За изхождането (ЕБХ) - тема 10

  • 21 921
  • 458
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 925
Отдавна не съм се включвала Simple Smile Аз се омъжих и после бяхме на море за 10-ина дни Simple Smile
Радвам се, че виждам нови имена на включили се мами, чудесно е това!
Май е време за нова тема, ще пусна по-късно.
А ето и една покана за ЕБХ събитие, слагам я тук за сега, а после и в новата тема:

Момичета,
Искам да отправя покана към всички пловдивски еко-майки за
неформална ЕБХ среща в Пловдив
на 3 септември (четвъртък) 2009
от 11:30 часа
с Валентина Бевакуа, мениджър на Ekomama.net
място за срещата: тренинг клуба на дрогерия “I feel  good”
адрес: Пловдив, ул. „Белград” 12 (от дясно на Новотел Пловдив)
Присъствието е безплатно и неангажиращо!
Единствено ви моля да се запишете на страницата на събитието във FACEBOOK, тъй като местата са ограничени (макс. 16 души).
Може да дойдете с децата. Има място за паркиране на количките вътре в дрогерията.


На срещата Валентина ще ни запознае с отделните модели и видове пелени за многократна употреба, как се използват аксесорите към тях, особености на пране и поддръжка. Може да й зададете всякакви въпроси , свързани с пелените за ЕБХ.


Освен това търсим лидер на тренинг групите за „Естествена бебешка хигиена”. Такава може да бъде всяка майка (пловдивчанка) с опит, която да присъства както на срещата на 3-ти септември за да дава разяснения за методите, така и да поеме след това работните групи за ЕБХ. Това ще бъдат теоретични и практически занимания за подготовка на майките и татковците за ЕБХ, които се планират за по-нататък. Повече подробности за конкурса можете да видите на http://www.bezpeleni.info/.

# 451
  • София
  • Мнения: 423
Там се дава едно предположение, върху което не се бях замислял но може и да се окаже право - че бебетата, с които се практикува ЕБХ рядко имат колики заради правилната поза (свита, клекнала) в която ги изхождат. И се сетих, че Самуил НИКОГА нямаше колики, отдавах го на специалния режим на хранене на Мирена, но сега се замислям, че може и да е от това, че от раждането го изхождахме със сгънати крачета.
А защо тази поза е правилна, виж http://squat.beinsa.info

Имате ли и вие впечатления по темата?

Людмиле,прав си  Peace.Aз откакто изаквам и изпишквам София над легенче няма колики. newsm78.Малко след това (преди месец започнах) започнах да и давам борина за коликите и те спряха.Отдавах го на борината,а то какво било.Да взема да я спра за малко пък да видим newsm78.Наистина не се напъва както преди,само и трябва малко време да и дойде музата  LaughingМного и харесва да стои така в ръцете ми,през нощта аз едва гледам и едва я държа,а тя пее ли пее.Иначе е на кърмене на поискване ,спи при нас и по цял ден я нося.Коликите и бяха от коремчето.

# 452
  • Мнения: 11
Евридик@ честита ти сватба!   bouquet Дано сте изкарали добре на морето медения си месец!
Информацията ти е ме интересува, но не разбрах къде точно трябва да се запиша?
Миме, аз съм убедена че борината помага срещу коликите. Зълва ми с 3 давания излекува племенника, а при нас коликите бяха точно 2 дни.  Wink Между другото на Лили и е по удобно да се изхожда, ако крачетата са и изправени - само така свива правилните мускули на коремчето.

# 453
  • Мнения: 658
Честито Евридика!
Информацията ти е ме интересува, но не разбрах къде точно трябва да се запиша?
rosa_bg, на тази страница http://www.facebook.com/event.php?eid=122663435372&ref=mf може да прочетеш повече за ЕБХ срещата, да видиш кой друг ще дойде и да потвърдиш Peace

Острата миризма е нетипична и често се дължи на бактерии - е-коли. Най-добре пусни посявка, че да знаеш.  Peace
Права е , Меги. Урината може и от Е.coli да мирише, но тогава говорим за една по-сериозна урологична инфекция. Значи, ако детето се чувства добре и няма други признаци, не би трябвало да е Е.coli

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 16:06 от Kabiv

# 454
  • Мнения: 11
Записах се!
Благодаря ти Kabiv  Hug

# 455
  • Мнения: 616
Евридика, честито бракуване   bouquet
За коликите - незнам дали изхождането е основна предпоставка за тяхната липса; вероятно в някои случаи - да, но познавам бебета, които никога не са били издържани, и не са имали колики нито ден; моето бебе имаше променливи колики, особено се обостряха в жегите, но според мен главен фактор е носенето в слинг (за моето бебе говоря) Simple Smile

Мойто Мите има променлив успех с пишкането, имаме съвсем сухи дни, имаме и като днес цял багажник с напишкани панталони и гащи; днес за пръв път се случи да се изака насред стаята, беше гол, а аз не бях там за да го заведа до тоалетна... горкият се разрева тревожно и го заварих да гледа с потрес и ужас акото си на пода... доста се беше разстроил, незнам защо, аз никога не му се карам. Може би малко по малко доближаваме момента в който сам ще пожелае да отиде в тоалетната  Confused Надявам се да го стигнем този момент все пак някога  Mr. Green

Поздрави!

# 456
  • Мнения: 11 315
Момичета, пуснете нова тема, че тази мина вече 30 страници!   Praynig

# 457
  • Мнения: 155
   И аз чакам нова тема и с интерес ви следя. Ние почваме късно (1,5г) и засега опознаваме  територията. Много ми беше харесала идеята за ЕБХ когато бях бременна, но преждевременното спешно секцио, безуспешните тримесечни усилия да кърмя и здравословните проблеми на детето ми ме отклониха от предварителните планове. Сега към идеята ме върна, отново здравословен проблем. Налага се да сваляме памперсите. По-точно свалили сме ги и се опитваме да свикнем с идеята, мама с локвичките и липсата на всякакъв сигнал, а  Дари с мокрото дупе и с недоумението какво се случва всъщност.
   Ако не съм за тук поправете ме, ако можете да ме посъветвате нещо - откъде да започна например, моля ви да го направите! Предварително благодаря  bouquet

# 458

Общи условия

Активация на акаунт