече е много по-близко до "тук".

Не съм фен на Карбовски, но не мисля, че щом прави предавания за цигани и наркомани, е люзър или не харесва България. Навсякъде има цигани (негри, мароканци и т.н.) и наркомани, но все пак те са част от нас и е наивно да не искаме да ги виждаме.

# 366
  • София
  • Мнения: 888
Не знам дали живея добре. Не мога да определя точно. Харесвам страната, но  мразя държавата. Не искам да живея  тук. Отдавна да се бях изнесла ако не бяха децата - сам човек би се оправил, но ако тръгнеш просто ей така и то с две малки деца без да имаш предварително къде да отидеш и какво да работиш , не се знае  дали ще се справиш.Ако бях без деца отдавна щях да се откажа от тази скапана, тъпкаща хората държава. Незнам дали сте се сблъсквали с  абсурда тук, но аз го правя всеки ден  и съм се нагледала на какви ли не неща.

# 367
  • Мнения: 175

а, извинявай що рече? повдигаш тема от април месец, поне кажи какво те накара да се почудиш тъй почесващо се:)))

 GrinningПочесвам се ,чудейки се ,на къде да поемем вече!?Живота извън България вече 15 години , не бяха достатъчни макар и материалното благополучие, да почуствам и да намеря своя дом.Всяка година се нижеше, с идеята да е последна.Смешно звучи ,след като минаха  толкова много вече,но е факт.Всяка година да се чака лятото или Коледа ,за да се почуствам щастлива ,когато си отидем в България.Това е чувство което с прости думи не може да се опише. Не се срамувам да си призная че ме е страх да се върна,макар че това ми е мечта и идея за близко бъдеще.Има толкова много противоречия ,които аз като простосмъртна не мога сама да си отговоря.Да ли ще сбъркам ,да ли ще постъпя правилно ,да не би да обрека децата(родени и живели само в чужбина) на тежко детство??Все такива въпроси.От друга страна признавам ,че тук е по-уредено и лесно за живот,спор няма.Но всичко е толкова роботизирано, че точно тази малка бръмка ЖИВЕЦА,  я чувствам само в България и никъде другаде.Интересно е, че и други чужденци го казват за България,но си кесат там където са свикнали, всичко да им се поднася на тепсия ,без и ни най-малко да си размърдат дътата.При това положение определено не се чувства човек че живее,а просто съществува за насъщият.

# 368
  • Мнения: 2 134
Според българските стандарти - да,но според моите - не.

# 369
  • при него
  • Мнения: 1 230
На въпроса - да, живея добре.

Вярвам, че вече е малко старомодно да се чудим тук или там е по-добре. Всеки може да го провери сам, а и "там" вече е много по-близко до "тук".

Не съм фен на Карбовски, но не мисля, че щом прави предавания за цигани и наркомани, е люзър или не харесва България. Навсякъде има цигани (негри, мароканци и т.н.) и наркомани, но все пак те са част от нас и е наивно да не искаме да ги виждаме.
newsm10
мисля, че трябва по-често да се замисляме за това което имаме и което сме постигнали, вместо за това което нямаме и ни липсва. Според мен щастието не е в материалните придобивки, човек може да живее и с 2 и с 200, както се казва... уви все повече съвременния човек живеее за да купува,и когато не може да си купи нещо, тази мисъл започва да го измъчва и да го прави нещастен..

# 370
  • Мнения: 4 401
А според мен човек живее добре ако се чувства щастлив.При това положение материалното благополучие е само парче от мозайката,но има и още....
За мен не са нужни скъпи вещи,пътувания и козметични операции,както при повечето съвременни жени.Изключително скромна съм що се отнася до личните ми нужди.Аз съм щастлива ,когато и хората около мен също са здрави и щастливи.Искам като тръгна по-улицата да виждам щастие по лицата на хората.
За това много ме натъжава бедността и простотията,разпадащите се бракове и безсилието да се промени всичко това.Огорчава ме тоталния срив на ценности и морал,непочтеността ,студенината,егоизма.Не ми е конфортно,подтиска ме и натоварва контакта с такива сбъркани люде дето се мислят за голямата работа,а не осъзнават колко са объркани , нещастни и бедни но по друг начин.

# 371
  • Мнения: 1 894
А според мен човек живее добре ако се чувства щастлив.При това положение материалното благополучие е само парче от мозайката,но има и още....
За мен не са нужни скъпи вещи,пътувания и козметични операции,както при повечето съвременни жени.Изключително скромна съм що се отнася до личните ми нужди.Аз съм щастлива ,когато и хората около мен също са здрави и щастливи.Искам като тръгна по-улицата да виждам щастие по лицата на хората.
За това много ме натъжава бедността и простотията,разпадащите се бракове и безсилието да се промени всичко това.Огорчава ме тоталния срив на ценности и морал,непочтеността ,студенината,егоизма.Не ми е конфортно,подтиска ме и натоварва контакта с такива сбъркани люде дето се мислят за голямата работа,а не осъзнават колко са объркани , нещастни и бедни но по друг начин.

 Peace Hug Peace ти го каза по-добре от мен!!

# 372
  • Мнения: 2 132
А според мен човек живее добре ако се чувства щастлив.При това положение материалното благополучие е само парче от мозайката,но има и още....
За мен не са нужни скъпи вещи,пътувания и козметични операции,както при повечето съвременни жени.Изключително скромна съм що се отнася до личните ми нужди.Аз съм щастлива ,когато и хората около мен също са здрави и щастливи.Искам като тръгна по-улицата да виждам щастие по лицата на хората.
За това много ме натъжава бедността и простотията,разпадащите се бракове и безсилието да се промени всичко това.Огорчава ме тоталния срив на ценности и морал,непочтеността ,студенината,егоизма.Не ми е конфортно,подтиска ме и натоварва контакта с такива сбъркани люде дето се мислят за голямата работа,а не осъзнават колко са объркани , нещастни и бедни но по друг начин.
Mного хубав пост, мамамари!

# 373
  • Мнения: 276
Материално живея долу-горе добре.Но емоционално ми идва в повече присъствието на свекърва ми.Ако я няма ще щастлива във всички отношения.

Общи условия

Активация на акаунт