Злоядо дете....

  • 2 055
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 519
10-12 кг. за дете на 1 година си е много, погледнато от нашата камбанария.
Никога не я бях насилвала да яде - колкото яде без дърпане, толкова. Да, ама на година и два месеца беше 7,700, при положение че е родена 3 кг. И след като почна да стои гладна цял ден и да се буди нощем през 2 часа да пие мляко... започна театъра.
Сега, месец по-късно сме 8,500, да вярно, че храненето е залъгване, но поне яде. Така че при нас явно изобщо не е до насилване. Стигам до извода, че на някои деца им е скучно да ядат и затова си трябва заиграване, иначе им омръзва. Поне моето е такова.

# 31
  • Мнения: 1 381
Калина е на година и 8 месеца и тежи 9,600гр.
Яде каквото и харесва, не по-много.Не я насилва, защото става кошмар яденето.Не се и притеснявам.Щом е здрава и не ми боледува, значи диетата и понася....
Не смятам, че злоядите деца са по-различни от дебелите или, че аз съм сгрешила някъде в захранването....просто вкус и това е.....

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 68
Злояди деца има или няма няма и да коментирам.
Само ще кажа, че ми се скъсаха нервите от третия месец на сина ми, когато отказа всички видове АМ и се наложи да се храним полусънени. Обиколих доста "специалисти" , направихме изследвания и свичко ОК, но детето не иска. Най учудена съм била когато ми отговаряха въпросните "специалисти" " Ами щом яде заспало продължавай така , нали качва кг.."
Е да ама порасна и ада стана още по-голям. Ядеше със забавления само и ако го оставях никога непоиска да яде сам. Сега сме на близо 4 години 14.5 кг. и има лек напредък, от време на време чувам "Мамо гладен съм",  но яде по-малко и за съжаление доста боледува. От плодовете яде единствено ябълка и диня. И аз винаги съм се чудила как така не яде картофи, та нали всички деца умират за тях, но е факт - никакви картофи под никаква форма. Единственото като манджа което яде е бял ориз.

# 33
  • Мнения: 2 096
в отоговор на автора на темата: детето ти не е злоядо - просто преминава през такъв етап.. при някой продължава по дълго при някой по кратко.. при нас продължи 2 м... имаше и зъби като причина по това време, но не е задължително.. не прествай да му предлагаш поне веднъж дневно храна с лъжица.. ще си върне навиците скоро

# 34
  • Мнения: 801
Докато детето наддава и е в границите на нормата, количеството храна е без значение. На някои им стига и малко. Някои дни яде повече от нас, някои дни въобще не. Колкото, толкова.

Всичко което се яде с ръце е сладко.

Пробвай задушена риба или пиле с  задушен зеленчук (грах, морков, зелен боб, млечна царевица, броколи) топи в сос (доматен, бешамел, холандез и т.н.). Соса да е гладък без следи от лук и други зеленцуци. Ако му добавиш и лъжичка макарони, картофено пюре или ориз, дори няма нужда от хляб. Сложи една чинийка с пресен зеленчук, всяко дете посяга към нея.
На мен все още ми се обръща стомаха, като видя готвен лук, пипер, тиквичка, патладжан и домат.

# 35
misleh i az da napi6a ne6ti4ko no sled kato pro4etoh tova ,koeto e napisala blondi,6te kaja samo 4e niama ni6to drugo za dobaviane

# 36
  • Мнения: 1 381
Еуфория, аз умишлено не давам на моето дете да яде месо.Аз също рядко ям.Смятам, че това в търговската мрежа е бъкано с хормони и децата стават агресивни....
Скоро на детската площадка една майка каза на детето си:ами не можеш да се изкачиш сам на пързалката защото не ядеш месо..... hahaha hahaha hahaha
В този миг с мъжо така се изкикотихме, че на нея и стана неудобно.....
Аз пък ще кажа:НЕ ДАВАМ НА ДЕТЕТО МЕСО, ЗА ДА Е ЗДРАВО!!!
Децата са по-умни от нас по отношение на хранителните си предпочитания, имат инстинкт, все още действащ, а не притъпен, като нашият и знаят, кое е добро за тях и кое не.....това съм чула от моето гуру......

# 37
  • Мнения: 1 418
ivben,кога започнахте да ядете повече.Какво се случи та прояви интерес към яденето и на каква възраст?Питам защото май и ние сме преживяли подобен ад с това неядене.Като по-малък до около 2 г живееше само от плодови млека,кремчета и от време на време каша.АМ успявах да му дам само докато спи.Сега сме вече големи на 3,3г и все още не ядем както трябва.Пощелив е иска да опитва,но до там.Успявам да му дам супа и попара,но до количеството на 200 гр. на хранене.Давала съм сиропи за апетит и витамини ,но от тях не му се е засилил апетита.Тежи 12,3 кг,изследванията му са добри.И аз вече започнах да смятам калориите

Общи условия

Активация на акаунт