123 DE:Папараци, воайори и сладкари, чакаме преразкази от завърнали се отпускари

  • 15 137
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 242
Мда. Брат ми завършва с чудесни оценки един от най-тежките факултети. Не е мързелив. Не иска да ходи в чужбина. Няма връзки. И ще се хване на работа с бакалавърската степен сигурно за 300лв. Физик е. Само да е жив и здрав и да може да инвестира още 3 години по 500лв. на семестър за магистратура, може и да си намери работа за 800лв. От курса, завършил последен, едно единствено момче си е намерило работа по специалността. За парите мълчи, че малко го е срам.
Ще ви държа на течение.

Мой роднина е преподавател в Софийския. В един друг от тежките факултети. Онзи ден се разплаках, защото научих, че ходи тайно нощем да работи като пазач.

Имам приятелка - еколог. И за нея сигурно има страшно много работа? В провинцията.

Пак ви казвам, има тако и вако. Зависи от бранша. Има професии, за които няма търсене. Там скачат парашутистите.

П.С. Да, не бива да отричам, познавам хора, завършили със слаб(3) висшето си образУвание, но успели да си намерят сносна работа. Случайността ги е метнала просто в специалност, в която за момента има недостиг.
Така че, понякога и мързелът е на твоя страна. Mr. Green

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 11:42 от Мамунката

# 271
  • Мнения: 9 052
Мой роднина е преподавател в Софийския. В един друг от тежките факултети. Онзи ден се разплаках, защото научих, че ходи тайно нощем да работи като пазач.

Много гадно. И на мен ми е мъчно за преподавателите в университета. Бяха много свестни , някои си имаха фирми и бяха ОК, но тези, кото се занимаваха само с научна дейност хич не бяха добре ... но пък това им беше призванието  Sad
Наслушах се миналата седмица на тъпи политици. От 20 години все едно и също и сега пак това дрънкотеха . ша са опраим. Друг път.
Една жена пита за развитие на университетите за създаване на нови технологии за поризводства и пр ... е отговора на политика беше ... айде сега да не се връщаме назад , ако има готови технологии ще си внесем ,няма да измисляме нови ... Ами защо ли ще инвестираме в собствената си държава, младеж, развитие, наука  ooooh! Я да се метнем на някое возило и да го пришпорим с бибиткане и надуто радио из Софийските дупки  Sick

# 272
  • UK
  • Мнения: 3 959
Като завърших гимназия, работих за 160 лева на месец, шест дни седмично, по девет часа. Тъй че не съм от тея дето "за 300 лева, за 500 лева". Работя с прекъсвания от 19 годишна, не ме познавате, не говорете за мен като част от масата, щото може да съм, ама може да не съм.

# 273
  • Мнения: X
Да, подкрепям мнението на повечето тук за връзките и намирането на работа в Бг.
Ако си активен, мотивиран и добре подготвен професионално и езиково -работа има колкото искаш. Връзкари има, но и възможности има.
На последната ми работа в Бг ме назначиха току-що завършила, след няколко интервюта. За 3 години ме повишаваха 4 пъти. Имахме и връзкари, но повечето бяха назначени след конкурси. С много добри заплати.
За физиците - абсолютно така е. Работа в БГ няма или мизерно заплатена научна такава. Навън - работа колкото искаш.

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 14:42 от Анонимен

# 274
  • Мнения: 1 242
Ахъм, и езици знае братчето ми. И ще ми е много, много тъжно ако въпреки волята си му се наложи и той да литне от майката-родина. На родителите ми не искам и да си помислям какво ще им е, колкото и да се държат мъжки.
Дано пък има късмет, дано.

П.С. Сбъдващата, кое те накара така да си зачистиш предното мнение за физиците?

