Хранене на майката преди да забременее?

  • 12 805
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 284
Здрасти Гарга Wink Аз съм Раши от Зачатие.

Мисля, че си напълно права, трябва да се постараем.
Иначе, за статистиката: имам две двойки приятели, които са с наднормено тегло, пушат, пият и ядат много. И двете двойки чакат второ дете в момента и то децата при тях стават още на първия месец опити!!! Не зная как е възможно, но е факт. А ние се стараем и внимаваме и ходим по доктори. Не е ли животът една голяма шега, а! Simple Smile))

# 31
  • Мнения: 2 617
Иначе, за статистиката: имам две двойки приятели, които са с наднормено тегло, пушат, пият и ядат много. И двете двойки чакат второ дете в момента и то децата при тях стават още на първия месец опити!!! Не зная как е възможно, но е факт. А ние се стараем и внимаваме и ходим по доктори. Не е ли животът една голяма шега, а! Simple Smile))

Точно това е доказателство, че всеки организъм е различен и че общовалидни предписания няма.
Въпросът е всеки да намери кое е най-добро за него самия. А това често става по метода на пробата и грешката.

kolibka , вегетарианското хранене само по себе си едва ли ще навреди. И все пак зависи. Ако ядеш повече салати, заленчуци, плодове, бобови, ядки, черен хляб и умерено яйца и млечни продукти, ще е добре. Ако обаче се тъпчеш с мазни храни, особено с рафинирани и наситени мазнини (масло, маргарини, много високомаслени сирена и кашкавали), с разни боклуци от типа на сладкиши, полуфабрикати, чипсове и подобни, това, че не ядеш месо, няма много да ти е от полза. Умереност във всичко - това е важното. А и всеки реагира различно на различните режими на хранене, така че освен да пробваш кое за теб е най-добре, няма друг начин.

# 32
  • Мнения: 838
имам две двойки приятели, които са с наднормено тегло, пушат, пият и ядат много. И двете двойки чакат второ дете в момента и то децата при тях стават още на първия месец опити!!! Не зная как е възможно, но е факт. А ние се стараем и внимаваме и ходим по доктори. Не е ли животът една голяма шега, а! Simple Smile))
аз понякога си мисля, че точно лекарите с многото лечения и лекарства повече вредят отколкото нездравословните навици. както и стресът и поставянето на цел, когато не оставяш нещата сами да се случват и не си готов за такова нещо.

# 33
  • Мнения: 705
 Мишел Оден прави изследвания върху влиянието на хранителните навици на майката върху развитието на плода. Той разработва и т. нар. "метод акордеон" за изчистване на организма на майката от токсини преди забременяване. Както знаем, токсините се складират в организма в мастните депа. Методът включва няколко цикъла пост, през което време се пие специален коктейл от maple syrup, palm tree syrup, lemon juice and cayenne pepper, след три дни се яде нормално до достигането на предишното тегло и така шест, мисля, цикъла. По време на този курс се увеличават посещенията в сауната, както и спортовете, стимулиращи потенето.

# 34
  • София
  • Мнения: 137
Не толкова храненето, а по-скоро вредните навици- алкохол, цигари. Не по друга причина, а че първоначално жената не знае, че е бременна и продължава да пуши или пие алкохол. При мене се случи така, че като решихме да имаме бебе, аз ограничих цигари и твърд алкохол, но когато нещата се проточиха, ние решихме да не се ограничавам така строго, а когато както си дойде, както се и случи  Simple Smile Точно, като съм забременяла, аз бях на диета и в един момент я развалих, защото не издържах на глад....След някой и друг ден се разбра защо и аз бях до там с диета и вредни навици. Важно е, поне фолиева киселина да взимаш преди забременяването.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 839
Имам приятелка вегетарианка, която има две деца - без проблеми Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 248
В днешно време повечето от храните, които се предлагат по магазините са достатъчно нездравословни, за да мислим какво да ядем или не преди или дори когато забременеем... Аз лично преди да забременея си ядях каквото ми се яде и сега си ям каквото ми душа  иска без да се ограничавам, щом ми се яде, значи организма ми се нуждае от това... Аз съм на този принцип, е не прекалявам с пържените храни например, но ям доста тестено... Преди бременността започнах да ям доста банани, ако това може да се сметне че е помогнало. Единствената разлика е че тогава си пийвах почти всяка вечер по една биричка, а сега просто не ми се пие, същото е и с кафето...
Твърдо против диетите съм особено преди бременност, пазила съм една през живота си доста драстична и от тогава имам лоши спомени, така че човек просто трябва да си похапва разнообразна храна, за да се чувства добре...

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Всяка храна е полезна,когато е с мярка  Peace
Мис Д,не си прави сметките без кръчмаря  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 2 249
Методът включва няколко цикъла пост, през което време се пие специален коктейл от maple syrup, palm tree syrup, lemon juice and cayenne pepper, след три дни се яде нормално до достигането на предишното тегло и така шест, мисля, цикъла. По време на този курс се увеличават посещенията в сауната, както и спортовете, стимулиращи потенето.

Има такава комбинация от дървесни сиропи в БГ: Natural Tree Syrup на Madal Bal.

# 39
  • Мнения: 879
аз от доста време се опитвам да се храня здравословното, доколкото условията позволяват, не съм с наднормено тегло, нито пуша, пия от време на време, но не постоянно. И ето вече не знам колко време стана, но аз все още не съм бременна, а много жени, които пушат си имат деца без проблем, или поне така изглежда от страни

# 40
  • Мнения: 705
Иве, супер си! За следващия път ще пробвам, но трябва да изчакам поне две години, ако искам да раждам вагинално в Бг. Дано дотогава и цената на коктейла подлежи на корекция в посока надолу Simple Smile .

# 41
  • Мнения: 346
В периода преди да забременя с таткото имахме разни притеснения, бяхме изнервени, никой не обръйщаше внимание какво яде, пушехме като луди. Забременях като на шега и всичко беше нормално. Разбира се храненето е важно и по време на самата бременност внимавах какво правя със себе си.

# 42
  • Мнения: 100
Искам тук да напиша някои неща ,които прочетох наскоро в интернет> Една жена която иска да забременее е хубаво да си набави необходимите дози витамин Е и вит.Ц ,но не и да превишава/ мисля че са около 400 Ul.,,Да не пие алкохол,кафе ,да не пуши цигари и да не яде мазна риба/ като шаран и толстолоп например/. Трябва да се пие много вода Simple Smile

# 43
  • Мнения: 879
За сега единственото, което правя е да се храня здравословно- плодове и зеленчуци, пия много вода, взимам вит. Е и фолиева киселина. На бъдещия татко давам вит. Е, преди взимаше и цинк, но му е свършил, и не сме купували.

# 44
  • Мнения: 9 441
Най-важно е да се хранимм здравословно и с мярка.По -лошо е,когато се прекалява с алкохола и цигарите Confused

Общи условия

Активация на акаунт