ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 615
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 393
Разбрах защо не можех да вляза в допълнителните критерии на градините  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Защото навсякъде ако не е имало критерия брат/сестра сега е прибавен...не го приели на заседанието на СОС, затова сега решиха да се уверят,
че навсякъде ще присъства като допълнителен критерии, омръзна ми вече в тая държава всичко.И сега вече съм убедена, че ще намеря пари за адвокати и ако не ми приемат детето ще ги съдя до дупка  Naughty

# 736
  • София
  • Мнения: 537
nivina, мерси за подсказката, че сайтът се отваря с Firefox    bouquet

За доп. критерии - питала съм през обратната връзка защо за някои градини ДК вече се отразяват поне в личните профили на децата, а за други - не. Казаха, че имало доста неточности в подадената от градините информация и ще съгласуват пак с градините, като всичко ще се обновява на сайта, съответно в личните профили на децата. В началото на май ДК вече ще се отразяват и в списъците с чакащи за всяка градина.

# 737
  • Мнения: 47
Сайтът вече се отваря и с Експлорера.
Не ми е ясно обаче защо в списъка с критериите и точките детето ми събира 0.2 точки по ДК и 9 т. по общите критерии, а в списъка с кандидатури срещу първото ни желание има само 9.1 т. ?
А в списъка с ДК за критерий
"ДК7. Детето посещава определени самостоятелни детски ясли най-малко 6 месеца преди записване (самостоятелните ясли трябва да са посочени поименно)"
е отбелязана 0.1 точка, но в полето пише "115 ЦДГ"? Не би ли трябвало там да стои номерът на самостоятелната ясла?

# 738
  • Мнения: 67
 искам да попитам как 1 дете в различни градини има еднакъв брой точки 8?  аз лично немога да си го обесня?става въпрос 4е във всички одз къде кандидатства в люлин е със 8 точки

# 739
  • Мнения: 865
не мога да разбра само,защо този критерий дава 1т:
К5. Детето посещава самостоятелна общинска детска ясла на територията на Столична община най-малко 6 месеца преди записване - 1 т.
Дъщеря ми посещава ясла, но не е общинска, не защото аз не искам, а защото миналата година не я приеха.Сега по този повод тя губи 1т и по първо желание е с 8т.
Ако посещаваше такава, нямаше сега да се занимавам в кандидатстване, а ако това е за тези, които искат само да си местят децата от една в друга, то това е каприз Naughty
Моля екипът да ми обясни идеята на този критерии

# 740
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
искам да попирам как 1 дете в различни градини има еднакъв брой точки 8?  аз лично немога да си го обесня?

Означава,че това са му градини след 3-то желание.
За първите три трябва да е с различни точки.

# 741
  • Мнения: 389
Сайтът вече се отваря и с Експлорера.
Не ми е ясно обаче защо в списъка с критериите и точките детето ми събира 0.2 точки по ДК и 9 т. по общите критерии, а в списъка с кандидатури срещу първото ни желание има само 9.1 т. ?
А в списъка с ДК за критерий
"ДК7. Детето посещава определени самостоятелни детски ясли най-малко 6 месеца преди записване (самостоятелните ясли трябва да са посочени поименно)"
е отбелязана 0.1 точка, но в полето пише "115 ЦДГ"? Не би ли трябвало там да стои номерът на самостоятелната ясла?
защото това е допълнителен критерии само за тази ДГ-/115ЦДГ/ затова и т. е 0,1

# 742
  • Мнения: 47
Именно за тази ДГ кандидатстваме по първо желание и там не се отразява съответната точка

# 743
  • Мнения: 67
искам да попирам как 1 дете в различни градини има еднакъв брой точки 8?  аз лично немога да си го обесня?

Означава,че това са му градини след 3-то желание.
За първите три трябва да е с различни точки.
ами не мисля 4е е така понеже прегледах всики предварителни списъци ,и съответното дете няма никъде различен брой точки.

# 744
  • София
  • Мнения: 155
Сайтът вече се отваря и с Експлорера.
Не ми е ясно обаче защо в списъка с критериите и точките детето ми събира 0.2 точки по ДК и 9 т. по общите критерии, а в списъка с кандидатури срещу първото ни желание има само 9.1 т. ?
А в списъка с ДК за критерий
"ДК7. Детето посещава определени самостоятелни детски ясли най-малко 6 месеца преди записване (самостоятелните ясли трябва да са посочени поименно)"
е отбелязана 0.1 точка, но в полето пише "115 ЦДГ"? Не би ли трябвало там да стои номерът на самостоятелната ясла?

Отбелязват в това поле градината, която е заявила, че точно тази ясла, която посещавате има предимство

искам да попитам как 1 дете в различни градини има еднакъв брой точки 8?  аз лично немога да си го обесня?става въпрос 4е във всички одз къде кандидатства в люлин е със 8 точки


Има еднакъв брой точки, защото вероятно тези градини са 4, 5 и т.н. желание

не мога да разбра само,защо този критерий дава 1т:
К5. Детето посещава самостоятелна общинска детска ясла на територията на Столична община най-малко 6 месеца преди записване - 1 т.
Дъщеря ми посещава ясла, но не е общинска, не защото аз не искам, а защото миналата година не я приеха.Сега по този повод тя губи 1т и по първо желание е с 8т.
Ако посещаваше такава, нямаше сега да се занимавам в кандидатстване, а ако това е за тези, които искат само да си местят децата от една в друга, то това е каприз Naughty
Моля екипът да ми обясни идеята на този критерии

Защо мислите, че нямаше да се занимавате с кандидатстване? Не става въпрос за яслени групи в ОДЗ, а за самостоятелни ясли, от които децата (вкл. моето) не просто искат да се местят от една в друга, а ги изписват като направят 3 години и си остават без нищо. Не съм от екипа, но мога да разясня причината за този критерий - да се намали разликата между децата, които посещават ОДЗ и директно остават записани в 1 група и тези, които посещават детска ясла и са ощетени от това, че за тях няма първа група. А това, например, че тази точка се дава само за общински, но не и за частни ясли, си е проблем, но...Само да доуточня, че тук няма никакъв каприз

# 745
  • София
  • Мнения: 155
Именно за тази ДГ кандидатстваме по първо желание и там не се отразява съответната точка

Защото не е точка, а допълнителен критерий, а те още не се отразяват - ще се отрази като 0.1

# 746
  • Мнения: 47
Във формата "Кандидатури" подточките отдавна са отразени - затова споменах, че там фигурираме с 9.1 т., а трябва да сме с 9.2. Не говоря за списъците - знам, че там подточките не са упоменати.
П. С. Писах и в "обратна връзка", дано оттам са наясно какво се случва... Simple Smile

# 747
  • Мнения: 865
в такъв случай тези, които са посещавали все пак някаква ясла имат по-голям шанс да бъдат приети, за сметка на тези, които дори не са имали тази възможност Crossing Arms
ок, изписват ги и после трябва да са  наравно с другите ....

# 748
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Във формата "Кандидатури" подточките отдавна са отразени - затова споменах, че там фигурираме с 9.1 т., а трябва да сме с 9.2. Не говоря за списъците - знам, че там подточките не са упоменати.
П. С. Писах и в "обратна връзка", дано оттам са наясно какво се случва... Simple Smile

Може би чакат засичане на списъците с яслите. Да изчакаме до началото на май, и да видим какви точки ще имаме когато пуснат всичките ДК

# 749
  • София
  • Мнения: 155
в такъв случай тези, които са посещавали все пак някаква ясла имат по-голям шанс да бъдат приети, за сметка на тези, които дори не са имали тази възможност Crossing Arms
ок, изписват ги и после трябва да са  наравно с другите ....

Мога да продължа да коментирам доста, но не е тази правилната тема, ако имаш желание да продължим коментара, заповядай в СТРАСТИ Hug

Общи условия

Активация на акаунт