Земетресението в Италия

  • 3 883
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 134
 Кадрите от земетресението ме накарах да размисля колко е кратък животът ни.Намериха една майка прегърнала трите си деца....всички мъртви.Децата осмислят живота,като ги няма всичко губи смисъл.

# 31
  • Мнения: 952
gianna2008 - добре, че не съм видяла тази ужасна картина. Миличката майчица и горките дечица. Дано почиват в мир  Praynig

# 32
  • Мнения: 11 314
Абе, мацки, тоз Берлускони много му хлопа дъската! ooooh!
Вчера на интервю с кореспондентката на РТЛ казал, че хората били подсигурени и можело да се радват като на уикенд с палатки! Shocked

# 33
  • Мнения: 191
Абе, мацки, тоз Берлускони много му хлопа дъската! ooooh!
Вчера на интервю с кореспондентката на РТЛ казал, че хората били подсигурени и можело да се радват като на уикенд с палатки! Shocked

А, той все бисери ги ръси. По странното е, 4е "4ерният му хумор" е харесван от доста от италианците......     #Crazy

# 34
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Абе, мацки, тоз Берлускони много му хлопа дъската! ooooh!
Вчера на интервю с кореспондентката на РТЛ казал, че хората били подсигурени и можело да се радват като на уикенд с палатки! Shocked


не знам колко му хлопа, но знам 4е направи спектакъл от трагедията на хората. знам и какво о4аквам да направи, както и 4е като резултат Ще си го имаме докато е жив... а после, да ре4ем син му, или някой друг от династията  Sick

Другото, което ми прави впечатление е, че има пари, не текат дълги надписи  по телевизията с дарители на вода, храна и дрехи, появяват се банкови сметки отвреме навреме и толкоз. Имам усещането, че държавата си е на мястото и всичко е ОК.
Ако не е илюзорно ( все пак сме в Италия), аз съм спокойна , че там става това, което трябва да става в момента.

Лени, ти действително ли вярваШ на вси4ко това?  Shocked
тук Ще станем свидетели на една от най_големите манипулации в съвременна Италия. и понеже Ще бъде извърШена в името на солидарността и помоЩта към пострадалите, никой няма да се осмели да протестира, даже Ще благодарим...

Ще си говорим след 10/15 години (дай боже) и се надявам да се окажа лоШа Касандра  Confused

Feiam - би ли разказала малко повече за този мост. Каква е идеята.


мостът на Месина би трябвало да свърже Калабрия и Сицилия. ако бъде изпълнен проектът Ще струва око 4 млд. евро и Ще бие вси4ки рекорди за "висяЩ" мост ( дано се казва така  Rolling Eyes)

официалната версия е, 4е мостът Щял да подпомогне развитието на двете области, не се знае то4но как и не е ясно заЩо първо не се подпомогне изобЩо съЩествуването на някаква икономика, а после, евентуалното и развитие  Shocked

не се знае и дали изобЩо е действително осъЩествим проектът...

това, което се знае е, 4е :
1. наШият премиер се надява да влезе в историята освен като голям статист и като меценат, реализирал изклЮ4ителна опера...
2. операцията Ще бъде най_голямото преливане на държавни пари в мафиозката хазна...

това е накратко...

надявах се в4ера, 4е Ще се откаже от това в името на реконструкцията на Акуила, но той каза, 4е има достатъ4но пари и за двете, Италия се оказа богата държава, няма проблеми, то и криза няма   #Crazy ooooh!

# 35
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
За щастие има и хубави новини-извадили са снощи едно момиче-Елеонора,затрупана от 43 часа!Била е в съзнание и е говорила със спасителите си! PraynigПрекланям се пред тези хора,вършат страхотна работа...за момент не престанаха да работят,а има опасност и за тях самите.Друго момиче-Марта спасиха след 23 часа под земята...

# 36
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За щастие има и хубави новини-извадили са снощи едно момиче-Елеонора,затрупана от 43 часа!Била е в съзнание и е говорила със спасителите си! PraynigПрекланям се пред тези хора,вършат страхотна работа...за момент не престанаха да работят,а има опасност и за тях самите.Друго момиче-Марта спасиха след 23 часа под земята...


организацията е абсолЮтно желязна, невероятна. 

# 37
  • Мнения: 191
Един мой колега от понеделник е там като доброволец (гражданска защита) с групите ку4ета.
Евала на вси4ки който са там и с риск за живота си спасяват другите!!!!      bouquet

# 38
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Един мой колега от понеделник е там като доброволец (гражданска защита) с групите ку4ета.
Евала на вси4ки който са там и с риск за живота си спасяват другите!!!!   
  bouquet

и от тук сноЩи тръгна много народ.
колеги, комШии, фирмите дават платен отпуск на доброволците, направо не ми се струва вярно.

# 39
  • Мнения: 191

мостът на Месина би трябвало да свърже Калабрия и Сицилия. ако бъде изпълнен проектът Ще струва око 4 млд. евро и Ще бие вси4ки рекорди за "висяЩ" мост ( дано се казва така  Rolling Eyes)

официалната версия е, 4е мостът Щял да подпомогне развитието на двете области, не се знае то4но как и не е ясно заЩо първо не се подпомогне изобЩо съЩествуването на някаква икономика, а после, евентуалното и развитие  Shocked

Ето за който му се 4ете още за моста: http://en.wikipedia.org/wiki/Strait_of_Messina_Bridge

А какъв е смисълът да се строи мост, като няма адекватни пътища до моста????  

# 40
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
И тук има много доброволци,слушам тази сутрин по радиото за една група с обучени кучета-спасители,ядосваха се че заради бюрокрация още не могат да заминат,а са готови всеки момент.Казаха че отклоняват някои доброволци,преимуществено заминават високо квалифицирани,които сега са много необходими,другите ще заминат по-късно.
Много обикновени хора предлагат подслон на семейства,изпращат помощи...Има невероятна солидарност!

# 41
  • Мнения: 952
мама_x3 - Благодаря за линка с информацията за моста. Гледах в Гугъл и снимки на това как би изглеждал моста. Грандиозен проект, който ще глътне огромна сума. Ако наистина региона не е развит и дори няма пътища, тогава не виждам защо трябва да се строи.
Но вие сте прави, че премиера явно се надява да влезе в историята .

Веч - как реагираха немските журналисти на това налудничаво изказване на премиера  Shocked

Прекланям се пред чувството за отговорност на гражданите на Италия, пред солидарността им. От кадрите по ТВ си личи, че има много доброволци.

# 42
  • Мнения: 27 524
А, нещо което ме накара да се усмихна :–)) Една баба на 98 я извадили и я питали какво е правила 30 часа блокирана и тя казала " ми плетох си")))

 Simple Smile Хората на тези години са много по-спокойни за такива трагедии и ситуации, както и възприемат по различен начин нещата (когато са с акъла си, разбира се). Аз сигурно щях на нейно място да превъртя или да умра просто от шубе  Tired

# 43
  • Мнения: 11 314


Веч - как реагираха немските журналисти на това налудничаво изказване на премиера  Shocked


Mи как - вбесени са от некомпетентността му, показана за пореден път в рамките на няколко дена. Преди това го гризаха заради телефонния му разговор в деня на преминаването по моста на Рейн, когато остави Меркел като прелъстена и изоставена да го чака да минават заедно с останалите министри от страните членки на НАТО.
То да се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли.
Но аз разбирам МамаХ3 - ако го погледнеш откъм черния му хумор, може и да го намериш за забавно, но не мисля, че случая я подходящ за забавления. Или той кара на принципа - на чужд гръб и 100 тояги са малко.

# 44
  • Мнения: 952
Ау вярно, че оставил Меркел да го чака 20 минути, докато той говори по телефона.
Не знам дали действа на принципа на чужд гръб и 100 тояги са малко, но често се чудя, той мисли ли като говори  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт