Помогнете да затворим изолатора за кучета в Пловдив

  • 7 887
  • 207
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 10 326
Била съм в цяла Франция и включително в Парижките предградия. По-мръсно от Люлин например не е. Но в пък ако сравняваш някой по-нормален град от София с Париж, например Пловдив - печели Пловдив.  Party
В Нормандия живеят предимно франсета, те се определят като нормани, де, и но там в определени градове има кучешки бомби по тротоарите. Май навсякъде чистотата и редът зависят предимно от общинските власти.
Както и да е, изместихме спора.
И все пак ти завиждам, че живееш там  Embarassed.

# 196
  • Мнения: 410
Разбира се , че не я оправдава, явно е въпрос на възпитание стопаните на домашните си любимци да правят нещо елементарно!Това е нещото , което ме изкарва извън нерви тук! Close
"А създадените за целта организации само "лапат" пари, без ефективно да вършат работа"
Ако е така , много жалко за държават ни Sad

 Peace

# 197
  • Мнения: 146
Отвратена съм от хора които са "за" убиването на животни по такъв начин! Close

# 198
  • София
  • Мнения: 10 326
Отвратена съм от хора които са "за" убиването на животни по такъв начин! Close
Кои са тези хора, държащи да се убиват животните точно по този начин?  newsm78

# 199
  • Мнения: 1 394
Никой не е "за" убиването на животните по каквато и да е причина,а сме "за" спокойните улици без глутници от бездомни кучета и "украшения" по тротоарите...
Между другото...днес видях точно до нашия блок 3 бездомни кучета....не съм виждала може би от две години насам.Едното вървя от вкъщи до детската градина сутринта след мен и детето.А ако ви кажа колко се уплаши сина ми...едва стигнахме до градината.Само му повтарях да не се обръща да го гледа и да не вика.Буквално зад нас се тътреше....какво да ви кажа.Не искам детето ми всеки ден да върви на тръни до градината,макар,че съм с него.Знаете ли какъв стрес е това за детската крехка психика???

# 200
  • Мнения: 2 229
...Едното вървя от вкъщи до детската градина сутринта след мен и детето.А ако ви кажа колко се уплаши сина ми...едва стигнахме до градината.Само му повтарях да не се обръща да го гледа и да не вика.Буквално зад нас се тътреше....какво да ви кажа.Не искам детето ми всеки ден да върви на тръни до градината,макар,че съм с него.Знаете ли какъв стрес е това за детската крехка психика???

Сега ще ти скочат всички, че ти си си виновна, че детето се е уплашило - трябвало е да го научиш, че кученцата са добри и мили, да не се страхува, само да им се радва. Кучето се е тътрило след вас, защото сте го гледали уплашено - вие сте си виновни! Naughty

# 201
  • София
  • Мнения: 1 508
Сега ще ти скочат всички, че ти си си виновна, че детето се е уплашило - трябвало е да го научиш, че кученцата са добри и мили, да не се страхува, само да им се радва. Кучето се е тътрило след вас, защото сте го гледали уплашено - вие сте си виновни! Naughty

Както виждаш, от два дена си траем по въпроса и не сме й скочили  Laughing
Защо трябва да се заяждаме?

# 202
  • Мнения: 1 394
Ами да,сигурно така ще кажат.Мен не ме е страх от бездомните кучета.Ние вкъщи сме имали и куче и котка и детето ми е израстнало с тях,но когато става въпрос за непознато куче,което върви след теб и ти души панталоните,потичвайки...може всичко да очакваш.Какво му прече да те ръфне.То е животно все пак и то не възпитавано и дресирано вкъщи.

# 203
  • Мнения: 683
Аз пак няма да подпиша,затото не искам моите деца да са нападнати от бездомните кучета.

Предпочитам децата ми да видят хайка за събиране на кучета отколоото да им се случи ето това

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=4017&pid=28633& … readed&start=

И аз смятам, че срещу бездомните кучета трябва да има мерки. Имам малко дете и знам за много случаи на зверски нахапани от бездомни кучета деца и възрастни, затова няма да подпиша! Животът и здравето на децата са ми в пъти по мили от бездомните кучета.  Peace

# 204
  • Мнения: 2 229
Както виждаш, от два дена си траем по въпроса и не сме й скочили  Laughing
Защо трябва да се заяждаме?

Не съм видяла кога е писала. Simple Smile)
Иначе, не се заяждам, просто това съм го чела минимум 3 пъти, когато е ставало дума за дете, което го е страх или се е уплашило от кучета. Crazy

# 205
  • Мнения: 886
Алтернативата е не да бъдат избивани по зверски начини, а да са под ветеринарен контрол както се прави в ЕС. Съответно се маркират, кастрират се, ваксинират и т.н. с цел намаляване на популацията.

Австрия, Италия, Германия явно не са в ЕС, защото ни къде там не съм виждала бездомни кучета newsm78. Може би бъркам с географията или с хуманноста? Ние имаме куче, но любовта към животните е едно, а грижата за децата друго. Виждали ли сте нахапано дете?, съборена от глутница възрастна жена или просто толкова уплашен малчуган, че да заеква почти до пубертета? Аз съм! В ЕС има кучешки приюти където се "маркират, кастрират се, ваксинират '' и не знам колко стоят там, но не ги връщат на улицата , а в САЩ след определен срок /май беше двуседмичен/  в който могат да бъдат осиновени ги евтанаризират. Не съм за избиването на животни, но Вие не давате алтернатива за да Ви подкрепим!  Thinking

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Бездомните кучета не бива да са на улицата. То не е живот. Коли, хора, които ги бият, глад. Как да живее. По - добре и за нас и за тях е просто да ги приспят. Ако преди това не са ги осиновили. Обичам ги животните та затова не искам да скиторят и да се борят за живот внашата джунгла. Това не е естествена среда за други животни освен за хора. 

# 207
  • Мнения: 1 394
Стова вече мога да се съглася!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт