Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 110 338
  • 764
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 102
 Simple Smile Искам да ви питам следното- катво знаем излагането на силното слънце на вените е много лошо , ама някой крие ли ги? Как да идеш на море и да си покриеш краката ,пък да мокриш често кърпата,  като легнеш да се печеш? И после  опечени с бели прасци отзад на линия Laughing

# 2
  • Мнения: 375
Simple Smile Искам да ви питам следното- катво знаем излагането на силното слънце на вените е много лошо , ама някой крие ли ги? Как да идеш на море и да си покриеш краката ,пък да мокриш често кърпата,  като легнеш да се печеш? И после  опечени с бели прасци отзад на линия Laughing

Чак такива мерки не взимам, но повече съм в морето отколкото на плажа. Пък не стоя цял ден. от 9 до към 12 и после 4 до към 6. Нямам проблем от такъв режим на ходене на плаж и не покривам нищо. Тенът се получава равномерно без да се притеснявам от бели неизпечени участъци там където е вената. И друго правя. Понеже имам малки деца и те нон стоп се плацикат в морето аз сядам направо във водата почти на брега и краката са ми във водата постоянно. Морската вода е рай за разширените вени. Ако има как постоянно ги киснете или пръскайте с морска вода и краката под чадъра на сянка.

# 3
  • Мнения: 6 766
Много е полезно за вените ходенето в морската вода, успоредно на брега - 10 минути в едната посока и 10 в другата.

# 4
  • София
  • Мнения: 143
Здравейте, аз също съм с разширени вени, отскоро на десния крак стана къдрава и поддута. В търсене съм на крем, гел, който поне леко да намали отока й. Ще се радвам да споделите на кой какво най-добре му е подействало и от кое не е имало ефект. Може да направим и анкета.

Междувременно намерих една статия, доста неща са опсани. Давам линк, може да е полезна за някои от вас  Peace

http://www.lekar.bg/2016/11/04/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%88%D0%B8%D1 … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

# 5
  • Мнения: 2 755
Идеята за анкета не е лоша, аз също търся добър крем.

# 6
  • Мнения: 512
А със "паренето" на краката,как се справяте?

# 7
  • морето
  • Мнения: 36
П. Вачева, и аз ти благодаря за признателността. Дано метода с оцета ти облекчи симптомите Simple Smile)
Незнам дали някой от вас е гледал тази сутрин "Здравето отблизо" в "Денят започва" по първа програма, но е гостувал проф. д-р Марио Станкев от 3-та градска болница. Говорило се е за новите методи при лечение на разширените вени. Още вчера ви казах за гостуването и който може да гледа предаването.

Ето линк за тези, които са го пропуснали :
https://www.bnt.bg/bg/a/nay-dobroto-ot-zdraveto-otblizo-llecheni … ite-veni-30062017

Много странни методи изреди д-р Станкев, например "Залепване на вена с тъканно лепило" или пък "Механо-химична аблация"  newsm78  Shocked  Shocked
После пък каза, че при добра оперативна намеса рецидиви от разширени вени били изключени!  Shocked  Thinking
В началото пък изтърси, че 70% от населението у нас страдало в някаква форма от разширени вени, а уж бяха 40%...
Достта странно изказване! Ако някой е ходил при този лекар нека сподели впечатления и разясни методите му. Аз някои за пръв път чувам. Flutter

# 8
  • Мнения: 460
И мен ме интересува новия метод, който прилага проф.М.Станкев, както и цените Peace
http://www.hearthospital.bg/news/cenorazpis-plateni-uslugi-2016/
Това е от сайта на болницата с актуални цени, така нареченото "лепене" на вени струва 1800 лв., дано има и някой, който е правил, да сподели.

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 13:48 от *Star*

# 9
  • Мнения: 4 871
На мен зле ми се отразяват най-вече нощните. И през деня краката ми висят, но освен да седя на стола, се налага и да отида до някъде, а през нощта само седим и на сутринта краката ми са подути и омалели. На десния крак под коляното имам вена, която при 12 часа седене на стол изпъква и стои на бабунки.  Confused

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 146
Аз нощно време спя с крака в/у твърди възглавници,на сутринта са ми отпочинали краката и вените са прибрани.През деня същи гледам да си отпочивам с вдигнати на стол крака.Най-трудно ми е при пътуване,отичат,схващат се,ужас Confused

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 19:00 от Doli

# 11
  • Мнения: 1 102
Да, точно покрай моите проблеми след склеротерапията и аз наскоро четох колко е вредно за вените дългото седене в кола. а ние много пътуваме...Понеже пак ми предстои  съм си взела ластични чорапи и за двата крака, нищо че на десния нямам проблем и вече ще си ги слагам на път винаги..

