Подстригване нула номер = ли е на по-гъста коса?

  • 19 772
  • 181
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 222
На 3 месеца по стригах ме малкия и после косата му стана някак по остра - не така пършива/бебешка. А иначе за гените съм съгласна Peace
станала е по остра от подстригването,защото сте му махнали бебешката коса която по принцип щеше да си падне от само себе си.Аз подстригах сина си на 5 месеца но не защото нямаше коса ,а защото беше много и много гъста и много му пречеше.иначе на всяко бебе му пада бебешката коса и след това му се показва реалната коса.виждала съм и деца на 3 години които още са с бебешка коса.ако питате мен не бързайте да ги ошутвате децата,изчакайте да им падне бебешката им косица и тогава се притеснявайте че им е рядка косата. smile3503

# 121
  • Мнения: 13 512
Броят на космените фоликули е заложен още при зачеването, така че колкото и да стрижете- полза няма да има. Само ако е момиченце ще го загрозите.

# 122
  • Мнения: 567
Броят на космените фоликули е заложен още при зачеването, така че колкото и да стрижете- полза няма да има. Само ако е момиченце ще го загрозите.
Peace
Хич не си виждам момиченцето с гола главица...Мисля,че рядка коса няма, има тънък косъм. newsm78..Но незнам може и да греша

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря до две години не беше подстригвана-само бритона. След това съм и подстригвала само връхчетата. Има гъста  и тежка коса. Всичко е ген.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 734
Първо,че не е вярно и второ,че никога,ама никога не бих си остригала момиченцето като магаре.Винаги ми е дожалявало като видя момиченце остригано с козметична цел.
Дъщеря ми не е подстригвана откакто се е родила,само бретона подравнявам.От бебешки пух косата й сега е гъста,дълга,на букли.Изобщо нямам намерение да ги режа.

# 125
  • на морето
  • Мнения: 1 393
И аз мисля,че няма нищо вярно.Всичко е ген Peace

# 126
  • Мнения: 6
Здравейте, търсих нещо по темата за подстригване през лятото и доколкото виждам има писано. Аз имам следния въпрос - дали слънцето може да навреди на детската коса? Аз миналата година на Ани й връзвах кърпа на главата, но сега не дава, не иска и шапка да сложи ... въобще трудна работа. Нашия татко много се ядосва че тя ходи без шапка по слънцето и е решил да и отреже косата 2 или 3 номер и аз не знам какво да правя. Не ми се иска да и съсипя косата но може би по-добре все пак да я подстрижем? Може ли да се слага слънцезащитен крем на косата? Дали ще помогне да не прегори?

# 127
  • Мнения: 13 512
Ти сериозно ли питаш?
Не мислиш,че без шапка може да получи слънчев удар, ами за косата и?
Национално богатство ли е косата на Ани,че се чудите какви предпазни мерки да вземете?
Ами попитайте я нея какво смята по въпроса.
Не, нищо няма да и стане на косата от слънцето. Косата е последното нещо, което да предпазвате от слънцето.
Ама и таткото си го бива в идеите, лика-прилика сте си:-)

# 128
  • София
  • Мнения: 39 891
Не мисля, че слънцезащитен крем в/у косата е добро решение. А и едва ли ще помогне.
А това 2ри-3ти номер за момиче... вижда ми се драстично решение. Най-добре - шапка.
Дияна е имаше проблеми с косата през лятото. Преди години косата й беше цъфнала. А бях леко шокирана "как така бебешка коса цъфти" Simple Smile
Купете подходящ детски шампоан. Пазарът е пренаситен в момента.

# 129
  • Мнения: 1 672
ooooh! това и аз го бях чувала,но не мисля че е вярно.Ако не ти е заложено генетично и да се подстригва 10 пъти нула номер е все тая

# 130
  • Мнения: 6
Благодаря ти Ан Мари, определено и аз не знам как бебешка коса цъфти ама гледам как напълно тъмна коса изсветлява и става суха и чуплива. Явно слънцето е супер силно напоследък. А относно слънчевия удар - то нали се получава от претопляне, не от самото слънце, тоест ако я мокриш непрекъснато няма проблем - те са по цял ден на брега и са мокри.

# 131
  • Мнения: 647
Колко късо подстригвате момиченцата през лятото? По-късо означава ли, че ще стане по-гъста?

Съмнявам се, не съм постригвала сина ми нула номер, но си има много гъста коса.  Peace

# 132
  • София
  • Мнения: 39 891
тоест ако я мокриш непрекъснато няма проблем - те са по цял ден на брега и са мокри.
Щом по цял ден се шляпка по брега... задължително шапка.
За косата - хубав бебешки/детски шампоан. Може и от медицинска серия да купите.

# 133
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Сакън, да не острижете детето заради такива бабини приказки Simple Smile Като малка много исках да имам дълга коса, ама нъцки-да ставала по-гъста, да не ми влизала в очите, все късо подстригана си ходех. Е, честно, чувствах се като идиот. Ако е по-малко детето едва ли ще го приема така, но пак си е кофти, и на мен ми дожалява като видя остригани момиченца.

# 134
  • Мнения: 6
Благодаря Ви, шампоан имаме (мисля че е Clorane) не съм съвсем сигурна в правописа, ама е някаква прехвалена френска серия медицинска козметика която не изсушавала детската косичка и обогатява и ... не знам още какво. Просто не знаех дали е достатъчно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт