Курс за бъдещи и настоящи мами - ПАЗАРДЖИК 6

  • 16 767
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 499
Аз както винаги съм изтървала темата hahaha

Деси, добре дошли вкъщи и тук!  Бонбонка е красива като тебе Laughing  (е, то на мъж ти нищо му , де Laughing)
Гери, честити ви 2 месеца! Heart Eyes
Добре дошли на новите мами! Hug

Нели, вече приготвих всичко бебешко, което имам, за 1 майка в София, която в крайна сметка се оказа свястна жена Crazy
Но съм сигурна, че ще съберете достатъчно Peace

# 31
  • Варна
  • Мнения: 858
Гери  Hug  Много се радвам че те видях, макар и за малко  Hug

# 32
  • Мнения: 2
БЛАГОДАРЯ НА ВСИ4КИ ЗА МИЛИТЕ ДУМИ!Не съм работила в маг.Джулия,вие вси4ките сигурно сте по малки от мен и по времето,когато съм била в БГ вие сте били деца Sad Laughing.Няма да имам време да пиша,защото малката ми е болна от скарлатина #Cussing out и е ужас в къщи,а същевремено е много напрегнато в работата ми.Ходя на работа късно след обед и се прибирам към 9-10 Rolling Eyes.А за кърменето: моята принцеса беше наи щастливото бебе(имаше цицата на мама на разположение по всяко време близо 2,5 години).Аз заради кърменето се принудих да запо4на работа в детската градина,където ходеше дъщеря ми ,но детето не беше лишено от този божествен акт,а миговете удоволствие за мен не мога да ви ги опиша.Когато детето е голямо и разбира какво то4но прави мама за него е нещо разли4но.Тя беше нау4ила децата в групата ми да казват *искам цица* и представете си 18 бръмбара да ти4ат след вас и да кращят*мама искам цица*и то на 4ист български език  JoyМоята дъщеря помни вси4ко и няма ден,в които да не доиде да се гушне в мен ,да опре бузка до гърдите ми и да каже*мама мн.мн.те оби4ам*.Да си призная липсва ми кърменето,този контакт с наи милото ми същество .

# 33
  • Мнения: 2
Имам приятелка тук тя е от Германия и  кърми дъщеря си 6 години,престанаха,когато детето тръгна 1 клас.Наи умното и будно дете в целия клас.Не ме разбираите погрешно,дале4е съм от мисълта,4е деца,които не са кърмени стават тъпаци,бога ми,моят син също не е кърмен поради незнание и липса на опит(бях едва на 19 години).Но ако имате възможност кърмете колкото можете пове4е ЗАСЛУЖАВА СИ.Когато дъщерята беше на 3 мес.доидохме за 30 дена в България и естествено аз първо исках да заведя бебето на контролен преглед при др.Агов и тои като разбра,4е тя е само на кърма и не пие дори и вода(тя не искаше)ми вдигна скандал  newsm78,нещо което не може да се слу4и по никаква при4ина тук(можеш директо да изпратиш лекаря на съд,ако ти се разкрещи  Hug).Каза ми за сок4ета,за пюрета,за дър дър дър,за глупости,4е нямало да се нау4и да пие вода newsm78,да яде да дъв4е и тн.,аз естествено казах добре и продължих по моят метод;САМО КЪРМА И КЪРМА И СЛАВА БОГУ.Малката разбра какво е лъжица,когато проходи,тогава за първи път опита кис.краве мляко и го изплю с пла4.Сега дъщеря ми е на 4 години и си *дъв4е много добре* и то само месо(това и е любимото).ЗА СЕГА 4АО И УСПЕХ С КЪРМЕНЕТО

# 34
  • Мнения: 163
Това за кърменето до първи клас направо ме разби Simple Smile до сега не бях чувала за толкова дълго кърмено дете.поклон пред майката Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 499
Простете ми добродушния смях - представих си мойта магарица как дърпа от цицата......(още е на 5 при това, а ми е до над пъпа - 175 см съм) Mr. Green Mr. Green Mr. Green  Макар че като кърмих бебето й давах изцедена, за подсилване на имунитета

# 36
  • Мнения: 941
Zaria, благодаря ти за споделеното  bouquet

И сега в Бг все още масово НЕ подкрепят изключителното кърмене и се втрещяват, когато кажеш че детето ти НЕ пие вода...
Виждаш от подписа ми, че имам син на 2 месеца и малко...и добре че съпругът ми ме подкрепя в намеренията ми да го кърмя и да е само на кърма, защото понякога и бабите тук дават акъл, който е трудно смилаем Whistling  и обикновено дразнещ Grinning

Но ние за това и посещавахме (и надявам се да продължим) ТОЗИ курс за бременни, на който освен всичко друго бяхме запознати с техники на кърмене, и ЗАЩО и КАК да кърмим...и добре че има и такива медицински работници като акушерка АНТОНОВА , която води курса, за да получим нужната информация и подкрепа, подплатена И с мед. данни ...

С нетърпение ще чакаме, когато дойдеш в Бг да се видим - аз имам пресантимант към българите по гръцко -мисля че каза че си в Кипър - гръцката част ли?

Майка ми вече 11 год. е на о.КРИТ Дъщеря ми беше на 3 месеца когато замина..добре, че последните 5 години може да си позволи да си идва всяка есен за по 20 дни...
Ааааа и не си толкова възрастна за колкото се представяш - тази година ще навърша заветните храстови ТЛИЙСЕТ и ТЛИ  Laughing

п.с. оооолееее с колко правописни грешки го бях написала - ама защото бръзам и не гледам

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 11:15 от mother-of-pearlS

# 37
  • Варна
  • Мнения: 858
Защо никой не пише  newsm78  Странна работа  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 3 499
Щото няма бременни Joy

Само Сенчица Heart Eyes  Пишем в пазарджишката

# 39
  • Варна
  • Мнения: 858
Има, има бременни, днес отидох на курса да почерпя и да се разпиша  Mr. Green Има бременни ама явно не пишат тук.
Нелка, чакам снимките  Hug

# 40
  • Мнения: 1 938
Момичета,
на 30 април (четвъртък) от 17.00 часа в КСУДС (Комплекс за социални услуги за деца и семейства) ще се проведе лекция за кърменето.
Каним всички желаещи да присъстват!

 Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
За пешещите и четящи темата присъствието е задължително!
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 18:22 от Nellina

# 41
# 42
  • Мнения: 2
Здравеите пак,аз за бързо докато спи дзвер4ето.Когато сина ми беше бебе го кърмих само40 дена после беше на адаптирани млека и от 3 месец на кис. мляко(по настояване на вси4ки баби)и по интересното беше,4е нито едно медицинско лице не ме предупреди,4е детето може да полу4и страшни алергии от кравето мляко.И то естествено се слу4и: страшни спасти4ни бронхити,които лекувахме целогодишно и никои не се сети да ме попита:*ти бе маи4е с какво храниш това бебе*.Моми4ета запомнете НИКАКВО КРАВЕ КИСЕЛО МЛЯКО ЗА БЕБЕ НЕНАВЪРшИЛО 12 МЕСЕЦА,КРАВЕТО МЛЯКО Е 4УДЕСНО,НО ЗА МАЛКОТО ТЕЛЕНЦЕ,ЗА МАЛКОТО ДЕТЕНЦЕ -МАИ4ИНАТА КЪРМА.На дъщерята след като навърши годинка съм правила крем4ета от нишесте и изцедена кърма(моят мъж беше изял една 4ашка и след това беше в шок).Еи да не си помислите,4е съм си изцеждала по 1 литър мляко(не съм кравушка все пак).сега ви казвам 4ао,защото ме зовят

# 43
  • Мнения: 941

Aз само да възроптая, без да щадя чувствата на никой  Crossing Arms

И кой умник измисли кърмаческата лекция да е от 18ч. вечерта?????
Как ще дойда с малкия, а? Ако е студено, вали и т.н.?
Защо не през деня?
Така и така всички през деня сме все по улиците?
А и все пак ВСИЧКИ сме в майчинство!
Ако пък заради работещите -  защо не събота примерно ПРЕЗ ДЕНЯ????
РАЗОЧАРОВАНА СЪМ и обидена - защото не го съобразихте с тези, към които е насочена лекцията  Crossing Arms
ПОМИСЛЕТЕ.....

# 44
  • Мнения: 3 499
За пишещите и четящи темата присъствието е задължително!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Нелиии, да те изям...

Ама верно ще ви е неудобно, еле пък бебоците вечер както са и по-раздразнителни, я помислете нещо....
Аз не кърмя, макар че ще ми е полезно за бъдеща тъща.(то до тогава всичко ще съм забравила Crazy Embarassed)

Общи условия

Активация на акаунт