упорито акне по гърба

  • 27 674
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 924
Бях си изгорила гърба със салицилов спирт в опит да ги махна , затова отидох на лекар ooooh!
Внимавайте със самолечението

# 16
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
действително ли е увеличено изпотяването?

# 17
  • София
  • Мнения: 749
Не искам да ви плаша, но братовчедка ми беше дълги години с подобен проблем...оказа се автоимунно заболяване.

Следете се, проблемът може да не е само козметичен...

# 18
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Съпругът ми страда от това нещо вече повече от 10 години. Записвам се да следя Peace

# 19
  • Мнения: 651
от няколко години дъщеря ми има голями пъпки,понякога с бели връхчета по гърба,а сега вече от раменете към ръцете,мазахме със дерматологични кремчета,намаляват и после пак излизат,къпе се всеки ден,пробвахме и известно време със хума,прочетох в един сайт за смес от салицилов спирт и хлорнитромицин,ако някой го е ползвал да ми пише,дали има ефект и каква доза се смесва
Най-добре потърси дерматолог.На мене ми помогна и то много.Забравих акнето по лицето си!Мога да ти дам адреса,но е в Пазарджик.Много хора идват при нея.

# 20
  • до морето
  • Мнения: 2 290
Моят съпруг страда от същия проблем , който е на хормонална основа , лекува се при много добър дерматолог, който не изпитва необходимост да работи със здравна каса.Пиел е антибиотици, а външно се е лекувал с някакво мазило забъркано намясто в аптека. Имало е ефект, но лечението е било скъпо и се е наложило да го прекъсне.

# 21
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Видам, че се коментира и изпотяването. Искам само да отбележа, че и съпругат ми също се изпотява обилно Confused Явно има някаква връзка Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 222
Аз също съм на 20г. и преди 3 години имах много пъпки по гърба,също гнойни.Оказа се ,че имам стафилококи...Лекувах се с антибиотик и изчезнаха...

# 23
  • Мнения: 379
при мен пък изчезнаха, докато бях бременна - родих и се появиха наново - още повече дори!!!

# 24
  • Мнения: 17
При мен са постоянни, увеличават се по време на овулация и преди цикъл, изчезват само лятото след излагане на слънце, но за кратко. Досега бяха по гърба, лицето, деколтето, отскоро се появиха и по врата ми. И аз съм с тях от около 15 години, т.е. от пубертета. Мисля, че най-добре е да си направя изследвания, но не знам какви и къде. Та затова си карам с тях и въздишам по
роклите и блузките с гол гръб.

# 25
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Дъщеря ми имаше същият проблем с лицето и
кожата на гърба. Отиде на лекар и й предписа
специално блокче за миене на лицето и гърба -
Seba med (7.30 лв), дермален разтвор Далацин 1%
(7.00 лв). Мие се два пъти дневно с блокчето, а с
разтвора само намокря проблемните места. Пи и
някакъв антибиотик 2 месеца. Нещата се оправиха
видимо. След втори преглед спря антибиотика и се
маже с Diacneal  и Clean-Ac  на фирма Avene - и двата
продукта са по 20.30 лв. Резултатите са много добри,,
но ако няма постоянство всичко отива на вятъра.
Лекарката е изписала нещо за пиене, но ще го купя
другия месец. Казала е на детето, че е хормонално,
освен честия стрес.

# 26
  • Мнения: 17
И аз си мисля, че е хормонално, но ми омръзна вече от тези хормони. Как пък не се нормализираха малко..
Май ще отида и аз на дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт