разширени вени

  • 93 529
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 126
   страдам от разширени вени , и имам страшни болки , поне на тоз етап немога да  си мисля за оперативна намеса или лазерна . Някаде бях чела, че на някой му е помогнал зелен чай с мента , може ли някой ако знае за него да ми пише по побробно . Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 2 011
Какво да ти кажа ...аз имам една вена на крака , която  ме боли. За чая от  мента аз си го пия профилактично и дори вместо вода - но просто защото си го обичам ! Потърси лекар да ти каже с какво да  мажеш краката и да пиеш . Аз лично  се мажа с Троксевазин гел, но  съм и пила таблетките . Имах облекчение в интерес на истината!  Peace

# 2
  • Мнения: 126
 Стелси , аз също съм се мазала с троксивазин , индовазин , с лиотон , пих детралекс , пих и флебодия , но разлика почти на моменти . Бях чела за мента със зелен чай и затова се позаинтересувах , но незнам който го беше писал , влиза ли пак във форума

# 3
  • Мнения: 2 011
 newsm78 newsm78  ЪЪЪ.... писах ти след като видях темата ..... незнам за друго и за чая сега чувам ... newsm78 newsm78

# 4
  • Мнения: 1 677
Майка ми е използвала какви ли не мехлеми, пие лекарства, инжекции. Направи си и операция и на двата крака, след операцията година и нещо беше доста добре, рядко имаше болки и то слаби. Но от около месец единият крак пак я боли ужасно.

# 5
  • Мнения: 3
тренировките с power plate заличават и прибират разширени вени!!! казвам го от личен опит

# 6
  • Мнения: 110
На мен ми предписаха DETRALEX, и болките ми сприяха бях много доволна, но наи-добре иди при съдов.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Помогмете ми моля Ви!
Незнам дали страдам от разширени вени? Не мога и да ида сега на съдов хирург, защото не работят по празниците и се оказа, че чак във вторник мога да ида. От два дни ме мъчи много единия крак, Посиня ми  под коляното и ме болеше цялото място около него. Ходих при моята лична лекарка и тя ми каза да не се притеснявам, че не е тромбофлебит, както аз си мислех понеже съм доста страхлива натура. От тогава започна да ми тежи целия крак, все едно не е моя крак, изтръпва и ме боли на различни места. Имам страшна тежест между глезена и стъпалото.Страх ме е, че може да е нещо лошо като диагноза. Прочетох много неща в интернет за симптомите ми и те са доста близки до тези на симптомите на разширените вени. Незнам какво да направя и какво да пия да ми се облекчи малко болката ?

# 8
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
В аптеките продават на цена около 5 лв крем за разширени вени с див кестен и още нещо. Името му е Кройтерхоф, кутийката е с обем 250 мл. Розов е на цвят. От понеделник и мен ме измъчва една болка в задната част на крака от началото на бедрото до средата на подбедрицата. Почти не мога да седя, като се изправя ми е по-добре. Има разлика от 1 см в обиколката на подбедриците и не знам какво да мисля - да ида ли направо при съдов хирург или при личната лекарка. Одеве се намазах с това кремче, охлади болезнените места и сега е доста по-добре положението с болката. Преди време на мъжа ми отече десният крак, страшно беше. Съдовият хирург веднага предположи, че е тромбофлебит, но прегледът с Доплер показа идеално проходими вени и артерии. Оказа се лош лимфоотток. Пи ентоделон - около 20-30 таблетки, мазахме с този крем и сега всичко е наред.

jivaka, купи си този крем, ефикасен е. Има упътване на кутийката. Но внимавай какво вземаш, защото кремовете са няколко вида и да не стане грешка.

Рецепта от Лечител/заради посинялото място/
Заболялото място,което е придобило син цвят,се налага с листа от кисело зеле,докато не изчезне посинялото.

Пие се чай от корените на ясен до подобрение.

Разтваря се хума на каша в стъклен съд.Поставя се върху парче плат и се налага самата вена.Бинтова се добре и стои два часа и половина.След това се промива с отвара от лайка или смрадлика.Прави се в продължение на 20 дни.



Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 11:37 от Иванка Тръмп

# 9
  • Мнения: 25
Аз също пих флебодия,докато бях бременна,то и няма какво друго.Сега също си го пия,защото всяко лято от горещените ми се подуват краката,направо ми "изчезват" колената. ShockedПък и се взема сутрин на гладно Peace

# 10
  • Мнения: 441
jivaka,
тромбофлебит не се диагностицира на око.

Опитай с аспирин 1-2 дена, и крем за облекчаване на болки в краката, както са те посъветвали и ако няма подобрение- на лекар отново.
 
Еластичен и мек ли е мускула, или е на "топка"?
Ако е на топка, и ако е посинял, трябва да те прегледат на ултразвук възможно най-скоро.

# 11
  • Мнения: 25
вече два месеца пия флебодия и напрово "летя".Като се има в предвид колко е горещо вече и мойте ежегодни проблеми с краката в този сезон.Някой пил ли е флебодия?

# 12
  • Мнения: 158
Тъкмо и аз мислех да пусна тема за разширени вени. Мисля че от бременността ми излязоха, пък и дълго време работех като сервитьорка, 100 % и това е оказало влияние. Та, иначе съм слаба, само на корем, но пак си ми тежи. На две места са ми излезнали. Пишете за някакви мехлеми и хапове. Но не разбрах, по скоро само облекчават тези неща или могат и да ги поскрият тези вени. Простете за невежеството.

# 13
  • Мнения: 1 187
Миналата година и на мен ми изписаха флебодия - цяло лято не знаех какво е болка. Сега пак ме боли и ще започвам наново. Но при мен са много грозни тези вени - на възли. Нямам усложнения, но не мога да сложа пола. Някой знае ли как се "прибират" видимо.

# 14
  • Мнения: 1 101
Миналата година и на мен ми изписаха флебодия - цяло лято не знаех какво е болка. Сега пак ме боли и ще започвам наново. Но при мен са много грозни тези вени - на възли. Нямам усложнения, но не мога да сложа пола. Някой знае ли как се "прибират" видимо.
С операция Peace...и аз имах възли...и сега след претърпяната операция  ги нямам

# 15
  • Мнения: 1 187
lozeva, на мен ми казаха, че още не съм за операция. А и планувам втора бременност. Продължавам да си пия флебодията, но ако някой знае бабини рецепти, нека сподели. Знам, че това е болест, но не пречи да пробвам. В една стара тема едно от момичетата пишеше за 10 дневно гладуване, но кутията й е пълна, за да я попитам. Иначе мехлемите поне на мен не ми помагат. А и хирургът при мен каза, че няма да дадат резултат.

# 16
  • Мнения: 1 101
Виж това има полезна информация Peace

# 17
  • Мнения: 1 187
Благодаря, вече го четох.   bouquet

# 18
  • Мнения: 121
Напишете ми моля повече за Флебодия.Аз досега пия Детралекс и кото го пия дълго след това не ме болят краката и не се изморявам бързо.Но за тази Флебодия сега чувам smile3529

# 19
  • Мнения: 1 187
флебодия На мен ми го предписа хирург, така че посъветвайте се с лекар. Според доктора мога да го пия 6 месеца без прекъсване - обикновено пролетните и летните месеци. Облекчение - до 4 дни, липса на болка - след 2 седмици (според лекаря) - при мен действа по-бързо.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 14:14 от Аурора

# 20
Възлите се премахват с операция.На мен ми бе направена операция миналия месец и сега се чувствам много по-добре.Аз Ви съветвам да направите консултация със съдов хирург задължително!

# 21
  • Мнения: 121
Пожелавам успех за операцията.Мен ме е страх и съм резервирана малко. newsm1Като гледам единия си крак обаче на какво дередже е....

# 22
  • Мнения: 37
Детралекс или флебодия. След това почти непрекъснато майка пие Ентан. И се маже с един розов крем. Но жената си го прави това целогодишно и даже виждам че синините почти не се забелязват. Но все пак гледа да не се преуморява. За ентана виж в нета.

# 23
  • Мнения: 1 187
Пожелавам успех за операцията.Мен ме е страх и съм резервирана малко. newsm1Като гледам единия си крак обаче на какво дередже е....
От гледане до операция има много път. До миналата година само единият ми крак беше "грозен", сега и другият. Мислех си - ето отивам на операция, ама докторът - не, та не. Не при всички е наложително и препоръчително. Сега ще пробвам бабини илачи.

# 24
Приятелка ми препоръча Диокет за разширени вени след раждането на моя син. Тя е много доволна от него. Какво е Вашето мнение?

# 25
Привет и от мен!!! Аз също страдам от разширени вени и дори по време на бременността получих тромбофлебит.За операция съм,но имам колебания къде да я направя и по какъв начин.
Искам да помоля всички,които вече са минали през това да си кажат мнението,как е минало,какво е усещането по време и след манипулацията,доволни ли са изобщо.Аз мисля да я направя с лазер,но ми казаха,че във ВМА поставят някакви диоди в краката???!!!!Ще съм благодарна на всички,които пишат.

# 26
  • Мнения: 1 101
Ето в тази тема   е писано надълго и 6ироко вси4ко което ви интересува Peace

# 27
  • Мнения: 2
Аз лично ползвам флебодия, тъй като  работата ми налага доста време да стоя права. Много съм доволна и вече не усещам тази тежаст вечер.  SunglassesА и като сравнявах цените в аптеката, флебодия идва най-изгодна.

# 28
  • Мнения: 121
Аз лично пия ДЕТРАЛЕКС и като изпия една опаковка се чувствам добре дълго след това-около 4-5 месеца.Също много ми помага охлаждащия гел на Д-р Таис, особено сега през лятото.

# 29
  • Мнения: 1 187
А и като сравнявах цените в аптеката, флебодия идва най-изгодна.
Въпросът не е до пари, а да е правилно. Миналата седмица имах консултация със същия лекар, който ми предписа флебодията. Оплаках се, че вече се виждат и подуват  вените и на другия крак. Обясни ми, че не мога да спра процеса, а флебодията ме предпазва от усложнения - като тромбофлебит. Както съм писала - пия го откъм април до септември - без прекъсване. Още миналата година ми каза, че никакъв гел няма да ми помогне в моя случай. Дано да съм случила на лекар, но лично аз смятам да търся нещо алтернативно, а не да седя и чакам да стигна до операция.

# 30
  • София
  • Мнения: 10 858
Сега виждам темата, а проблема ми е отдавна. Мислех че много се преуморявам, а то било проблем с вената на единият ми крак. Не е видима, вътрешна е явно. Купих си Троксевазин, пия го вече два дни. Засега нямам подобрение, надявам се да е скоро, защото ми е непосилно да стоя п дори 5 минути, особено огато стоя на едно място (да кажем готвя), болката е много силна. Предполагам си докарах това нещо от съчетание на контрацептиви с пушене. Е, спрях цигарите, май ще спра и противозачатъчните, но здравината на вената ми кой ще върне???

Някъде по-назад в темата четох, че тренировки с кростренажор помагали. Вярно ли е?

# 31
  • Благоевград
  • Мнения: 79
За тренировки незнам,но вземи да пиеш Детралекс,сутрин и вечер по 1  и отиди на лекар да те видят.Успех

# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Мислех че много се преуморявам, а то било проблем с вената на единият ми крак.

Огледай за посинели места, това е признак за тромб.

Много те моля, опиши точно как и къде те боли. Имаш ли
болки в задната част на бедрото, отоци, отмаляване,
изтръпване на ходилото... При кихане и кашляне боли ли?
Между другото отиди на лекар. Миналото лято десният
крак на мъжа ми беше така отекъл, че разликата в обиколката
с другия беше 8 см! Съдовият хирург щом го погледна каза, че
е тромбофлебит класика. Обаче прегледът с Доплер установи,
че дълбоките съдове са чисти, идеално проходими, просто
проблемът не е в тях. Спря се на диагноза лимфен застой. Пи
Ендотелон и ефектът беше много бърз. Моят съвет е да не
пипаш такива силни лекарства без доктор. Виж тук дали ще
намериш нещо подходящо:

http://www.psy-help.org/forum/viewtopic.php?t=894  
http://www.venite.bg/?p=exercise&step=1  
http://www.lekar.bg/news-127/info-1675/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D1%88% … 0%B5%D1%82%D0%BE/  
Лично съм се убедила, че ходенето е много благоприятно.

# 33
  • София
  • Мнения: 10 858
Нямам посинели места, кожата ми е като на бебе, няма синини, няма видими подутини, няма оттоци, нищо. Нормалните ми крака. Нямам наднормено тегло ( 160см. 48 кг съм, т.е те е и от това) Изтръпване - да, да кажем докато мия чинии, статично без да мърдам краката, имам като лазене на мравки, в стъпалата. Това ми е странно също, защото го имах по време на първата си бременност, поради рязкото качване на кг.
Да опиша как ме боли -
ами болката ми е в прасеца, точно под коляното отзад. В бедрата (над колената) нямам болки. При кихане, кашляне въобще не ме боли, боли ме когато краката ми не се движат. Ако седя седнала, права, легнала или както и да е, когато няма никакво движение ме заболява на 5тата минута, болката е като тежест и пулсиране, ако не раздвижа въпорсния крак, се усилва и все едно крака ми става тежък и твърд. Ако се преуморя имам чувството че прасеца ми е пълен с горещ бетон. Това е общо взето. Външно никаква промяна.

Котенце Тръмп, много благодаря за линковете и вниманието,  bouquet
 отивам да чета

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Имам почти същите признаци, но предполагам,
че е ишиас, защото през януари и февруари имах
много силни болки в кръста. След като премина
болката се премести по цялата дължина на крака
 ми от задната страна. Има два продукта Кройтерхоф -
за разширени вени - розов крем, с див кестен и червени
лозови листа и жълт гел за артритни болки. Не съм
ползвала първия, но съм чела в друг форум, че е
много добър. Мажех се с гела сутрин веднага след
ставане от сън, защото болките бяха ужасни. Обез-
боляването идваше почти незабавно. Сега се мажа с
крем от арника, но той (поне при мен) не е така ефикасен.
Отсъствието на сини петна е добър показател, че съдовете
са проходими. Но все пак един преглед ще ти е от голяма
полза, много е интересен, на монитора се вижда как
кръвта тече през вените и артериите и се чува шумът й.
Не оставяй нещата така, ако си затваряш очите кракът
ти може да остане завинаги по-дебел от другия, тромбите
само това чакат. После цял живот ще пиеш лекарства.
Хомеопатично лечение дава много добър резултат.

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 16:08 от Котката Тръмп

# 35
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ти още веднъж за съветите, ще се вслушам и другата седмица ще гледам да отида на лекар. Обаче нямам разлика в обиколките на краката  Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз имам проблем с вените на единият крак.
Какво изследване трябва да се направи? Доплер?

# 37
  • Мнения: 1 101
Да доплер се прави Peace

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Обаче нямам разлика в обиколките на краката  Rolling Eyes

Супер!
Ще ви споделя какво направих аз, та си отдъхнах.
Но това е само спомагателно средство, което не
замества изследването и лечението.
Студени вани на стъпалата във вода с готварска сол.
Обливане на прасците със студена вода.
Ходене на пръсти, пети, със страничния ръб на
стъпалото - по 10 пъти, внимателно, ако заболи
спирам. Втриване на крема от арника, сега ползвам
гел "Тигрово око", който е добър при отоци. Много
ходене пеша, обувки, чехли, пантофи с равна подметка -
изхвърлете ги. Токове с височина от 2 до 5 см. Сега нося
обувки с с токове от 2 см и се чувствам отлично -  нито ме
болят краката, нито ми се обръщат сухожилията.

Други природни средства също имат висок лечебен ефект върху съдовете на долните крайници. Газенето в сутрешната роса или сутрешните морски бани на краката при изгрев слънце, топенето на краката в съд със солена вода, обтриванията със сапун и вода, масажи при по-леки случаи, вдигане на краката нагоре, за да се оттекат течностите и др

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 16:06 от Котката Тръмп

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
Страхотни съвети  Peace
И аз вече всеки ден карам колело с вдигнати крака, както и въртя от глезена, стоя с вдигнати на стената крака, обливам с ледена вода и все подобни. Чувствам се малко по-добре, макар че не много. Но определено движението помага.
Още утре ще си купя чехли с ток, ходя с равни вкъщи.

# 40
# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Съвети за хубави крака
14.07.2009 12:53
Ако по цял ден сте пред компютъра, а вечер просто заменяте монитора с телевизионния екран, е много вероятно кръвта да слезе в краката ви, в буквалния смисъл на думата. Така ставате поредния страдащ от разширени вени.
  
Във вените, противно на притегателната сила, кръвта трябва да измине обратния път от краката към сърцето.
Колкото по-слаби са мускулите и съединителната тъкан около вените, толкова по-трудно се оказва движението на кръвта.
Поради забавеното кръвообръщение във вените се задържат голямо количество отпадни продукти и формени елементи на кръвта - еритроцити, левкоцити, тромбоцити.
Те благоприятстват развитието на възпалителни процеси, водещи до структурни и функционални изменения на вените.
още по темата
Тайната на красивите крака
Практични съвети за красиви нокти
Като резултат се появяват външни изменения на съдовете под формата на разширени вени. Гледката не винаги е приятна, а и тежестта в краката става все по-голяма.
Ако обичате тялото си, разходката през деня е задължителна
Дали ще отидете до хлебарницата или до парка, всеки ден трябва да се разхождате поне по 15 минути. По този начин ще подсилите мускулатурата на краката си и ще улесните кръвообращението.
Ако пък през деня ви се налага да стоите дълго време прави, опитайте се от време на време да се изправяте на пръсти, а след това и на пети, като се поклащате напред-назад поне 10 пъти.
Седите ли прекалено дълго, то тогава трябва честичко да повдигате краката си нависоко. Удобните обувки са също важна предпоставка за здрави крака.
Високите токчета и прекалено тесните обувки се отразяват зле на крайниците ви. Ходенето бос обаче подпомага функцията на вените.
Специалистите препоръчват редуването на студени и топли струйки вода, като в началото насочвате водните струйки само към стъпалата си, а после постепенно нагоре до коленете.
Освен това избягвайте продължително излагане на топлина, опитайте се да се отървете от излишните килограми и носете свободни дрехи, които не стягат и не притискат вените.

Цитат от Нетинфо

Общи условия

Активация на акаунт