НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ АПТЕКИ МАРЕШКИ

  • 258 099
  • 834
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 690
И аз съм от доволните от аптеки Марешки. Не съм попадала на нелюбезен персонал или на лекарства с изтекъл срок на годност.  Peace
+1

плюс още един доволен  Peace

# 751
  • София
  • Мнения: 3 611
И аз съм от доволните от аптеки Марешки. Не съм попадала на нелюбезен персонал или на лекарства с изтекъл срок на годност.  Peace
+1

плюс още един доволен  Peace
И аз нямам проблеми.

# 752
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Много често аптеки Марешки нямат това, което търся.
И имат много неориентирани фармацевти.

Единственият им плюс за мен са добрите цени на някои неща.

# 753
  • Мнения: 13 892
За Марешки не знам какво да кажа, но на мен лекар ми го е казвал, че масово продават лекарства с изтекъл срок на годност.На мен ми се е случвало в опаковка с повече блистери да има такива с различен срок на годност, явно са ги събирали от различни кутии.Просто човек трябва да проверява лекарството още в самата аптека.



Потвърждавам го. Може би по-голяма част от хората просто не проверяват срока на годност. На мен обаче ми се налага защото купувам за дете за ежедневна употреба и то непросто хранителна добавка на Лекарство с голямо Л. И редовно попадам на такива. Затова първо гледам датата преди да изляза от аптеката.

За персонала също  мога да коментирам, че не винаги е в час. Много често това което търся е свъшило току-що и ми предлагат да отида след 3-4 дена- но на мен ми трябва веднага.

Наистина еднствения плюс са цените, но поне в нашия квартал точно до тях има аптека която работи на същите цени и с поръчка - ако поръчам до 15:00 часа  след 17;00 го получавам . но не  всеки има тази екстра и е нормално да се оринетира към веригата апреки Марешки.

# 754
  • Мнения: 5 790
При нас фармацевтите не знаят на кой свят са.
Първо, докато разбере какво искаш, задава поне 2 поясняващи въпроса. Ако си с рецепта, докато я разчете минават поне 5 минути. После пак задава още два поясняващи въпроса. След това започва едно дълго търсене и привидно безцелно мотаене из аптеката.
Най-много се дразня, че когато стоя на опашка за един Аналгин, да речем, а зад мен стои някой с рецептурна книжка, фармацевтът го привиква да мине пред мен. А аз мога да почакам, докато му зададе въпросите, разчете рецептата, да му напише рецептурната книжка....
Заради това напоследък ги избягвам. Предпочитам да дам лев повече, но да не си късам нервите с глупостите им.

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 13:50 от Алекс1

# 755
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Много често аптеки Марешки нямат това, което търся.
И имат много неориентирани фармацевти.

Единственият им плюс за мен са добрите цени на някои неща.

Никога нямат каквото тарся, продават само лекарства за пенсионери!

# 756
  • Мнения: 54 755
Никога не съм имала проблем с Марешки и от години пазарувам само при тях .    bouquet
Само хубави неща мога да кажа .
И не само за цените , които са наистина много по-ниски от другите аптеки . Peace

Ако нямат нещо , си поръчвам и ми го доставят .
Но не помня от кога не се е случвало .

# 757
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Първо, докато разбере какво искаш, задава поне 2 поясняващи въпроса. Ако си с рецепта, докато я разчете минават поне 5 минути. После пак задава още два поясняващи въпроса. След това започва едно дълго търсене и привидно безцелно мотаене из аптеката.


И тук са така, последния път не можа да разбере /при положение, че и рецепта имах/ каква лепенка за пъпна херния на бебе търся. Накрая ми каза, че нямат. Докато аз не ги видях сама. Според нея обаче не били такива. Накрая се ядосах и си ги купих от съседната аптека.

# 758
  • Мнения: 20 221
Много често аптеки Марешки нямат това, което търся.
И имат много неориентирани фармацевти.

Единственият им плюс за мен са добрите цени на някои неща.

Моето мнение е същото. А фармацевтите са като паднали от Марс пенсионери, един човек да има пред мен и откарвам 20 минути в чакане. А последният път една такава бабичка ми продаде продукт различен от този който търсех, при все, че и показах рекламната листовка. Добре, че обърнах внимание на вратата още, та го върнах.

# 759
  • Мнения: 2 197

Първо, докато разбере какво искаш, задава поне 2 поясняващи въпроса. Ако си с рецепта, докато я разчете минават поне 5 минути. После пак задава още два поясняващи въпроса. След това започва едно дълго търсене и привидно безцелно мотаене из аптеката.


И тук са така, последния път не можа да разбере /при положение, че и рецепта имах/ каква лепенка за пъпна херния на бебе търся. Накрая ми каза, че нямат. Докато аз не ги видях сама. Според нея обаче не били такива. Накрая се ядосах и си ги купих от съседната аптека.

Явно на някои места това е запазена марка на поведение Mr. GreenИ при нас са така ooooh!Често нямат елементарни неща и ако търся 2-3 вида лекарства едното винаги липсва!

Преди бяха най-евтината аптека в града,но сега има едни "Феникс",които са по-евтини,поне в нашия град.Също и Ceiba в момента продават по-евтино от Марешки или поне това,което съм купувала се е случило да е на по-ниска цена Peace

# 760
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Аз съм доволна от аптеки  "Марешки".Яд ме е,че не се усетих още в началото на бременността, когато ми се налагаше да купувам доста лекарства не купувах от тях,цените са доста по ниски.Ако купувам от дъжд на вятър лекарства,може би няма да ми прави впечатление 1-2 лева,но в случая не е така и разликата се усеща.Не съм попадала на некомпетентен персонал,или да нямат нещо което искам,напротив.Относно разчитането на рецептите,се чудя изобщо не само в "Марешки",но по принцип как фармацевтите успяват да  разчитат тия йероглифи  Crazy

# 761
  • София
  • Мнения: 15 486
  Сутринта се опитах да си взема лекарството по здравна каса.Половин час чаках,след като ми взеха книжката и влязоха вътре, за да излязат и да ми кажат накрая:Ми нямаме го това лекарство!Ми що не ми казахте веднага, вместо да коментирате,че книжката на човека пред мен миришела на лук и кюфтета?

# 762
  • Мнения: 507
Някой знае ли дали Марешки имат денонощна аптека във Варна?

Иначе различните  мнения според мен са нормални.
Аз лично знам аптека Марешки в която са изключително неприветливи и не особено информирани и знаещи тази на гърба на ДКЦ 4 Света Анна Варна, то и за това е почти винаги празна и непосещаема тази аптека.

И аптека Марешки от която съм много доволна по почти всички параграфи. Персонал, зареденост, изпълнение на поръчки, сравнително знаещи и с добра обща медицинска култура фармацефти и продавач на медицинаксата козметика, ....тази до пазара на чаталджа на ъгъла на кръстовището на Осми приморски полк.

Не може всичко да е само лошо или само хубаво. Така стоят нещата и със Санита. Една и съща верига, но в едната аптека всичко е окей, в другата не.

# 763
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Аз пък се убеждавам, че трябва да продължа да пазарувам във веригата. В нашия град има аптека, която продава на същите ниски цени, но за съжаление достигна нивото на обслужване в повечето Марешки- некултурни, неприветливи, припряни аптекари  Stop При това- огромни опашки през целия ден. А Марешки има вече три аптеки в града.
Един АБ дава почти 3 лв разлика с цените в други аптеки, как да не го купя от тях?! Две опаковки този месец, плюс още един сироп с такава разлика- за 10 лв ще изтърпя намусената физиономия на някого зад щанда  Laughing

# 764
  • Мнения: 1 265
какво им е работното време на аптеките в София? Thinking ако е коментирано извинете!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт