Юнски бебета! Тема №51

  • 14 797
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
snowwhite като живуща до морето според мен е по-добре в края на август или в самото начало на септември да отидете ако решите, по-късно вече може да е още топло, но може и доста да захладнее. Колкото до хотел нека ivi да си каже мнението, че нали работи там и е най-добре запозната.
За стерилизатора мисля на Чико електрическия от 65лв. да вземем, че миналия път освен кърменето, нали постоянно дохранвах и с АМ  и беше супер неудобно стерилизирането в тенджера /до 6-тия мес./. И аз се чудя защо са толкова скъпи тези за МВ при положение, че са само една пластмасова кутия. И електрическия за съжаление е от пластмаса, а не със стъкло, както и уредите за готвене на пара, а най-вероятно пластмасата е с бисфенол А. Уви няма как да я избегнем тази отрова, навсякъде в бита са навлезли пластмасите, в магазина всичко е в пластмасови кутийки или торбички.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 18:04 от vanny_76

# 16
  • Мнения: 9 814
за стерилизатора- Мони е права, ако бебето е на АМ, е наистина удобна и полезна вещ. Моят така си седи откакто е купен- Кати нито е пила АМ, нито вода... за това и не ми беше нужно да стерилизирам нищо. По принцип може да се стерилизира и в йенска тенджера с капак /това ме посъветва една опитна педиатърка от МД/.
А иначе онези стерилизатори за микровълнова са най-обикновени пластмасови кутии с капак, а като чета за вредата от пластмасата... newsm78
snowwhite, зависи от какво време ще уцелиш. Аз съм ходила на море от 02 до 10 септември и времето през по-голямата част беше по-топло отколкото през юли, но в края на почивката сви такъв студ и Т паднаха изключително рязко. За малко бебе обаче, е по-важен самият морски климат, а не Т на водата. Все пак едва ли ще плува....
Макар че, съм виждала едни чехи с бебе на 45 дни на плажа....горкото какъв тормоз преживя от родителите си ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 6
Запис и от мен, бебеланки!

# 18
  • Мнения: 1 291
Хора на фона на останалите покупки аспиратора е на смешна цена-3-4 лв.Той няма да ни помогне в бюджета Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 027
Стерилизатора е само обикновена пластмасова кутия, отново казвам, че моя е на Джордани за 18 лв и вътре се събират шишета на Авент и Браун.
Аспиратора е полезен и наистина не е скъп.
На море ми се ходи във Варна или Бургас в края на сезона и да се разхождам в морската градина, а ако е за плаж да се усамотим на Фичоза ........мечти...........

# 20
  • София
  • Мнения: 2 132
На мен пък много вече ми се ходи на концерти и вече започвам да си набелязвам концерти през лятото, но незнам дали ще има кой да гледа беба за няколко часа, пък и дали ще искам аз да я оставя на някого.

# 21
  • Мнения: 456
Франчи, мерси за темичката  Hug
Мислите ли че на Албена ще е студено през септември - аз много харесвам Албена, особено за почивка с малки деца е много спокойно и добри хотели, но се чудя дали вече не е есенно през Септември...При всички положения ми се ходи някъде спокойно и уредено - не на квартира, а в хубав хотел...Давайте препоръки!
ПОздрави от слънчево шведско!
В началото на септември все още е доста топло и хотелските бази са пълни, но след 15-ти определено не те съветвам да ходиш. А иначе вечерите и нощите дори и в началото на месеца са си направо много студени (все пак Албена е доста на север).  Аз винаги съм спала дори и в най-топлите месеци там с одеало, през септември тази година бях на климатик на топло Embarassed Водата за моите критерии е вече също доста студена, поради което на плаж през септември не ходя, но аз съм много, много заморничева. Единственото хубаво е че ще хванеш по-ниски цени и промоции, и почивката ще ти излезе много евтино. Вие идвате обаче от по-студена страна и е много вероятно да се чувствате чудесно при тези температури.  

# 22
  • Мнения: 989
И от мен едно последно включване за деня, защото отиваме на рожден ден на свекър ми.

Ние миналото лято много се чудехме морето дали да не го направим началото на септември и добре че отидохме по-рано. Не знам дали си спомняте, но тогава хвана голям студ. Затова тази година решихме края на август да ходим. Вече си набелязахме няколко хотелчета в Слънчев бряг. Не знам дали е заради кризата, но там има хотели за по 35лв.-45лв. нощувката на човек + закуска. Хотелчетата са на първа и втора линия, с басейни. Паднах направо...

# 23
  • София
  • Мнения: 6
На море тази година няма да ходим. Много разходи ни се събират и ще пропуснем, но другата годнина сме на линия. Пък и до колкото ми казаха бебо трябва да укрепне и поне до 4 месец, не трябва да пътува ooooh!. Та така с морето, жалко щото си го харесваме Tired.

