Прясно сирене

  • 3 960
  • 6
  •   1
Отговори
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Хора, помагайте. Сдобих се с 3 кг сирене, уж домашно, не знам си какво си, ама го платихме предварително и ни донесо едно неузряло, меко като медуза, отврат. Не бих го купила, ако знаех. За мен сиренето трябва да е твърдо и колкото по-твърдо, толкова по-добре. Та накиснах го в солена вода в дълбок съд, да отлежава, ама не знам какво да правя по-нататък. Колко време да стои така, кога ще се втвърди и ще се втвърди ли изобщо? На стайна температура или в хладилник? Много солена вода или малко солена? И ако няма да стане нищо, какво може да се направи от цели 3 кг тресяща се материя, така че да не отиде в боклука? Ако имате някакви идеи, споделете, благодаря.

# 1
  • Мнения: 27 524
Божке, хората душа дават за прясно сирене  Simple Smile
Може да го ползваш за баници, за сосове, за солен кекс, за почти всичко, което и зрялото.

# 2
  • Мнения: 1 313
Запечи го леко на грил или сух тефлонов тиган и се наслаждавай, сирвирай топло Peace
Ето тук съм описала как приготвям водата за сирене, стара технология, но изпитана, втвърдява се сиренето след два дни в тази саламура.Малко е соленичко, но се запазва по-дълго.Аз го държа на балкона на сянка, но на по-хладно е по-добре Peace

# 3
  • в баира
  • Мнения: 861
Божке, хората душа дават за прясно сирене  Simple Smile
И аз си я давам.
Вкъщи обожаваме такова сирене. От скоро и аз си правя от домашно мляко. Не му даваме да узрее.  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Запечи го леко на грил или сух тефлонов тиган и се наслаждавай, сирвирай топло Peace
Ето тук съм описала как приготвям водата за сирене, стара технология, но изпитана, втвърдява се сиренето след два дни в тази саламура.Малко е соленичко, но се запазва по-дълго.Аз го държа на балкона на сянка, но на по-хладно е по-добре Peace

Благодаря ти от сърце за този линк!!! Откога търся ясно и просто обяснена технологията за приготвяне на прясно сирене   bouquet  bouquet  bouquet
Супер, много съм доволна  Mr. Green

# 5
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Божке, хората душа дават за прясно сирене  Simple Smile

Знам, ама на мен ми седи като недовършено.
Благодаря на всички за отговорите. Сега, като ви четях, се сетих, че може да се направи и сирене по шопски.
Отивам да бъркам солени разтвори.  Hug

# 6
  • Мнения: 117
Абсолютно нормално  да е в такъв вид сиренето ти,при положение че е съвсем прясно.От години почти не купува ме сирене ,а го вземаме от баба ми на село.Направи му саламура,сложи го в някакъв дълбок съд и го дръж на студено.Поне знаеш че ще ядеш истинско сирене  Peace

Общи условия

Активация на акаунт