ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 277
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 7 821
Каква е дефиницията за "гранична група"?
За последните 5 места има 10 деца с еднакви точки. Тези 10 деца са граничната група за тази градина в този набор.

# 1 111
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Благодаря за разяснението.
На 25.05, ако попадам в граничните случай за една градина, само за нея ли ще мога да подам заявка с входящ номер или и за градините в които съм по назад в опашката.

Добър въпрос. Ще бъде важно да заявите входящ номер само в градината, в която сте гранична група. Но! Няма проблем да заявите за всички други градини. Така поне няма да се притеснявате дали не сте изпуснали нещо, ако в следващи класирания попаднете в други гранични групи.

Е хубаво де, нали уж само 1000 души щяха да имат възможност да ползват бутона, защото горе долу толкова ще попаднат в гранични групи. Сега пък всички можели да заявяват входящи номера "за да не пропуснат нещо"...
Пак ще се скапе системата всичко живо като се юрне, за да не пропусне НЕЩО!

Хайде пак да помислим  newsm78
Аз го разбрах така, тия 1000 души дето ще са в граничните групи, в определени детски градини ще могат в този ден/25.05/ да заявят входящ номер и за другите градини в които са кандидатствали.Но, това не ги ли извежда една стъпка напред спрямо другите дето не са в граничните групи и ще заявяват входящ номер до края на седмицата, предвид че входящия номер ще съдържа в себе си и датата на заявяване newsm78 newsm78 newsm78

# 1 112
  • Мнения: 601
Каква е дефиницията за "гранична група"?
За последните 5 места има 10 деца с еднакви точки. Тези 10 деца са граничната група за тази градина в този набор.

Интересно сравнение. В детската градина, в която аз искам да запиша детето си директорката е обявила 9 свободни места за септември. Преди въвеждането на новите правила имаше около 200 дечица. Предполагам, че въобще няма да се стигне до гранична група като първо минат децата на персонала, дечицата със спец. критерии и др. Представям си що за купон ще настане, когато около 150-200 души гранични се заборят за милисекунди

# 1 113
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Екип ИСОДГ, кога ще бъдат изчистени дублиращите се имена от списъците на градините?

Списъците не са пипани отдавна. В началото на следващата седмица ще започнат да се подреждат по точки и да се актуализират всеки ден. Тогава би трябвало да изчезнат дублираните имена.
Надявам се и ще следя!

# 1 114
  • Мнения: 2 280
Каква е дефиницията за "гранична група"?
За последните 5 места има 10 деца с еднакви точки. Тези 10 деца са граничната група за тази градина в този набор.

Интересно сравнение. В детската градина, в която аз искам да запиша детето си директорката е обявила 9 свободни места за септември. Преди въвеждането на новите правила имаше около 200 дечица. Предполагам, че въобще няма да се стигне до гранична група като първо минат децата на персонала, дечицата със спец. критерии и др. Представям си що за купон ще настане, когато около 150-200 души гранични се заборят за милисекунди

Купона ще е И между социалните критерии ..... има градини в които чакат 12 двойки близнаци и още поне толкова многодетни и..още кой знае колко от останалите социални... За колкото и места да се борят, няма да има как да влязат всичките..
Децата на персонала разчитаме д ане са чак толквоа нмого (или поне да не искат да се набутат в една и съща градина..)..
Реално..критериите на ПС на ДГ ще отсеят кои точно деца ще се борят в граничните групи..

# 1 115
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
предвид че входящия номер ще съдържа в себе си и датата на заявяване newsm78 newsm78 newsm78
Не. Ще съдържа датата 23.05. 2009. За всички,които са избрали градината (конкретна/и) до 21 май.
 Ако някой през юли се нареди за първи път пред конкретна градина (независимо по кое желание) и си вземе входящ номер-вече ще се съдържа датата-06.2009

 Ето това е отговор от ИСОДГ на въпрос,зададен по-назад в темата:

Датата на всички кандидатури, подадени преди първото класиране ще е еднаква - 23.04.2009 г.

Бутонът ще е активен за всички цяла седмица преди следващото класиране. Само в първия ден ще има ограничение, за да се осигури предимство на 1000-дата родителя, които ще попаднат в граничните групи при класирането. Само те имат реална необходимост да заявят входящи номер за следващото класиране.


 Объркали са месеца,обаче.

# 1 116
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Момичета, дайте жокер, моля ви. Въведох данните на родителите но не мога да вляза в профила на детето, така че да подредя кандидатури. Кликвам на "деца" и нищо-дава ми някаква грешка. А когато вляза с парола горе в дясно се изписва моето име, а не на детето. Бъркам ли някъде? Вие как стигате до кандидатурите?

# 1 117
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Момичета, дайте жокер, моля ви. Въведох данните на родителите но не мога да вляза в профила на детето, така че да подредя кандидатури. Кликвам на "деца" и нищо-дава ми някаква грешка. А когато вляза с парола горе в дясно се изписва моето име, а не на детето. Бъркам ли някъде? Вие как стигате до кандидатурите?
Кандидатури ти излиза горе вляво . Профил
                                                                Критерии(точки)
                                                                Кандидатури
                                                                Кореспонденция.
А до Изход е нормално-стои името на избрания да управлява профила родител

# 1 118
  • София
  • Мнения: 843
Момичета, дайте жокер, моля ви. Въведох данните на родителите но не мога да вляза в профила на детето, така че да подредя кандидатури. Кликвам на "деца" и нищо-дава ми някаква грешка. А когато вляза с парола горе в дясно се изписва моето име, а не на детето. Бъркам ли някъде? Вие как стигате до кандидатурите?

 За проблема с влизането имах такъв сутринта. Можех да влезна навсякъде освен в "Деца".  Пиши им чрез кореспонденцията да проверят проблема.

# 1 119
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
blanc , много съм зле ама пак не разбирам, имам чувството че колкото повече се ровя и чета все по зле става и се омотавам като пиле в кълчища.
Пример:Аз на 25.5 съм в гранична група в ЦДГ ХХХ, но си заявявам и входящ номер в градина  АААА, където съм назад в опашката.Ти не си попаднала в гранична група и на 26.05 си заявяваш входящ номер за градина АААА.Това означавали че ти ще отидеш по напред на опашката , защото към твоите милисекунди ще се добави датата 23.05/дата за първоначална регистрация на всички/, а към моите милисекунди 25.05/защото тогава съм натиснала бутона за градина АААА/, всичко то това ако приемем че времето ни е еднакво.


Зипър, би трябвало кандидатурите да са при името на детето, ако дава грешка пробвай пак или им пиши на обратната връзка.За името там стои името на родителя записан като основен , този дето управлява профила.

# 1 120
  • Мнения: 36

Имате повече от месец до 18:00 на 21 май, когато трябва да сте завършили актуализацията на профилите и да сте определили подредбата на кандидатурите си. Класирането по новите правила е на 23 май 2009 г.

Благодарим за разбирането!


значи на 21 май системата изобщо няма да работи
по традиционна българска традиция всички ще влезем да дооправим и доогледаме профили и кандидатури.. всичко в последния момент
е, тогава ако системата издържи.. ще съм спокоен за 25.05, обаче ако и тогава нищо не стане и все няма достъп.. ще има припадъци по празниците.. един празник на буквите ще настане.. все в този форум Joy

# 1 121
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 nandi, стига да сме заявили градините ХХХ и ААА още преди 23 май (без значение ,на коя кое желание се падат) -ще имаме еднаква дата с теб.Независимо на коя дата  ще цъкаме ти и аз за входящ номер.
 
 
 Но ако аз през юни за първи път кандидатствам за градина ХХХ ( а през м. май я е нямало изобщо в списъка ми)-ще съм с друга дата.

# 1 122
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
  bouquet   bouquet blanc    bouquet  bouquet
разбрах/надявам се/, на 25.05 като цъкна на бутончето, датата която ще се добави ще е дата на кандидатстване за съответната градина, в случая 23.05.

# 1 123
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Благодаря ще пробвам пак  bouquet

# 1 124
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992

Имате повече от месец до 18:00 на 21 май, когато трябва да сте завършили актуализацията на профилите и да сте определили подредбата на кандидатурите си. Класирането по новите правила е на 23 май 2009 г.

Благодарим за разбирането!


значи на 21 май системата изобщо няма да работи
по традиционна българска традиция всички ще влезем да дооправим и доогледаме профили и кандидатури.. всичко в последния момент
е, тогава ако системата издържи.. ще съм спокоен за 25.05, обаче ако и тогава нищо не стане и все няма достъп.. ще има припадъци по празниците.. един празник на буквите ще настане.. все в този форум Joy
Ако искате да "тестваме" системата... наговаряме се колкото можем повече хора да "щурмуваме" и ще видим дали ще има проблеми...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт