Бъдещи майки - АВГУСТ 2009 - тема 31

  • 14 813
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 791
Добро утро!
Искам да попитам мамите с деца,ако не си купим предварително някои от необхидимите за бебо неща,после кога и как ще имаме възможност. Питам в частност за количката,все пак си иска време да се ходи, а бебето като е малко май не може без мама в къщи,а таткото ме е страх да му се доверя сам да избира неща!
pepejeans да, верно сме с един термин LaughingПредставяш ли си и да ги раждаме заедно Party
Момичета искате ли да си обогатим инфото в началото на темата,до щъркелчетата да добавим и АГ-то,където ще раждаме. Естествено като си го изберем! В другите теми така са го наравили и е супер полезно сега за нас,щото мамите ще са родили до август  и ще дадат прясно инфо! Е,ще отворим повечко работа на някои мамчета,но те са добри душички,нали няма да откажете?

Янче къде на зъбар? Някой да каже добричак зъбарко в или близичко до Младост моля! Че моята стоматоложка и тя е бременна и не работи миличката!

# 46
  • Мнения: 735
Джули,аз смятам да купувам количка след като се роди бебо.Баткото беше на десетина дена като отидохме с мъжа ми за количка.Оставихме го на баба му.Още кърмех тогава и имах на разположение два часа и половина до другото къремене.Ама ние сме малак град и бързо се обикаля.Simple SmileТи може предварително да си набележиш от кой магазин ще купуваш и да отидеш направо там. Peace

# 47
  • Мнения: 636
Ей сега сложих 30 яйца и като гледам ще има 9-10 здрави  Crazy, ще отивам да купувам нови.

giuli, най-необходимите неща са памперсите, дрешките и на мама млякото. С първите таткото може да се справи, с кърменето не може да я отмени  Grinning. Когато трябваше да излизам, обличам се предварително, кърмя и изхвърчавам навън. И така имам поне два часа на разположение навън. Ние също сме ходили по магазините с бебето, като се наложи кърмя в колата.

Dendy, количката е много хубава. Колко струва и какви цветове има?

# 48
  • Мнения: 8
Да се включа и аз в новата тема.   bouquet
на мен ми харесва тази
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/7696
...ама не знам таткото дали ще деде  newsm78
само колелата ми казаха ,че трябвало да бъдат големи..а дали е така не знам.
айде мами  Hug

# 49
  • Мнения: 735
Мамчета, не знам дали гледате предаването на Гала.Там готвача каза, че за да може яйцата да изпълнят цялата черупка трябва да ги сложим в тенджера, да ги покрием с 2 пръста вода,да добавим оцет и като заврът да ги отнемем от котлона и захлюпим с капак.Така се оставят 20 мин.И човекът твърди, че са перфектно сварени и няма да има това кухичкото в края, което се появява на някои яйца.Аз смятам да пробвам. Peace

# 50
  • Мнения: 636
Без кухичко не може да мине  Grinning Важното е да е посредата, а не по краищата. Оцетът пък разяжда черупката  ooooh!

# 51
  • Мнения: 196
slavena80 сега като показа "Ултра"-та се сетих,че и нея съм я набелязала само, че във винено. А вчера тази, която ти си харесала ми я прати приятелката ми,която също е бременна и ми вика: "Виж каква количка съм си харесала!" Laughing

Люлякова и при мен въпроса не опира до цената на количката, можем да си позволим и по-скъпа, но въпроса е защо да се дават 2 пъти или 3 пъти повече пари за нещо, което ще ми върши същата работа. Ще дам един пример от практиката ми - аз карам малолитражна кола, която не е първа младост, обаче където и да тръгна не ми пука за гориво, поддръжка, дали ще я блъсна или не, ходя си навсякъде с нея, имам колеги например, които се правят на интересни, че в такава кола не се качвали и си накупиха разни BMW-та, Audi-та и т.н. , които харчат като змейове и резултата е че аз си се придвижвам навсякъде с мойта "смотана колица",  а тях ги виждам да висят по спирките да чакат я маршрутка, я градския транспорт, защото са си сложили "на гол гъз чифте пищови".
Не искам никого да обидя, това си е мое мнение за цените на количките, идеята ми е че не са важни средствата, а крайния резултат. Ние сме изгледани 4 деца с една количка във времена в които дори да имаш количка е било лукс пък вече избор от модели, цветове и т.н. въобще не е имало.  Бебето едва ли го интересува как му изглежда количката, каква й е цената, какъв модел е, дали е китайска или произведена в ЕС. Аз съм имала възможността да попътувам в Азия и съм виждала с очите си заводите на много известни марки, на етикетите пише Made in France, Made in UK и т.н. а дефакто се произвежда в азиатските страни и това не са стоки ментета, защото се произвеждат в заводи на гиганти в бранша.  Hug

giuli наистина е хубава идеята да се добавят и родилните домове за да можем да обменяме информация, стига момичетата, които правят темичката да са съгласни.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Добро утро мами   Hug
И на мен ми харесваше темата преди да има разни мигащи неща и бебчета,и аз не обичам кича ама като ги видя и ми става едно приятно и веселко  Mr. Green
Ама сега не мога да правя шаренийки че отивам при мама да боядисваме яйчица
Хайде лек и пъстър ден от мен !!!   bouquet

# 53
  • Мнения: 3 010
Лили в ибей ги гледам, цените варират от 140 лири на горе, което си е в пъти по-евтино от тук  Peace . В този цвят направо съм влюбена  Heart Eyes  За сравенение: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1449 - тук цената е без столче  Wink

ето и Грако Мираж, но те ми се струват по-нестабилни, заради металната конструкция

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 10:52 от Dendy

# 54
  • Мнения: 8
А какво ще кажете за тези колела...

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/2926

не са ли по стабилни?

За другите съм чувала,че повече се чупят..вярно ли е?

# 55
  • Мнения: 3 010
mimi.petrova лично аз смятам, че са наистина стабилни, но правят количката много тежка.

# 56
  • Мнения: 12
Еха какъв хубав ден е навън! Жалко, че няма да направим срещата. Янче защо така биеш отбой?  Simple Smile

За количките - На мен въобще не ми се дават много пари за количка. Но моя опит показва, че евтиното ми излиза по-скъпо. Ако някой ми препоръча друга количка по-евтина с всичките компоненти (кошче за кола, кош за новороденото и т.н.) разбира се, че ще взема нея. Но не искам да купя една, тя да се окаже непрактична или да се счупи и после да купувам друга.
За сега нищо няма да се взима. С тези контракции вечер и с тая ниска плацента все още ме е страх. Живот и здраве към 7-ми 8-ми месец ще решавам окончателно.

Хубав ден на всички и много красиви яйчица да изрисувате!

# 57
  • Мнения: 18
rumik 
аз лично ти благодаря за покааните колички с нормални цени вече се бях изплашила  #Crazy

# 58
  • Мнения: 2 382
След малко се захващам с яйцата.Миналата година направих нещо по-различно и от 45 яйца имаше 2-3 пукнати.Ама сега като не мога да си спомня ooooh!.Не беше нещо сложно.Дори рових старите си публикации, защото го бях писала във форума, но са изтрили старите седмични от Проблемното.Мисля да опитам със сол във водата.
Славена, този метод го четох в Готварския, но не ми вдъхва доверие, защото яйцата трябва да издържат поне една седмица след това.
Денди, за тези пари си е направо подарък Laughing.
Мими, тези колела са много яки и стабилни, стига да се прежалиш за тежка количка.
Джули, в началото много бебета ги разнасят татковците в кошниците, защото са леки, така че няма да е проблем да се обиколи и с бебето.Аз също мисля да оставя някои неща за след раждането, още не мога да се настроя на вълна пазаруване.

Мами, препоръчайте някоя хубава книга за бебето, че май ще имам нужда в началото.
И още един въпрос- как се вози бебе в кола лятото- с климатик или без?

# 59
  • Мнения: 1 241
Шайн, няма проблем бебето да се вози в колата с климатик, само разликата в температурите вътре и вън не трябва да е много голяма.

Общи условия

Активация на акаунт