Как може такова нещо да ме вбеси толкова много

  • 6 311
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 002
Rima , не е невъзможно да си права. Но ако е така дай да си сменям плановете за живота, а не да си губя времето. Кой да ти каже братче  Tired

Не е задължително да се разделяте. Спрете да се заяждате, остави го и спри да го караш каквото и да е, дори и най-елементарни неща. Ти не му се оплаквай. И така 1-2 месеца.

# 31
  • Мнения: 2 757
Ок де, ясно е, че съм ненормална. Ама къде са нормалните да кажат как се реагира в подобна ситуация, че нещо не забелязвам единомислие и консенсус по въпроса. Ненормалните се изказаха, сега групата на нормалните да се изкаже с компетентно и адекватно решение на проблема.

Rima, аз съм го оставила да си прави квото си иска за всичко. Но за децата не мога да се примиря. Той наистина има нужда от инструкции как да гледа деца, ама не го осъзнава. На всеки нормален човек му е ясно, че не може при над 20 градуса, което за Дания си е лято, пък даже и за БГ да навличаш децата във възможно най зимните им дрехи. Аз не съм заядлив и инатлив човек, но явно предизвиквам заяжданици по някакъв начин и после не знам как да се справям с тях. А мъжът ми съответно обича да се заяжда и да се инати, той е който се заяжда, аз искам единствено на децата да им е добре. Усещам се как звуча като Стефани от Дързост и красота вече  #2gunfire
Именно това дразнене в семейството не го разбирам. И това го попитах, какво цели с това поведение, но не получих отговор. Останах с впечатление, че иска да ме ядоса, постигнал си е целта и се спаси щастлив и доволен. И въпреки всичко не вярвам да е толкова глупав, че да съм права. Но явно е достатъчно глупав да не знае как да се държи с жена си и изобщо с жените.

# 32
  • Мнения: 824
Е,ти как се омъжи за него ,по обява ли/?Толкова ли се промени след като имате деца Thinking

# 33
  • Мнения: 597
А той как беше облечен?

# 34
  • Мнения: 2 757
Като тях, с дебел пуловер и яке беше.

mama 123, не се е променил много. Но ако не си виждал мъж как се грижи за деца не можеш да познаеш как ще се грижи за своите си. Изобщо нормално е преди брака нещата да изглеждат по един начин, а след брака да се променят. Искам да кажа не толкова нормално, но често срещано. Аз не съжалявам, че съм се омъжила за него, щото ако не е той, щях да си седя сама, по добър не съм срещнала. Не казвам, че няма, но в моя живот не е имало. Затова и съм страшно разочарована от мъ жете като цяло, но това е друга тема. Изобщо като чета тук в клуба според думите на съфорумки какви мъже имат чак не мога да повярвам, че съществуват и къде са се били изпокрили като бях мома.

# 35
  • Мнения: 6 619
За ядосване си е спор няма.
Пробвай различни тактики пък може да налучкаш как да му влизаш под кожата.

# 36
  • Мнения: 1 761
Знаеш ли,Никифин, в случай като този кой кого колко обича няма значение.Да оставим емоциите настрана и да погледнем практично.

Не всеки има усет и умения да се грижи за някой друг,та дори това да са собствените му деца.Но това може да се научи.
Вместо да се карате и да си правите напук,опитайте се да правите колкото се може повече неша заедно, с идеята,че решаването на проблем ви сплотява, а не ви разделя.
И моят мъж не умее да облича детето като мен и понеже всеки път като го доведе отнякъде все го е обул с домашните дрехи,например, или с много хубав,почти официален панталон и горнището на пижамата (понеже и то много хубаво) и няколко ката чорапи,понеже не намерил чорапогащниците ooooh!,ама се разбрахме,че щом не умее,по-добре да пита някой,който се справя по-добре от него.Сега съм подредила дрехите на сина ми на закачалки, като съм ги комбинирала кой панталон с коя блуза и кои чорапи се носят.Той просто изважда закачалката. А якето, с което излиза стои окачено пред вратата,така,че няма как да се обърка.
Мъжът ми работи като старши съветник и не е свикнал друг да му дава акъл,но като му посочиш къде е сгрешил без да му се караш и му предложиш друг вариант се заслушва.

Аз на твоя място бих пробрала космонавтите и бих извадила якетата, с които преценя,че е по-добре децата да бъдат облечени без да се обяснявам.А и всеки път казвам на мъжа ми как да облече детето, ако мен ме няма.Даже ако го слага да спи преди да съм се прибрала го питам как го е сложил в леглото,измил ли му е зъбите,чели ли са приказка,чак вече той сам ми казва без да го подканям.

# 37
  • Мнения: 2 757
Ако нямаш усет и не ти и пука да се научиш, както е в случая с мъжа ми няма научаване. А като добавим и собствено мнение, на което си държи и положението става такова, че да го е страх човек да му остави децата. Той инструкции не спазва, такъв си е. Мисли се за компетентен по всички въпроси. Най много на нещо написано в книга или вестник да повярва, или на майка си. Ама и него скоро го забравя и си действа как му е сгодно на момента.
Отделно дете по книга не може да се гледа, защото нещата са толкова различни, специфични и субективни.... Иска се усет и ако липсва истинска загриженост, която на моя му липсва или поне до сега не е показал, че съществува. Приела съм го, ама поне да ме слуша поне за нещата отнасящи се за децата. Ни с добро, ни с лошо става. А женските фатки със секс и четки нон стоп не са ми в стила

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Такъв скандал ще му вдигна,че да ме помни цял живот.От много мълчене изобщо няма полза,това отдавна съм го разбрала. PeaceТо си трайш ,трайш в името на добрия тон ,ама то ти  идва до гуша  Naughty

# 39
  • Мнения: 1 677
Със сигурност бих се ядосала. И то много, защото децата не са се чувствали добре.
Но не знам дали не ги е съблякъл, след като ти си му се обадила, от инат или просто е смятал, че
 не им е топло - след като и той е бил дебело облечен.
Той явно няма усет как да се грижи за децата.

# 40
  • Мнения: 2 448
Е, стига , липсвала му загриженост. Едва ли е така, все пак той им е баща и сте си родили не едно, ами цели три. Това, че усета му не е като твоя, ами нормално е, все пак ти си майката. Още повече, че дори ти си изпадала в чудо с проблемите на децата си, които никак не са от лесните.
А пък честно да ти кажа почти всички мъже се мислят за многознайковци и че разбират от всичко.  Wink
Понеже явно доста често го навикваш и той се чувства все едно само го поучаваш. И от там ти прави на пук. Дай му шанс да се изяви в области, в които го смяташ за добър, дори и нещо което е направил за децата го похвали, макар, че мислиш, че ти би го направила по добре.Не знам дали е така, но от темите, които постоянно пускаш излиза, че все за нещо се дърлите. Какви са ви хубавите моменти, не може да няма нещо, с което да те кефи този мъж.
Не може да е толкова малоумен, че като си му показала, че са вир вода потни и да не си е разбрал грешката.
Ако си мислиш, че другите мъже се справят перфектно с обличането на децата си, грешиш. Като ще ги пращаш с него на разходка, оставяй дрехите, които мислиш за подходящи и така. Ако вече съзнателно те дразни и облича друго е неприятен проблем и явно цели да се заяжда с теб.  Confused

# 41
много драматизираш ooooh!
Но главният проблем,струва ми се ,е че не го обичаш вече,като съдя и по другите ти писания Simple Smile

Въпросът ми обаче е, как вие бихте се почувствали или постъпили в тази ситуация и дали ситуацията за другите също е толкова дразнеща, или аз преекспонирам.

ау ужас направо... определено бих се хвърлила от някъде  Naughty
 ooooh!

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма смисъл да му вдигаш скандали и насила да искаш да го научиш, защото така само ще се намразите взаимно. ОставИ го да бъде баща и да преценява какво да прави. Няма никакъв смисъл в това да го мислиш за некадърен да гледа децата, защото после ще откаже да ги гледа и на теб ще ти бъде много по-трудно. Един път ще ги изведе неподходящо облечени, втория път също, на третия ще му светне.

# 43
  • Мнения: 7 914
NikiFin
 или не ти е писнало  до припадък или си търсиш с някой да се заяждаш...

моя мъж  е почти същият -  не може да прецени кои са домашни дрехи, кои са за излизане.. ако го оставя детето ще яде цял ден филийки, или ще стои гладно понеже не винаги яде по команда. това е откакто се е родил малкия. в началото се вкисвах, мрънках.. говорих по тежки от необходимото думи... сега  само да ми каже, че  ще го гледа( а го прави всеки един момент, в който не е на работа)... давам дрехите за обличане, нахранвам детето( ако не спя де) и да се спасяват двамата Crazy
нито им се бъркам нито ме интересува... аккто не знам, не ме дразни!

какво значи, като е за детето, не мога да мълча...знаеш ли колко приятелки ми се оплакват от прекалено загрижени бащи, които постоянно ги следят какво и как правят -  а не, мерси Stop... щом и двамата сме родители и двамата ще си гледаме детето, кой как може -  другото е опит за контрол( над партнцора) или чист максимализъм!


# 44
  • Мнения: 125
Ми как да реагирам - ще му кажа, незлобливо, че е луд и ще съблека детето. И ще го майтапя после Mr. Green При нас така минават тия неща - на майтап. Все пак наистина не е нещо чак толкова сериозно Peace

Общи условия

Активация на акаунт