Стимулации за инвитро и натоварване???

  • 4 364
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Имам един малко тъп въпрос и ме е срам пак да занимавам доктора с него. Моля, да ми споделите дали на вас са ви казвали нещо подобно. В момента започвам отново стимулации за инвитро и докторът ми каза да не правя секс, което при предните процедури в София не са ми го казвали..отначало си помислих, че има предвид без презерватив да не правим, да не би в последния момент някакви инфекции да си пренесем, но после го попитах отново и той каза "никакъв секс"...естествено нямаше как да настоявам за повече обяснения. вече бях на вратата. но сега се замислям, ако логиката му е била да не се натоварвам, да не се спука някой фоликул /което е малко вероятно/, но друга не виждам, дали е позволено да ходя на фитнес..там пак се натоварвам??
какво смятате???

# 1
  • Мнения: 851
На мене не са ми забранявали нито физически натоварвания (ходех всяка вечер на аеробика), нито полов живот по време на стимулация, естествено с уговорката, че ще имаме необходимото въздържание преди пункцията.
Моя личен съвет е ако трябва да се въздържаш от  секд, то тогава остави фитнеса. Така или иначе при желания положителен резултат ще можеш да се занимаваш единственно с йога или гиманастика за бременни чак след 12тата седмици.
Успех Simple Smile

# 2
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
аз ходех на аеробика Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 123
Здравейте и от мен!Мен ме предупредиха единствено да не пия разхлабителни преди пункцията.Иначе в началото на стимулацията правехме секс с мъжа ми,но с нарастването на фоликулите спряхме,притесних се,че може да се спукат  Laughing

# 4
  • Мнения: 313
да и на мен това ми минава през ума..дали има някаква опасност да се спукат...чувала съм от момичета, на които точно по време на овулацията лекари са им казвали да правят повече коремни преси, че така се пукал фоликула...друго момиче пък разправяше, че докторът се опитвал с ръка да и го спука ...звучи ми странно, но съм го чела

Общи условия

Активация на акаунт