Какво му е толкова странното?

  • 3 708
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Днес седим и си блеем в хубавия петъчен следобед с колеги и се развихри една дискусия, в която не мога да разбера защо останах неразбрана, та сега реших да се допитам до всеобщото мнение, да видя дали повредата е само в моя телевизор newsm78  .
Та дискусията беше следната...за или против постоянното ходене при родителите на гаджетата. Моя все още ми е само гадже и нямаме деца, но живеем заедно. За сега уж имаме някакви планове за съвместно бъдеще, но ще поживеем и ще видим. Та толкова ли е ненормално, че не изпитвам особено желание да ходя при майка му и баща му, да не кажа хич? Срещала съм се с тях, но предпочитам, когато той ходи при тях аз да се видя с моите родители. Още от студентските си години съм свикнала, да си ходя в моя си дом и това си ми е навик. Обичам си семейството и гледам поне събота да съм си при тях. То и той много не иска да идва у нас, понеже се притеснява. Аз също се притеснявам от неговите.
Та наистина ли е толкова странно подобен вид отношения? Според колежки това било ненормално, трябвало това време да съм с приятеля си, какво сме правели на празниците, и др. такива? Според мен отношенията между двама души си е строго индивидуално и това, че сме свикнали така още от преди, не означава, че не се обичаме  Thinking .... Да ама ме заклеймиха, че сме едва ли не сме пред раздяла. Ужас, само аз ли съм тази дето нямам ни най-малко желание да се редуваме, сега при твоите следващия път при моите родители. Според мен за сега, докато все още не сме женени и с деца, е много по-рационално всеки да използва момента да се види със семейството си. Един ден раздяла даже е и ползотворна мисля. Някой, който е живял с гаджето да сподели толкова ли е ненормално това ми отношение Sad  Хвана ме страх да не би наистина да е леко ненормално това ми отношение и да влоши взаимоотношенията ми с гаджето.  Да се поправям и да проявявам интерес към родителското му тяло докато е не е късно.

# 1
  • Мнения: 625
           За мен ,брак и съвместно съжителство са с еднаква тежест.Прави ми впечетление, че ти разграничаваш обаче  , и смяташ, че едва ли не ,като сключите брак положението следва да се промени.Във всъщност,не ми стана ясно от кога си с приятеля си , но все пак живеете заедно.Сключването на брак няма да промени навиците ви.
          По темата, не смятам ,че е чак толкова странно , кой както го разбира , не мисля, че повредата е в твоя телевизор  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 468
Колежките ти да си гледат работата.
И аз винаги съм предпочитала да си ида в родния дом, отколкото да стоя като малоумна в чуждата къща и да се чудя, какво да правя цял ден. И не знам защо пък трябва да си все лепната за него?!... нека се види той с родителите си, а ти с твоите.

# 3
  • Мнения: 22 437
Аз не виждам нищо ненормално в това.
Щом и на двамата не ви е приятно да ходите при родителите на другият, тогава не го правите. За какъв дявол да се чувствате кофти, когато това може да се избегне.
И естествено, че има разлика между съвместно съжителство и брак...

# 4
  • Мнения: 625
И естествено, че има разлика между съвместно съжителство и брак...


       И в какво се сътои тя newsm78

# 5
  • Мнения: 4 651
Много ясно, че всеки ще ходи да си види родителите, особено ако не сте в един град.
Колежките да си крякат.

# 6
  • Мнения: X
Разликата е само в документа...
Щом сте се събрали да живеете заедно,май не сте вече гаджета,дори и без брак...А ако решите въобще да не сключвате такъв?Цял живот ли ще си играете на гаджета?
За съжаление в живота има и неприятни задължения...

# 7
  • София
  • Мнения: 3 016
Аз съм в пълна твоя подкрепа... С моя събота и неделя много рядко се виждаме и обикновено е след като аз съм минала през нашите той се е видял с неговите родители... И накрая след дългия ден  Flutter примерно излизаме някъде и накрая вкъщи. Даже се е случвало само да излезе ме заедно сутринта, той се отплесва с приятели, а аз обикновено решавам да се прибера и да си имам малко време за мен. Но пък майка ми ми мрънка че било много странно това всеки да си прави каквото си иска и в повечето случай аз да си седя сама /нейни думи/ и не може да разбере че понякога на мен само ми се мързелува или ми се чете книга.... А пък според кандидат свекърите ние трябвало да минем първо през едните после през другите... как така сме ходели поотделно?  newsm78 Е аз затова обикновено минавам и през тях за малко... не че не ми е приятно просто предпочитам да се видя с майка, баща ми и сестра ми...  Hug

# 8
  • Мнения: 22 437
краси.мира, и какви са като не са гаджета дори и да живеят заедно?
Че това пък на мен винаги ми е било много странно.

# 9
  • Мнения: 625
И естествено, че има разлика между съвместно съжителство и брак...


       И в какво се сътои тя newsm78

   Mirama , не ми отговори на въпроса ....

# 10
  • София
  • Мнения: 3 016
Аз също смятам че има.... Пример аз и приятеля ми ... винаги мога да кажа че излизам с приятели, съответно и той без другия да каже нещо. Друг пример една колежка, която е сгодена и живее със бъдещото свеки, което непрекъснато и прави намеци, че вече не е подходящо да излиза толкова често сама. А когато вече има и брак се предполага, че в блиско бъдеще ще има и деца. Демек хората носят повече отговорности.

# 11
  • Мнения: 212
           За мен ,брак и съвместно съжителство са с еднаква тежест.Прави ми впечетление, че ти разграничаваш обаче  , и смяташ, че едва ли не ,като сключите брак положението следва да се промени.Във всъщност,не ми стана ясно от кога си с приятеля си , но все пак живеете заедно.Сключването на брак няма да промени навиците ви.
          По темата, не смятам ,че е чак толкова странно , кой както го разбира , не мисля, че повредата е в твоя телевизор  Mr. Green
Разбира се,че не са с еднаква тежест! Защото ти не си обвързан законно с този човек,съответно ангажиментите ви един към друг не са със същата тежест. Плюс това за да стигнеш до брак първо живееш с половинката си,при малко двойки се случва да заживеят заедно след брака. Та нали точно за това живееш първо с този човек,за да решите дали имате съвместно бъдеще и дали ще узаконите връзката си!
Мацко,споко на твойто мнение съм. Не се чувствам задължена да ходя с него при родителите му. Когато ме поканят те винаги отивам,защото пък ми е гузно да отказвам,но иначе не,както и аз не го карам да идва с мен когато съм по семейно с моите родители!

# 12
  • Мнения: 430
         Аз живея с мъж от 16 години без брак , да не искате да кажете, че ми е гадже  rotfImbo rotfImbo rotfImbo
               Интересно ,каква ли би била разликата в ангажиментите ми, ако се омъжа?Уф, разсмяхте ме   smile3532

       Нама разлика ,разбрира се!

# 13
  • Мнения: 4 651
Абе хора, днес младите живят заедно и по- доста по практични причини. Имах колеги гаджета, които живеха в една и съща квартира, тоест живееха в стая от апартамент с още една двойка гаджета в другата стая. И не бяха единичен случай. Това не може просто да се сравни със семейство, което просто живее без брак. Както искайте го наричайте. Ама не е нужно да имате брак, за да сте семейство и не сте семейство, само защото сте заживели заедно.

Винаги ми е било приятно да идем на гости на родителите на гаджето ми, но винаги бих предпочела да ида и да видя своите родители. Съвсем нормално е.

# 14
  • Мнения: 1 749
И аз съм живяла в една квартира с гадже,но и дума не можеше да става за семейство...Ооо неее...

# 15
  • Мнения: 293
 Ние също сме гаджета живеещи заедно и също като вас с тенденция да ставаме семейство ама това времето ще покаже.Та...моите родители - единия не е в града,а другия не е в държавата.Неговите родители са в нашия град.Той ходи често през седмицата да ги вижда,аз ходя събота и неделя.Приятно ми е.Даже ми липсват ако пропусна събота и не се видим.Но според мен това е до хората,а не до задължения предбрачни или следбрачни.На мен хората са ми приятни и дори и родителите ми да бяха тук щях да намирам начин да се виждам и с едните и с другите - просто , защото го искам. Не мисля,че имаш задължения към родителите му.Ако ти е приятно отиваш,ако не не отиваш.Било то сега или след брака.

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 425
А празниците как процедирате? За останалото време не виждам нищо ненормално и аз го практикувам.

# 17
  • Мнения: 22 437
Дива-не, ако нямаше никаква разлика едното нямаше да се нарича брак, а другото съвместно съжителство.
Който както иска да си съжителства, със, или без брак, мен това лично не ме интересува. И темата не е за и против брака, за да се дискутира в случая.

Когато ние бяхме гаджета с настоящият ми съпруг, хич не ми беше зор да ходя у тях и да се срещам с родителите му. Той идваше в къщи, защото му беше приятно.
След като се оженихме, естествено нещата придобиват малко по-различен смисъл. След като се роди детето пък съвсем.

# 18
  • Мнения: 13
Оххх благодаря ви момичета, бях се побъркала, че даже и на приятеля ми се обяснявах, че явно нещо ни куца във връзката. Просто според мен, нещата са вече съвсем различни и сериозни, когато има дете - със или без брак. Сега така и така сме все заедно. Излизаме навсякъде заедно. Той е от по-далечен град, а аз съм от малко по-близък до града , където живеем. Просто не мога да не виждам моите родители 2-3 седмици, за да отида с него до неговите. Гадно ми е. Обичам си ги. И той е така с неговите и не искам да го карам да не се вижда с тях. Много ясно, че ще ходи. Ако и двамата си останем в квартирата почивните дни, аз пак не издържам и отивам да видя как е семейството ми и имат ли нужда от нещо. По време на празниците пак е така. Не мисля, че ще ми е приятно да зарежа майка ми на именния й ден на Коледа, за да съм с него и неговото семейство. Някой ден като имаме деца със сигурност ще е по-различно, но сега сме двама, които живеят заедно в обща квартира и се обичат. Предполагам, че дори момента, когато си вземем общо жилище, както плануваме, ще направи отношенията ни "семейни", но знам ли....ще поживеем, ще видим Simple Smile
Пропуснах да спомена, че и родителите му не са ме канили у тях особено. ..... Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 3 016
Ооооо при нас беше сложно около празниците... защото нали не върви да не отидеме пък и на двете места ни бяха поканили.. и затова ранна вечера с нашите и късна с техните... направо се чувствахме като балони накрая...  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 13
Ооооо при нас беше сложно около празниците... защото нали не върви да не отидеме пък и на двете места ни бяха поканили.. и затова ранна вечера с нашите и късна с техните... направо се чувствахме като балони накрая...  Rolling Eyes
Ако бяхме от един и същи град сигурно и ние щяхме да сме така, но при положение, че ни делят към 200км, честно предпочитам 2-3 дни всеки при семейството си, вместо да се изпокарваме, чии родители да уважим.  #Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 3 016
Да определено. Но ние живеехме в един квартал и съответно родителите ни са съседи кажи речи.... Не ни пречи да ходи ме и заедно но все още не мисля че мога да го заставя /а и не искам/ да идва с мене. Когато, живот и здраве, един ден стане ме семейство ще ходи ме заедно разбира се. Тогава ще имаме задължения като снаха и зет. Докато не стане ясно ще го бъде или не...  Whistling

# 22
  • Мнения: 625
          Mirama, виждаш ли, освен в наименованието ,друга разлика не измисли, но права си, това не е по темата  Peace


       И да, естествено, ако става въпрос за съквартиранти, не са семейство, разбира се!

# 23
  • Мнения: 1 844
ами и аз не изпитвам желание много често да ходя и свеки.разбира се,виждаме се,ходим си на гости,на кафе,ама не всеки ден или през ден. Shockedмъжа ми като ходи да ги вижда,аз си оставам у нас или и аз отивам до моите родители..
не ми се вижда странно..

# 24
  • София
  • Мнения: 3 016
Добре де защо да е странно двама души да живеят заедно не като съквартиранти, а като гаджета? Защото не може да се каже че това са точно съквартиранти.. Че тогава как се нарича с...а между двамата?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 365
Изобщо не е странно според мен, все пак тези хора допреди известно време не си ги познавала, имаш връзка със сина им а не с тях. Като се обвържете по-сериозно (деца имам пред вид  Laughing) ще се виждате по- често, че и повече теми за разговор ще имате. И мисля, че оттам идва разликата между съжителство и брак/на семейни начала. Иначе дори да сте женени, никой не е създал още правило гласящо "ще се виждаш със свекърите еди колко си пъти..." На кой колкото му харесва...

# 26
  • Мнения: 676
Нищо ви няма, спокойно. Ако аз можех да избирам, също щях да ходя при моето семейство, но просто са мнооого далеч. Нямам нищо против неговите родители, дори напротив - обичам ги и ги уважавам. Но е съвсем естествено да искаш да прекарваш повече време с твоите.

А що се отнася до това дали едно съвместно съжителство е равносилно на брак: всичко зависи единствено и само от възприемането на партньорите в тази връзка. Чувстват ли се семейство или гаджета, това е въпрос на тяхно светоусещане. Лошото е, когато единият усеща едно, а другия друго.

# 27
  • Мнения: 1 341
Повредата не е в теб. Никой не е задължен да ходи против волята му.
Щом сте гаджета и само живеете заедно е едно, а съжителство на семейни начала и брак за мен е друго и последните две за мен са едно и също.
Сега разбирам, че и двамата ви вее вятър на бял кон, когато заживеете на семейни начала, като едно семейство, то тогава би ми било странно да карате празниците поотделно при мама и тате, тогава вие двамата сте едно отделно семейство със или без брак! Peace

Иначе в ежедневието всеки го изкарва както му харесва. и при нас е така с брак, дете и второ на път. Но на нас ни харесва да прекрарваме повече време заедно и с приятели.

# 28
  • Мнения: X
А каква е разликата да живеят заедно  и да живеят заедно на семейни начала?Нали все заедно живеят?Или в един момент си казват "От днес спираме да живеем заедно,ще живеем на семейни начала."Малко е тъпо,поне според мен.
В една друга тема много се защитаваше темата ,че семейното съжителство и брака са едно и също.
Всъщност когато двама души заживяват заедно,то не е ли съжителство?!

Май трябва отделна тема за това...

А иначе и при брак ,ако не искаш,и с пет деца никой не може да те задължи да ходиш където и да било.   

# 29
  • Мнения: 1 341
Ами колкото и тъпо да звучи всичко е до усещане. Нали като заживееш с този човек не се впускаш веднага в съжителството като в брак, или семейни начала. Отначало се опознавате, нагласяте характери и т.н. Ако не се получи всеки по пътя си. А ако си паснат вече отношенията и усещането на тази двойка става на съвсем друго ниво, сиреч семейно.

По думите на авторката разбирам, че тя не го усеща като нейна половинка с която е готова да изкара остатъка от живота си било с подпис или не, а като гаджето с което  се е събрала да опита да живеят заедно. Малко странно, но аз така ги разбрах нещата.

Иначе да, съгласна съм, че с брак или не, с 5 деца никой не е длъжен да ходи където и да било.

ПП. да уточня, че имам брак, и не съм против него. Peace

Извинявам се, че толкова се измести темата.

# 30
  • Мнения: 2 448
Нали като заживееш с този човек не се впускаш веднага в съжителството като в брак, или семейни начала.

И в какво се изразява разликата?  Rolling Eyes Питането ми е съвсем сериозно.

# 31
  • Мнения: 14 654
Ох, чудили сте явно какво да си говорите с колежките Laughing Като пък имате и деца - тогава въобще няма да ви пука чии родители ще ги вземат за събота и неделя, само ще гледате да разкарате малките плашила, за да си останете самички за ден-два, като младоженци.

# 32
  • Мнения: 712
Ние с моята половинка сме едно семейство, което няма никакво намерение да сключва граждански брак засега. Казвам засега, понеже планираме да изживеем живота си заедно и няма как да знам какво ще решим след 10-15-20 години. За момента никой от нас не смята за нужно да си усложнява живота с граждански церемонии и административни формалности, за да се сдобие с документ, който в очите и на двама ни няма никаква тежест.
Моето семейство живее на 500км, което прави по-трудни честите посещения. Но аз съм силно привързана към тях и използвам всяка възможност да ги видя. Старая се да прекарам поне 1 уикенд с тях месечно, през който обаче обикновено само аз съм там. Заедно ходим обикновено за няколко дни лятото и задължително за Коледа. Той знае колко много значи за мен този празник и колко нещастна бих била, ако не съм с цялото ми семейство. И тъй като за него не е толкова важно като усещане да е точно тогава с неговите родители, никога не ми отказва това удоволствие. Слава Богу, неговите родители не се сърдят и не настояват да редуваме коледите, за което съм им много благодарна.
Доколкото съм усетила, той се чувства доста комфортно при тях и не му тежи. Аз съм по-трудно приспособим темерут и никога не съм се чувствала у дома си при неговоте родители. И се раздвам, че не се налага да им гостуваме с преспиване. Но заради него, заради това че са му семейство и имаме едно много голямо общо нещо с тях - всички го обичаме - не ми тежи да им гостуваме за вечеря понякога... не много често Simple Smile. Те работят заедно и тези вечери за мен се превръщат в досадни разговори за хора, с които работят и аз не познавам, но ги изтърпявам, защото знам, че той има нужда да е с тях.
Някак, хем сме едно семейство, хем не сме. Усещам го като роднинска сбирка, на която обръщаш внимание на хора, с които си свързан, но не са ти близки.
Това е нашия начин да живеем в мир с роднините си. За момента сработва.
Никой никога не си е позволявал да коментира отношенията ни, но ако го направи, дори ако ще да е майка ми, която реши да си каже мнението как ТРЯБВА да се отнасям към хората, дошли в живота ми без да съм ги избирала (което тя никога не би направила), ще и кажа в очите, че това не е нейна работа. Така ги чувствам аз нещата.  