# 24
  • Мнения: 639
Франческа, благодаря за новата тема! Дано да я пълним само с хубави емоции и добри новини!  Hug

Ето, аз започвам. Вчера се прибирах към офиса след обедната почивка, до мен две мами бутат колички. Поглеждам едната бебка - на около 7-8 месеца - като ми се захили с една чаровна усмивка, като почна да ми маха - направо се разтопих! А аз нито съм и правила някакви "маймунки", нито съм и махала, просто я погледнах. Чак майка и се обърна да види на кого толкова се кефи, и като ме видя, тя също се засмя. Каза, че бебетата усещали бременните и много им се радвали. Не знам дали е така, но през целия път до офиса си вървях усмихната, а пред очите ми беше нахилената бебка.  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 924
Супер свежа темичка Grinning

На море не сме ходили от три години,ама хич не ми се и ходи,не съм фен.С мъж ми сме по-планинарски тип,но тази година планинарстването ще е по-скоро като излет и то сега по великденските и първомайските почивки,че като се родят мишките,няма да стане Mr. Green

С покупките-всичко най-необходимо вече е набавено,остават някакви подробности като памперси и такива неща,които могат и до  последния момент да чакат.

Стерилизатори,шишета,залъгалки-изобщо не съм купувала,нямам и от Ясен/и тогава не купувах/-много стискам палци кърменето на близнетата да потръгне така гладко,както това на Яс,и в такъв случай няма да са ми нужни.Ако не,ще ги купим впоследствие.

# 26
  • Мнения: 78
За морето и аз се чудя, дали да не отскочим до Гърция в началото на сепртември. Моят син едва ли ще бъде особено щастлив да го оставим без море тази година, а живот и здраве, бебето ще бъде вече на 3-4 месеца и може да го помъкнем и него. Аз не съм фенка на морето също, но ходя заради децата. Не пропускам джаз феста в Банско и се надявам и тази година да не го...
За покупките...нищо не съм купувала. Само си набелязвам неща и проучвам цени и все си казвам, че има време. В крайна сметка магазини има колкото щеш и не вярвам да се изчерпат шишетата, дрехите, количките и т.н. Между другото съм виждала из сайтовете специални кошарки за плаж и мисля да си купя, ако водим бебето на море.
Въпреки, че и преди сме повдигали темата за стерилизаторите, мисля че съдомиялната върши същата работа.

# 27
  • Мнения: 199
Хора на фона на останалите покупки аспиратора е на смешна цена-3-4 лв.Той няма да ни помогне в бюджета Simple Smile

така е, но има и други дреболии, които една приятелка ми задраска от списъка, без които може да се мине на първо време. Специално за аспиратора ми каза какво я е питала нейната падиатърка - добре а как го стерилизираш това нещо? или после вирусите наобратно пак в носа? Също ми каза и тя и майка ми в никакъв случай да не ползвам клечки за уши (то и аз го имам предвид от един много неприятен случай с такива клечки и то при голям човек).
Много мразя да купувам излишни неща, не е толкова до пестене, защото ако беше само това пък нямаше да си купя една много сладка бебешка чанта и постелчица, която не мога да си преведа точно за какво служи (от Ла Редут е, а аз не знам френски) просто защото са много сладки.  Wink
Пък и да купя предварително принадлежности за боледуване... не толкова суеверие, колкото ми е едно такова...
Я помогнете моля с френския, който знае - това пелена ли е, постелка за преобуване или ... аз мисля че става за постелчица за количката например. Че аз пак се развихрих, а после като ме питат какво съм купила и няма да знам  Blush Grinning

http://www.laredoute.fr/vente-ensemble-sac-et-tapis-a-langer-beb … &numberpage=1
 

Geraldine не подхващай пак болната ми тема за концертите  Sad  Wink


Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 22:51 от greenlife

# 28
  • Мнения: 187
Здравейте! Аз днес малко късно се появявам, но цял ден се преструвах, че уча Crazy, а и тази вечер нещо и аз не се чувствам много в кондиция! Преди около час ме хванаха едни болки ниско долу и в кръста, и чак сега отпусна! След едно но-шпа де! Явно са били фалшиви контракции... Ама не беше приятно! Както и да е сега сме по-добре! Само, че ми се оказа среща от трети вид за тази вечер  Crazy! Ще се спи...
Greenlife, постелката е за пелена за повиване!
И аз да се присъедина към всички и стискам палци на somebody, бързо да се прибере вкъщи. Както и на Петя, дано малкото води не се окажат чак толкова проблемни!
Това е от мен за сега! Лека нощ на всички и да се наспинкате!

# 29
  • Мнения: 2 609
Да се запиша в темата докато не сте я привършили. Mr. Green

Честит рожден ден, ФРЕЯ!
Много здраве и много любов!
Сладко и здраво бебче през юни!


Общи условия

Активация на акаунт