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 26 146
В тези жеги е доста тегаво с чорапи,но пък действат...моите са дълги и плътни,ще "втасам",но при следващото пътуване ще ги слагам,иначе стават като диреци и няколко дни ми трябва за възстановяване

# 13
  • морето
  • Мнения: 36
Аз-мама2 и Доли здравейте.
И двете сте правили хирургични методи за премахване на болните вени и напълно оздравяване. Още ли имате оплаквания?
Нямате ли облекчение или може би още сте в следоперативен възстановяващ период? Какво е положението при вас двете, не би ли трябвало сега краката ви да са напълно здрави?


Особено при теб, Доли... Изчетох миналата тема от 75 страници и ти си редовно коментираща. Зная, че си правила интервенции и на двата си крака - какво е положението ти сега? В началото беше споделила, че си доволна от резултата, мисля че при лазерната аблация...

Малко е обезсърочаващо да четеш коментари от дами, които са дали куп пари, лишили са се от вени на краката с цел само и само да се отърват от варикозата и би трябвало краката им да са като чисто нови, а вместо това - отново редовност в темата. Как сте двете понастоящем??

Апропо, за мен - вчера бях отново на контролен преглед при д-р Генов, отново ми каза - вените са добре в начална (2-ра фаза) на варикозата, но аз все още имам болки, умора и напрежение (изтръпване) въпреки, че не слизам от чорапите си |-ва компресия. На мен Флебодия не ми помогна кой знае колко освен, че преминаха крампите и съвсем острите болки.

Предписа ми ново лечение с Детралекс и един нов крем на същата френска ф-ма производител, която произвежда и Детралекс - Цедралекс крем. Имайте го в предвид този крем - съвсем нов е и почти никъде го няма в наличност, но лекарят ми каза, че е много ефективен! Аз днес го купих от аптека, след като ми го изписаха от вносителя. Имайте предвид, че е много скъп - 150 мг. Цедралекс крем е 25,15 лв. и то в момента е на промоция. Аз от днес почвам да се мажа - 2 пъти дневно и по-нататък ще изкажа впечатления.

На 24-ти съм при проф. Гиров, който се надявам да ми направи по-задълбочено преглеждане и да изпише терапия. Лекарят при който ходя каза, че нещата са обратими когато човек е млад и е в началните стадии, но трябва упоритост и постоянство. Доволен съм от лекаря си в момента обаче там, в Транспортна б-ца няма почти никаква апаратура, а и вчера доктора не ми направи ДОПЛЕРОВА сонография, за да видим в момента как са вените. Ето защо отивам при Гиров и ще си платя 50-те лв. за преглед, обаче поне малко повече внимание. При д-р Гиров ходих с направление и вчера малко ме попретупа.
Настоявайте за Доплер! Той показва не само дали имате норм. кръвопоток без запушване, но и къде е болната вена и ако има повредени венозни клапани къде са точно.

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 03:35 от Спасител на плажа

# 14
  • Мнения: 1 102
Здравейте! Моят рапорт Simple Smile- аз съм вече 6 седмици след склеротерапия на вена на ляв крак, от 3 до 5 седмица лекувах възпаление, което се получи при мен в повече. Вече не пия нищо, в тези жеги сега нямах никакви болки .Това, което ми прави впечатление е , че глезена ми долу определено стана малко по-дебел от десния, дали това не се дължи на пренасочения кръвопоток по другите съдове, както се предполага след такава процедура...Имам вече съвсем бледи остатъци от кафевите петна по хода на обработената вена. Ами това е...Но като си гледам снимка на крака от едно пътуване преди, сега съм много по- хубава Laughing В смисъл бабуните ги няма, може би очавах и синините напълно да изчезнат, незнам...а може и всичко това да не става от еин път само Peace

Общи условия

Активация на акаунт