Странен проблем в очите

  • 6 613
  • 19
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Здравейте!
Да ви попитам дали на някого му се е случвало нещо подобно - понякога, без видима причина, зрението ми се нарушава от нещо странно - започва като трептене в дясното око, нещо подобно на калейдоскоп или на мигащи светлинки. Играят под формата на дъга, не виждам ясно, преминава след около 20-30 минути.
Не знам дали го обясних точно, но ако някой е изпитвал подобно нещо, ще се радвам да сподели.

# 1
  • Мнения: 3 146
На мен не ми се е случвало, но на една приятелка - нещо подобно, но и на двете очи. Обаче тя е с висок диоптер. Иди на очен за всеки случай!

# 2
  • Мнения: 411
при мен се слу4ва,ходих на о4ен  дори ми прилоШава ,каза 4е имам отли4но зрение ,но  4е имам засегнат мускул на лявото око и като 4ета например се претоварва дясното.т.е. дясното се движи а лявото се забавя.това се слу4и след едно много силно главоболие.понякога мускула се отпуска и вси4ко е ок,но понякога ...
каза да бравя гимнастика на о4ите 10 мин на ден ,с приближаване и отдале4аване на предмет(като при бебетата).естествено забравям за гимнастиката така 4е незнам дали има ефект

# 3
  • Мнения: 1 512
Не се радвай някой да сподели дали има подобен проблем,а отиди на офталмолог.

# 4
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Защо от нас очакваш отговор?Това не е шега работа-в кристалното кълбо ли да погледнем?Все едно да питаш врачка по телевизията за здравословното си състояние.
Отивай на доктор

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ами аз вече ходих на доктор - нямам проблем с очите, виждам отлично.
Та затова поисках консулт и с вас - може да е следствие от нещо друго.
Благодаря за отговорите.

# 6
  • Мнения: 3 914
Нищо ти няма,съдов спазъм Peace

# 7
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Отново благодаря за отговорите. Просто е дразнещо и неприятно, затова потърсих съвет.

# 8
  • Мнения: 2 166
И на мен ми се получава понякога, най-вече от преумора на очите - четене, работа с компютър  Tired

# 9
  • Мнения: 17 546
Би могла да посетиш и невролог с това оплакване. Личният лекар не те ли посъветва?

# 10
  • Мнения: 117
Щом офталмолога казва че нямаш проблем, наистина потърси консултация с невролог. Такива аномалии се появява например при ошипяване - притиска се нерв или кръвоносен съд и. т.н, също и високо кръвно.  Но не си губи времето а настоявай за специалист.

# 11
  • Мнения: 117
не зная от кой град си, но например има мед. центрове и ако отидеш с талон при един специалист после те препращат на друг и можеш да си спестиш таксите.

# 12
  • София
  • Мнения: 280
Възможно е да е преумора. Аз съм така, направих си очила, точно заради този проблем, все пак работя цял ден пред компютъра. Не лошо все пак да се консултираш и с невролог.

# 13
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Благодаря за съветите, момичета. Наистина за мое успокоение ще си взема час за невролог. Дано няма проблем. Praynig

# 14
  • Мнения: 1 495
Да , и на мен ми се случи веднъж. Доста се поуплаших , но споделих с майка , която е мед. лице . Него ден като ми се случи не бях много добре действително , събудих се със силно главоболие , което после отмина от кафето , но когато отидох да обядвам на стола в работата , докато стоях на опашка ми прималя и всъщност се случи баш , когато плащах и не виждах добре . Седнах да хапна,  но едва успях да си изям обяда, почнаха едни кръгове пред очите , направо ужас. Скочих и тръгнах нанякъде, не можех да стоя на едно място , почнаха се и едни светкавици и съвсем откачих. Мина ми де след 15 мин някъде, тъкмо мислех да отивам на лекар. Изкарах деня без проблеми , но като казах на майка ми тя каза, че е било ниско кръвно в съчетание с гладен стомах . Каза , че и на нея се е случвало не веднъж, особено като почнала диетата на Дюкан и каза , че за това я спряла дори . Повече не ми се е случвало такова нещо , но сега се сещам , че преди доста години , може би има 4 поне , една сутрин станах за изпит, чувствах се добре , като изключим факта , че преди изпит винаги ми беше напрегнато . Станах малко по - рано да преговоря и забелязах , че както си четях започнах да не виждам добре буквите и се обадих на приятелката ми да не ме чака за изпит , и че няма да ида. Малко по - късно всичко се успокои . Значи 2 пъти ми се е случвало . На очен съм ходила и единственото , което са ми казвали е , че имам късогледство , но то си е по наследство . Свързвам го с някакъв вид преумора и нервно напрежение  Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт