Къпане на голямо бебе

  • 2 843
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
Ние започнахме да опищяваме света във ваничката и сега се къпем в надуваемо басейнче. Там с повечко играчки сме щастливи. Е главата, кое ли дете обича да му я мият Wink
Инъче за тампоните. Аз на практика почти никога не му слагам, но едни ушен лекар ни ги беше препоръчал, когаго ни се възпалиха ушите. Трябва да са напоени с олио /мазнината не пропуска водата/. Аз използвах бебешкото олио за мазане.
Но мисля, че не е задължително да се използват. Ние постоянно ги забравяме, така че наблягам на подсушаването.

# 16
  • Мнения: 46 535
Анатомично корито не сме ползвали, обикновено бебешко, тя е седнала или права Mr. Green Не пазим очи и уши, защото тя обожава да стои под подвижния душ и се залива от смях  Party
Не виждам смисъл от памуците  newsm78 важното е шампоана да е от тези, които не лютят на очите и поливай смело  Grinning

# 17
  • у дома
  • Мнения: 708

  ruporuuВнимавай какви препоръки изпълняваш,че тук някои мами препоръчват осоляване,мариноване и консервиране на бебетата newsm53
Twisted Evil няма да пропусна като почнем да приготвяме трушията наесен Twisted Evil

# 18
  • у дома
  • Мнения: 708
Благодаря ви мами за споделения опит!!!

Hug   bouquet Hug

# 19
  • Мнения: 2 807
Имаме същите анатомични ванички  Wink
Дани все още къпем в нея, голяма веселба пада  Wink
Седнал е, а когато мием косичката просто свивам ушенцето (в посока към лицето), а главичката му е назад.
Не се е случвало да влиза вода - нито в ушетата, нито в очичките.  Grinning

# 20
  • Мнения: 844
Ами и ние имаме анатомична ваничка. Значи слагаш седнало бебето от противоположната страна на полулегналото положение,там където му е било до сега дупето, само че от другата страна, даваш му играчка и така се къпете. Много е просто!

# 21
  • Мнения: 410
От както седи, го къпя седна, и главата също. казвам"сега наведи главата и стискай очички" и ливвам обилно, така че с едно поливане да отмия сапунката! Шампоаните са по-трудни за отмиване.
За изплакване, го изправям и отново поливам телцето. Имаме кофички и патета. Обожава да му тече вода от чучура и да си ги пълни и мие на мама краката.

# 22
  • Мнения: 7 640
малко страничен въпрос- А къде къпете бебо? Имам предвид в кое помещение-спалня, баня?

# 23
  • у дома
  • Мнения: 708
Където е удобно - зависи от мястото където живеете.

При нас в банята няма условия за къпане на бебе, така че засега сме в  Embarassed

# 24
  • Мнения: 7 640
не разбрах къде сте сега. Чувала съм, че някои ползват ваничка на стойка, други слагат найлон в/у спалнята, трети - на масата в кухнята. Ясно е, че за зимата трябва да е топло помещение, но ме интересува как неутрализирате пръскането Grinning

# 25
  • у дома
  • Мнения: 708
в спалнята- нещо ми се е отрязал отговора при публикуването 


Постиламе на пода една голяма завеса за баня и отгоре ваничката.
Не ползваме стойка, че ми се виждат много високи и нестабилни, но не съм пробвала - може и да греша за стойките.

А иначе бебето почна да пръска наоколо чак сега към 7мия месец - иначе си стои спокойно и пръскането зависи от този който полива т.е. контролират се нещата.
 

# 26
  • Мнения: 7 640
много благодаря, а не е ли много ниско на пода, в смисъл вие на колене ли заставате и не е ли неудобно? А относно по-голямо бебе, на 7 мес. не става ли да го къпете седнал в леген с ръчен душ?

# 27
  • у дома
  • Мнения: 708
не на колене - седнали,  а ваничката може да се вдигнв на ниска маса или някаква друга стабилна опора Grinning

А нашата беба все още не е стабилна седнала т.е. клатушка се насам-натам като е в седнало положение - пробвахме вече седналия вариант - засега къпанката в тази позиция е проблем, влиза  и вода в очите и ушите и почва да се мята наляво надясно и става опасно.

но ще трябва да свикне явно...

# 28
  • Мнения: 3 550
Ние все още се къпем в анатомично коритце, но седнал от другата страна, където е по-широко.
И аз това щях да предложа. Хлапето още се събира на полегнарата страна, ама като порастне мисля да го сложа от другата.

Общи условия

Активация на акаунт