Препоръчайте ми кисело мляко

  • 2 707
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
По стандарт е разрешено добавянето на сухо мляко при приготвяне на кисело.
Някои фирми  добавят скъпи и качествени сухи млека (френски, холандски), а други по-евтини - например украинско. Освен това в България  има и нелегален внос на сухо мляко. 
Големите фирми  използват  висококачестени  суровини, спазват стриктно технологичния процес и много строга хигиена  при производството си.
Аз лично купувам само продукти на ОМК, Елби, Млечен път, Данон, Мегле.
А относно срока на годност - не забравяйте че тук значение имат също опаковката и закваската. 

Аз затова купувам толкова оплюваното от всички Данон.


За мляко Пършевица - въпреки че се произвежда във Врачански Балкан, суровината се събира от цялата околия вкл. Козлодуй.
 

Какво му има на Козлодуй? Нали не намекваш, че има радиация в района.  newsm78

Преди купувахме за Дариа точно Пършевица, но новата бавачка каза, че незнам си кое /май Родопея/ било по-истинско и сега ако иска яде такова.

# 31
  • Мнения: 590
Ох, надявам се че няма Sad.  Но все пак Родопея е по-добре.

# 32
Само домашно ,като го сваря прецеждам каймака после го квася.Съшо преди да го дам  разреждам с малко вода .

# 33
  • Мнения: 299
Бор-Чвор - много е добро.

# 34
  • Мнения: 3 927
Бор-Чвор - много е добро.


Да, ама за съжаление го няма в цяла Б-я Sad

# 35
По стандарт е разрешено добавянето на сухо мляко при приготвяне на кисело.
Някои фирми  добавят скъпи и качествени сухи млека (френски, холандски), а други по-евтини - например украинско. Освен това в България  има и нелегален внос на сухо мляко. 
Големите фирми използват висококачестени суровини, спазват стриктно технологичния процес и много строга хигиена при производството си.
Аз лично купувам само продукти на ОМК, Елби, Млечен път, Данон, Мегле.
А относно срока на годност - не забравяйте че тук значение имат също опаковката и закваската. 

Аз затова купувам толкова оплюваното от всички Данон.


За мляко Пършевица - въпреки че се произвежда във Врачански Балкан, суровината се събира от цялата околия вкл. Козлодуй.
 

Какво му има на Козлодуй? Нали не намекваш, че има радиация в района. newsm78

Преди купувахме за Дариа точно Пършевица, но новата бавачка каза, че незнам си кое /май Родопея/ било по-истинско и сега ако иска яде такова.

Браво! Ето един наистина компетентен отговор. Другото са само слухове, които се разпространяват и за съжаление влияят на много майки в избора. Естествено че човек трябва да се доверява само на големите производители, които спазват всички технологични изисквания и ползват вносни суровини, тъй като имат възможност да си го позволят. А не някоя мандра, която забърква кисело мляко с непроверени и евтини ингредиенти. Срокът на годност зависи най-вече от закваската и от чистотата / през целия процес/. Така че залагам изцяло на Данон - световна марка / но съобразена винаги с локалния пазар/.

# 36
  • Мнения: 1 089
охххххххххххх, съвсем се обърках

# 37
  • Мнения: 421
А мога ли да попитам защо давате кисело мляко с намалена масленост, при положение, че навсякъде пише, че млякото трябва да е пълномаслено..... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
По тази логика и адаптираното мляко трябва да е с намалена масленост, а то нещеш ли тъкмо наопаки, е с много висока масленост!!!! Мазнините са ценни за подрастващия организъм. Те са енергия и храна за мозъка.

# 38
  • Мнения: 1 089
и на мен точно с тази масленост нещо не ми е ясно???????????  Днес намерих Пършевица 0,5% . Пише, че е добавен вит.D newsm78

# 39
  • Мнения: 1 800
и на мен точно с тази масленост нещо не ми е ясно???????????  Днес намерих Пършевица 0,5% . Пише, че е добавен вит.D newsm78
Виж ТУК

# 40
  • Мнения: 590
и на мен точно с тази масленост нещо не ми е ясно???????????  Днес намерих Пършевица 0,5% . Пише, че е добавен вит.D newsm78
Виж ТУК


Наистина бебетата имат нужда от мазнини, но е по-добре това да се полиненаситени мастни киселини вместо наситените мазнини в кравето мляко. И кърмата и адаптираните млека съдържат именно последните. Специално адаптираните млека се изготвят от обезмаслено краве мляко с добавка на растителни мазнини. Кравето (овче) мляко с висока масленост натовартва ч. дроб на малкото човече. От друга страна млеката с много ниска масленост (0.5 - 1%) съдържат добавени нишестета за да добият по-гъста консистенция. Според нашата педиатърка 2-2.5% е оптимална масленост за кисело мляко. Аз киселото мляко въвеждам сега в края на първата годинка и то за разширяване на вкуса, а не като самостоятелно основно хранене. 

Общи условия

Активация на акаунт