# 33
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според мен си права за това, че е строго индивидуално. Всяка двойка сама трябва да определя как се чувства най-добре и да не робува на чужди представи за щастие и приличие. С моя мъж няколко години живяхме без брак. Отскоро сме женени, но това не е променило нищо.През това време винаги, когато съм посещавала родителите си/те живеят в друг град/, той идваше с мен. Той се чувства добре при родителите ми, те също много го харесват и това положение ни устройваше. С неговите родители той самият не се разбира, съответно самият той избягва да ги посещава, още по-малко-заедно.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 122
Както го чувстваш....
зависи и как възприемаш мъжът до теб...ако един ден смяташ да сте семейство, а не просто гаджета - независимо с брак или без..... трябва да има равновесие - т.е. да се виждате заедно с родителите и на единият и на другият - да празнувате някой празници заедно, други сами.... нормално  е да искаш понякога и насаме да се видиш с вашите....но ако сте наистина двойка, то  би следвало да се държите като такава....ако просто сте гаджета без особено сериозна обвързаност и намерения - правете каквото си искате....
Въпроса е, че ако се обвържете сериозно, неговите родители ще ти станат роднини и понеже те са важни за него, редно и нормално е и ти да създадеш едни нормални отношения с тях...а не събота и неделя - кой от къде е....това е доста инфантилно...но може би просто са ви в такъв етап отношенията все още...

# 35
  • Мнения: 13
Не ме разбирайте погрешно. Аз си го чувствам близък и живеем заедно не от 2 месеца, а от по-дълго време. Тоест за мен той е по-скоро приятелят ми, а не точно гадже(аз просто така си се изразих, защото нямаме брак и деца). Имаме някакви неясни планове за общо бъдеще дори. Просто той е единствено дете и е нормално да ходи да види родителите си и да види имат ли нужда от нещо. Аз не мога да го задължа и да му кажа, тези почивни дни си с мен при моето семейство. Въпреки, че родителите ми са близо до мен, нямам възможност през работните дни да ги навестявам и за това се възползвам от всяка свободна минута, в която приятелят ми не е до мен, тоест когато е при своите родители. Като прибавим и това, че по принцип нито един от двама ни не е близък с родителите на другия, изобщо не считам за нужно да се самопоканвам там или да го насилвам той да дойде у нас. А за празниците какво да ви кажа. Ако той дойде с мен и остави родителите си сами, ще му е свръх гадно, а аз не мога да му причиня това. Обратния вариант не съм се замисляла. Може би бих отишла след празниците при тях ако ме поканят, но не и да се самопоканя, но обикновенно веднага след празниците си се събираме заедно с него в общото ни жилище.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 122
ами чесно казано аз за нищо на света не бих се разделила с мъжът ми, дори когато само живеехме заедно за някой празник, по-точно остава подробност според както се разберем дали ще сме си само ние, при техните или при майка ми.... но никога не бих отишла аз при майка ми, той при техните.....

ест не е нужно всеки път почивните дни да ходиш у тях или той у вас...но ако го правите понякога е повече от нормално, естествено и нужно според мен.....
не казвам да сте ваденки.....

но наистина май просто не сте още на такъв етап от връзката си....

# 37
  • Мнения: 12 666
Колежките ти завиждат, защото не е нужно непрекъснато да се срещаш със свекървата и после да пишеш във форума колко е гадна.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 122
Колежките ти завиждат, защото не е нужно непрекъснато да се срещаш със свекървата и после да пишеш във форума колко е гадна.

чудя се да се смея или да те съжалявам....

# 39
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Напълно нормално ми се струва, щом и двамата се чувствате комфортно така.
Ние например не ходим отделно, винаги сме заедно. А пък за празниците - винаги сме двамата. Ако искаме да сме с още някого, ще го поканим. Не ходим при роднини, дори за Бъдни Вечер (но пък ги обикаляма по Коледа  Confused).
И ние не сме подписали, но ако някой ми каже че след повече от 7 години съвместен живот този човек не ми е мъж щом не сме подписали, незнам за колко нормален ще го приема...

# 40
  • Мнения: 6 618
Съвсем нормално е да искаш да видиш твоите родители ,а не неговите.
По-скоро колежките ти разсъждават странно.
Разликата  със и без брак е ,че някой двойки без брак се възприемат като семейство ,а други за гаджета.

# 41
  • Мнения: 1 341
Нали като заживееш с този човек не се впускаш веднага в съжителството като в брак, или семейни начала.

И в какво се изразява разликата?  Rolling Eyes Питането ми е съвсем сериозно.
Ами аз наптимер като заживях със съпруга ми в началот всичко ми беше някак като на шега. След като се опознахме като двойка и свикнахме с навиците си нещата някак си се промениха. Тогава вече разбрахме, че сме един за друг и след известно време решихме да узаконим връзката си.

Явно по-горе не съм се изразила точно, мисълта ми беше, че усещането в началото е съвсем различно докато се опознаем.

# 42
  • Мнения: 12 666
Колежките ти завиждат, защото не е нужно непрекъснато да се срещаш със свекървата и после да пишеш във форума колко е гадна.

чудя се да се смея или да те съжалявам....

Де да те знам. Чувство за хумор явно нямаш.

# 43
  • Мнения: 13
Колежките ти завиждат, защото не е нужно непрекъснато да се срещаш със свекървата и после да пишеш във форума колко е гадна.

чудя се да се смея или да те съжалявам....

Де да те знам. Чувство за хумор явно нямаш.
Ами как да ходя като тя не ме кани? Sad  То и това е повод да кажа, че е гадна   Laughing

# 44
  • Мнения: 473
Нормата  в човешките отношения е относително понятие. Има общоприети правила, но не са измислени още такива, които уреждат взаимоотношенията между снахата и свекърите и между зетя и тъстовете. Така, че дали е нормално или не вие двамата ще си решите. За мен е много ненормално да ходя на сила у свекърите, както и да принуждавам мъжа ми да се вижда с моите роднини, без той да желае това. Не е нормално някой друг да прави избор вместо теб, защото ти отнема свободата. А човек е свободен, тогава, когато може сам да избира.

# 45
Ами как да ходя като тя не ме кани? Sad  То и това е повод да кажа, че е гадна   Laughing

тук наистина имаш проблем, ако е така. Сина ми също си имаше приятелка и тя идва много рядко при нас на гости. Но не , че аз не я искам, напротив радвам се ,че сина ми не е сам, все пак за мен и двамата са деца.
Мисля, че ако приятелят ти искаше да празнувате заедно щеше той да те покани, не е нужно да получаваш специална покана от родителите му. По принцип и аз не се меся, ако сина ми си доведе приятелката добре дошли, ако не , значи не.
Водеше я много рядко, живееха заедно около 6 години и се разделиха, мисля че тя искаше повече, по сериозни планове на връзката им, а той не можеше да каже нищто конретно, имаха разбирасе уж някакви планове за бъдещия живот, но аз си мисля, че човек като иска , действа и то след година, или половин година, ами даже и по-бързо. След това те се разделиха, сина ми си намери друга приятелка и не идваше без нея вкъщи, все двамата навсякъде, половин година по-късно се сгодиха. Скоро ще се женят и ще ставам свекърва.
За протокола никога не съм се бъркала в живота на децата си, никога не съм канила гаджетата им вкъщи, те ако желаят могат да си ги поканят сами, все пак е и техен дом, и то не само за временно гости, ами могат и да останат да пренощуват, дори и да живеят, но избора си е изцяло техен.

# 46
  • Мнения: 13
Ами как да ходя като тя не ме кани? Sad  То и това е повод да кажа, че е гадна   Laughing
тук наистина имаш проблем, ако е така. Сина ми също си имаше приятелка и тя идва много рядко при нас на гости. Но не , че аз не я искам, напротив радвам се ,че сина ми не е сам, все пак за мен и двамата са деца.
Мисля, че ако приятелят ти искаше да празнувате заедно щеше той да те покани, не е нужно да получаваш специална покана от родителите му. По принцип и аз не се меся, ако сина ми си доведе приятелката добре дошли, ако не , значи не.
Водеше я много рядко, живееха заедно около 6 години и се разделиха, мисля че тя искаше повече, по сериозни планове на връзката им, а той не можеше да каже нищто конретно, имаха разбирасе уж някакви планове за бъдещия живот, но аз си мисля, че човек като иска , действа и то след година, или половин година, ами даже и по-бързо. След това те се разделиха, сина ми си намери друга приятелка и не идваше без нея вкъщи, все двамата навсякъде, половин година по-късно се сгодиха. Скоро ще се женят и ще ставам свекърва.
За протокола никога не съм се бъркала в живота на децата си, никога не съм канила гаджетата им вкъщи, те ако желаят могат да си ги поканят сами, все пак е и техен дом, и то не само за временно гости, ами могат и да останат да пренощуват, дори и да живеят, но избора си е изцяло техен.
Еми чудесно, значи да очаквам да се разделим.....и сега какво да правя? Cry

Само едно се чудя, бъдеща свекърво, ако си права, как може сина ти да е лъгал 6 години момичето и да му е изгубил времето?

Иначе, аз сега се замислих над това нещо. Ти сигурна ли си, че проблема не е бил на сина ти, а не на бившата му приятелка? Може тя да не е искала да идва и да не е искала да се жени, знам ли  newsm78
В първия момент ме стресна, но после се сетих и за тази вероятност.

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 23:13 от Bibonka

# 47
  • София
  • Мнения: 44 122
За 6 години - не е бил само в единият проблема...лъгали са се взаимно...или са се самозалъгвали, вялвалиса си колбко се обичат сигурно, навика и страха от непознатото ако щеш ги е държало заедно....надежда някаква...докато единият не е решил, че това не е за него и не е потърсил щастието си извън връзката.......проблема им е бил общ...просто не са били един за друг и са си губели времето взаимно.....много черно и бяло гледаш на нещата...сори за въпроса - ти на колко си години????

# 48
  • Мнения: 6 703
Просто все още сте само гаджета, в което няма нищо лошо.
Когато станете семейство тогава нещата ще стоят по различен начин. Пак ще е трудно да съчетавате двете роди, но вашето семейство ще е на първо място.

# 49
  • Мнения: 13
За 6 години - не е бил само в единият проблема...лъгали са се взаимно...или са се самозалъгвали, вялвалиса си колбко се обичат сигурно, навика и страха от непознатото ако щеш ги е държало заедно....надежда някаква...докато единият не е решил, че това не е за него и не е потърсил щастието си извън връзката.......проблема им е бил общ...просто не са били един за друг и са си губели времето взаимно.....много черно и бяло гледаш на нещата...сори за въпроса - ти на колко си години????
Angel_Dust,права си разбира се. Много ясно, че проблема е бил и в двамата. Моя отговор се опитах да бъде леко специфичен към отделни фрагменти от написаното от бъдещата свекърва. Какво значи, че ако има сериозни намерения, действа към сериозни неща за половин-една година иначе било проблем? Може и аз да не съм я разбрала разбира се. Просто хората могат да са заедно и 5, че и 10 години и тогава да се решат да действат. И защо тя решава, че са се разделили, защото сина й не е могъл да даде сериозните взаимоотношения, които е искала приятелката му? Ами ако е било обратното? То е ясно, че причината е била и в двамата. Все пак и двамата участват в тази връзка. Както и да е, всяка двойка си знае нейните си проблеми и не ни е работа ние да ги разискаваме.
Иначе и за друго си права! По принцип това си ми е bug в системата да съм в крайностите. Не си единствената, която го казва, но какво да направя? Просто този ми дефект за сега не успявам да го отстраня. Все гледам или от прекалено бялата страна на нещата, или от най-черната (даже в повечето случаи от черната) Sad
Годините ми са между 20 и 30. Почти по средата Simple Smile

# 50
  • Мнения: 12 666
Аз си мислех, че така сте се разбрали. А ти като си ходиш, каниш ли го?
Иначе по въпроса за гаджетата съм точно като бъдеща свекърва - никого не съм канила, когато децата преценят ги водят. 

# 51
  • София
  • Мнения: 13 206
краси.мира, и какви са като не са гаджета дори и да живеят заедно?
Че това пък на мен винаги ми е било много странно.


Мирама, съпрузи са  Grinning Съпруг означава "впрегнат заедно". Така че дали с подпис или без са впрегнати заедно и теглят семейната каруца.  Wink

По темата.. аз смятам, че е права авторката. Нищо ненормално няма в това всеки да предпочете да види родителите си. Явно още сте на етапа да се притеснявате от майката и таткото на другия. Ще дойде време, в което ще ходите и заедно.

# 52
ами не е казано, че цсяка дълга връзка трябва да свършва с брак или деца, под връзка всеки разбира нещо различно.
Но в случая със сина ми и бившата му приятелка, още ми е кофти за нея, защото беше много добро момиче, то и настоящата снаха е много добра, затова и пиша като гост, за да не я дразня. Ами бившата му приятелка чакаше той да поеме инициативата, тя само загатваше, и си беше право момичето. Аз не че не съм искала да я каня, ама как да я поканя, след като сина ми нищо не е казал, все пак той ми е дете със него се съобразявам, пък и връзката е негова, той си решава. И така минаха 6 години. Иначе съм сигурна , че момичето искаше нещо по-сериозно, все пак 6 години не може да не се развива една връзка, към все по дълбоки отношения.
Все пак годините минават и е нормално една жена да иска да стане майка, съпруга. Ех, че бабешки вече разсъждавам, усетих се. По принцип съм много широко скроен човек. НО както и да е след 6 години и никакво развитие на нещата, тя реши все пак да направи първата крачка, предложила му, той и казал да изчакат още малко, и тя го оставила, все пак момичето и то иска да си оправя по някакъв начин живота.
Теб бих те посъветвала да започнете лека полека да празнувате заедно, той при ваште , ти при техните, все пак ако наистина имате планове да ставате семейство, рано или късно ще си празнивате заедно, и неговите и твойте родители ще станат част от вашето семейство.
А иначе това че си ходиш да си видиш ваште показва , че ти имаш едно много прекрастно семейство, като бях на твойте години и аз много си мечтаех за такова, затова и много млада се ожених за да си създам мое семейство, понеже при родителите си такова не намерих.
Успех     Hug

# 53
  • Мнения: 2 908
Ако са още на този етап-гаджета-да,няма нищо ненормално,но до колкото разбрах живеят не от скоро заедно-та чуденката ми е-кога ще станете ,Bibonka, на етапа-съвместно съжителство?Защото вече на този етап тук наистина много оспорвано беше защитавана тезата,че то било едно и също с брака....а нещо тук в тази тема някои се опитват да обърнат сега нещата...Аз съм от бързите-не обичам да си губя времето-да гаджествам с някой по много дълго време-или става за семейство-или не... На тази възраст-между 20 и 30,по средата... Mr. Green бях омъжена и родих детето си...та не разбирам много от дълго гаджестване,без да знаеш ще го бъде ли ,няма ли...Angel_Dust  е казала много точно според моите разбирания.

# 54
  • Мнения: 232
Живей живота си както на теб ти е приятно, а не както колежките смятат за правилно!!!
Същото се отнася и за брака.....

# 55
  • Мнения: 2 111
За сега уж имаме някакви планове за съвместно бъдеще, но ще поживеем и ще видим.

За мен от това изречение е видно, че си живеят хората просто като гаджета, а не на семейни начала. Според моите възприятия, когато хората живеят на семейни начала, значи имат твърди планове за бъдещето си заедно и не карат на принципа "ще поживеем, ще видим". Също, според моите разбирания, щом не се възприемате като семейство, то не е задължително да имате ангажимент към семейството на половинката.

# 56
  • Мнения: 13
Кафе с Канела като цяло си права, но само да допълня, че аз се изразих така, защото като цяло никога не смея да твърдя нещо със сигурност. Винаги допускам, че плановете могат да се променят.  Иначе мисля, че мога да определя връзката ни за момента като полу гаджета, полу на семейни начала.

# 57
  • Мнения: 327
Bibonka не се притеснявай - всяка връзка си е строго индивидуална, така че кардинални изводи не могат да се правят! Аз съм на мнение, че повредата НЕ е в твоя телевизор - така ги чувствате нещата, така ви харесва - така ги правите. Живеенето заедно определено не е равносилно на брак! Naughty Ние с моя съпруг бяхме гаджета 5 години през което време аз ходех у тях само когато техните ги нямаше. Той у нас не беше идвал, защото нашите са в друг град. След това 1 година живяхме заедно, тогава ходех у тях само ако техните изрично са ни поканили. Оженихме се и чак тогава вече започнахме да празнуваме празниците заедно - ту в едните родители, ту в другите. Така че това, че не сте заедно на празниците нищо не означава. Проста на всеки от вас му е некомфортно и притеснително да е при родителите на половинката и предпочита на този етап да изкара празниците спокойно. Само когато задълбочите отношенията си към посока брак, и то официално, според мен тогава чак ще промените и навиците си относно семейните празници.Късмет! Hug

Общи условия

Активация на акаунт