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 14:01 от Мамунката

# 275
  • Мнения: 3 521
Дано пък има късмет, дано.

Ами дано, защото моята най-добра приятелка е пресен-пресен доктор по физика и след почти година търсене на работа стана преводач Crazy.
Гаджето и пък охранител. И той с докторат от същия Фак.
Едно друго приятелче пак от тяхната група беше във Физическия лепи изолации в старата ми фирма.
Останалите, които завършиха от групата им отлетяха или се омъжиха "сполучливо"...

Писах един дълъг пост и изчезна преди да го побликувам. ooooh!
В Софето всичко е по старому. Центъра е много чист. Дупките са дълбоки. Младост около Бизнес парта се ядва - Хасфалт и прилично почистени улици. Да им се ненадяваш.
За сметка на това Люлин не съм го виждала толкова мръсен НИКОГА през живота си. Shocked
Борисовата градина е станала супер място за разходки.
В "Дивака" все още се яде на прилични цени.
Ходих в "Син сити" Mr. Green Mr. Green Mr. Green. Има хубав пиано-бар на втория етаж. Някаква ябълка му беше името.
Пловдив си е Пловдив. Там най-много клечахме.
Брули ни един як вятър по Панчарево и така...
Народът е поналял мръвка. Ама много здраво. Даже и мъжът ми го забеляза. Laughing
И се е пооблякъл. Въпреки това все още някакви недоразумения с кокили газят по пясъчниците. Не често, но ги има.
Анцузите са излязли от мода. Навлезли са вафлите. И шалварите. Долината на дълбоките гащи - 2 ч.
Водиха ме и в някакъв магазин за луксозни обувки - Ботичели или нещо подобно. Абитюрентките се скъсват да пазаруват от там. Кич и евтини капси за по 400-600 лв. Максимата "Учи, мама, да не работиш!" важи с пълна сила. Студент, над студент, а продавачки нямаааа. Даже на бъзик влязох в един магазин на Главната в Пловдив да ги питам ще ме искат ли. Взимат ме. 350 лв. Осигуряване на 180 лв. Табелката вися цяла седмица. Колко още ще виси  - не знаю.

Айде малко снимки - http://family.webshots.com/album/571272491Bhpugd?vhost=family&start=0

п.п. Забравих да спомена, че разконспирирах жабата дил по детето в клозета на Франкфуртската аерогара. Голямо съм Щази пък! Mr. Green

# 276
  • Мнения: X
Мамуне, самокоригирам се, когато залитна в прекалено обстоятелствени обяснения.

Супер снимки, Сърф. Бабите ми носеха същите рокли. Обожавам Пловдив.

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 14:33 от Анонимен

# 277
  • Варна
  • Мнения: 153
Момичета,благодаря ви за подкрепата. Hug
Просто това е най-гадното нещо.Немога да разбера,тука що за хора са-
съобщават ти някакви резултати,и до като се направят нови изследвания
и излязат нови резултати чакай и се оправяй както искаш.
Това ми се случва за втори път-предния бях бременна и в резултатите от Даун изледването,
нещо не беше както трябва.Наложи се амниоцинтеза,от която се показа,че няма нищо.
Но това ми го съобщиха(за евентуален проблем) по телефона,в петък следобед.Бях сама.
Дадоха ми термин за сряда.Че полудях тия дни,няма нужда да казвам.На края Владо ми се скара,
да спра да плача,че да не направя бела без да има нищо.
Що за хора и лекари са това?Колкото пъти го погледна мъничето,ми се свива сърцето и сълзите ми тръгват.
Ох,как се моля да няма нищо Praynig

# 278
  • Мнения: 1 242
Сбъдващата, аз не намирах мнението за обстоятелствено. Разбирам те, де. Wink

...моята най-добра приятелка е пресен-пресен доктор по физика и след почти година търсене на работа стана преводач Crazy.
Гаджето и пък охранител. И той с докторат от същия Фак.
Едно друго приятелче пак от тяхната група беше във Физическия лепи изолации в старата ми фирма.
Останалите, които завършиха от групата им отлетяха или се омъжиха "сполучливо"...
Не, сърфи, те са просто мноого мързеливи и не са се замъкнали на 2-3 интервюта. Затова.

Дианжели, всичко ще е наред, ще видиш! Hug

# 279
  • Мнения: 3 880
п.п. Забравих да спомена, че разконспирирах жабата дил по детето в клозета на Франкфуртската аерогара. Голямо съм Щази пък! Mr. Green
Аз одеве щях да питам да не сте летяли заедно, че по едно и също време цъфнахте обратно Laughing Пък вие даже и до тоалетна сте ходили заедно Wink

# 280
  • Мнения: X
Мун, значи който трябва, го е прочел. Цун.
Айде, пак коригирах, че излезе че се отказвам от мнението си, а не е така.

Дианджели, разбирам те. И аз съм чакала резултати за Даун и от Амнио - цял месец даже. В БГ - така се случи, там си бях за лятото. Там даже и груби, не само се бавят. Всичко ще му е ОК на сладура. Помни ми думата. Да се успокоиш няма да ти кажа, знам че няма как да се успокоиш. Кураж!

# 281
  • Мнения: 1 190
Сърфи, недей така моля те и аз за месец свалих 5 кг и сега съм 51,5 ooooh! та сигурно на някой му приличам на кокила Mr. Green
Не че нарочно, ама тая пуста кашлица ме довърши направо, едва от скоро мога да ям що годе нормално Tired

Дианжели всичко ще е наред, ще видиш, миналата седмица изкараха така акъла на свекито с една диагноза, за щастие се оказа невярна Grinning

За възможността за реализация в БГ - no comment ..

# 282
  • Мнения: 3 521
Не, сърфи, те са просто мноого мързеливи и не са се замъкнали на 2-3 интервюта. Затова.

Така е. Аз даже в началото я бъзиках, че никой не я взема на сериозно, щото е блондинка. Блондинка-д-р Физик. Че и е симпатична. Явно сърце не им е дало да я облъчат в Центъра в София.

Дианджели, няма да ти казвам "Споко", защото едва ли ще се успокоиш, но стискам силно палци всичко да е наред с детенце, но се опитай да си по-спокойна - от нерви няма смисъл, нищо няма да се промени, а дребните имат нужда от адекватна родителка. Hug

# 283
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Сбъдващата, аз не намирах мнението за обстоятелствено. Разбирам те, де. Wink

...моята най-добра приятелка е пресен-пресен доктор по физика и след почти година търсене на работа стана преводач Crazy.
Гаджето и пък охранител. И той с докторат от същия Фак.
Едно друго приятелче пак от тяхната група беше във Физическия лепи изолации в старата ми фирма.
Останалите, които завършиха от групата им отлетяха или се омъжиха "сполучливо"...
Не, сърфи, те са просто мноого мързеливи и не са се замъкнали на 2-3 интервюта. Затова.


Мдаа, така извадено от контекста звучи интересничко  Whistling Whistling

Дианджели, с мен се случи същото - обадиха ми се, че трябвало амнио, с тази разлика, че това ми се случи в София, че и ми се разкрещяха по телефона, какво толкова съм питала  ooooh! ooooh! и след това 1месец чаках резултати, бях изпаднала в някаква жестока дупка, майка ми се наложи да дойде да ме изведе навън - стоях само по пижама и ревях, на балкона не излизах....но мина всичко, забравих. Сега с Мони като ми правиха тоя тест за Даун цяла седмица не спах докато не чух резултата, добре, че всичко беше добре.
Стискаме палци всичко да е ОК  Peace

# 284
  • Варна
  • Мнения: 153
Е,поне тука за резултата не чаках-платих си и още на другата сутрин в 7.30 и ми съобщиха,че всичко е наред и чакаме момченце.
Ако трябваше да чакам на касата,две седмици минимум не ми се и помисляше.
Незнам,някои доктори са толкова мили и проявяват разбиране към притесненията ти,но други като че ли са оперирани от съчувствие.

Благодаря ви още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт