Ужасно подути и болезнени крайници, от какво може да е ?

  • 8 879
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 237
Здравейте,
пускам темата, за да питам по един проблем със здравето на майка ми.От 10 дена е с ужасно подути ръце и крака, направо са обезформени и много я боли.Не може да спи, плаче от болка.Направо е на буци......Разбира се, ходила е на лекар.Направили са и всякакви изследвания които показват, че е в прекрасно здраве  Rolling Eyes  / включително рентгена не показва нищо/
Да, ама очевадно не е така. Тя е зле и страда много, да не говорим че не може дори в обувките да си влезе.Всички лекари вдигат рамене и казват , че не знаят какво е. Някой имал ли е подобен проблем и знаете ли какво може да е ?  След като лекарите не знаят ми остава надеждата тук да намерим някакъв отговор.... Sad Тя подозира, че може да е артрит ,но изследванията го отхвърлят като диагноза.Между другото тя е така вспка година по това време.Дали не е от времето, или пък от притеснения.....Направо вече сме отчаяни..... Sad

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Имам приятелка със същия проблем. Всяка пролет излиза болнични или отпуска заради този си проблем. От много години насам. Всички изследвания са ок, но така или иначе краката й се подуват, зачервяват и болят ужасно...Ще се радвам да прочета за някакво решение тук  Peace

# 2
  • Мнения: 2 237
Направо е ужасно....На всичкото отгоре подържа и температура 37,5 - 37,8, което я изтощава допълнително.Не е спала от една седмица и направо вече едва гледа....И никой не може да каже какво е  Thinking

# 3
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
С албумина как е? Ако е добре и той, е възможно да е алергична реакция.

# 4
  • Мнения: 2 237
Добре е, всички стойности са повече от перфектни а тя пищи от болка  Confused Какво е това чудо.......

# 5
  • Мнения: 5 140
а с бъбреците как е?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Да не е подагра?

# 7
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
всяка година по това време? можеш ли да кажеш какви изследвания са правени и стойности? малко подробности - други болести, лекарства, в  другите години как минава?

# 8
  • Мнения: 17 546
Значи, не може да има симптоми, болки, видима промяна и температура, и нищо да и няма! Просто не преглеждат както и което трябва. Сменете лекарите, потърсете специалисти, да поиска и Доплер на крайниците да и бъде направен. Пълна кръвна картина, урина и тестове за алергия. Макар, че до сега не съм чула подуване и болки в крайниците, да е вид реакция при алергия. Нещо свързано с работната и среда? Трябва да се погледне от всеки ъгъл. Това, че е по едно и също време през годината, също може да е показателно за уточняването на произхода на проблема. Просто не търсят правилно, така смятам.

# 9
  • Мнения: 2 237
Да, майка ми е от малко провинциално градче и сами се сещате, че лекарите там не са много на ниво.....Не че нещо, ама просто гледат да отпратят пациентите по-бързо, не им се разправя....Вероятно ще се наложи да се направят изследвания и тук в София.Други заболявания няма в момента, с бъбреците е добре. Но преди 10 години беше болна от рак и отсраниха матката и яйчниците.Оздравя от рака, но не знам дали пък и това няма връзка.С вестибуларния апарат също има проблеми - понякога я боли глава, казва че потъва, повръща и се, залита.Случвало се е да се загуби дори и да не се ориентира къде е.Тогава пак лекарите казваха че и няма нищо, а тя не можеше да ходи в права линия. Направихме всякакви изследвания в София, ЯМР дори но и тук не откриха нищо.Явно тая жена е някакъв феномен, болна е а не е болна.Парадокс.  Thinking

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
прадокс?! парадокс е липсата на професионално мнение в нейния случай
не каза какво става в миналите пъти когато е имала същия проблем...

# 11
  • Мнения: 2 237
mishka_moja , всеки път като и стане така, минава без някакво особено лечение.Обикновено за около месец.По едно време ходеше на нагревки, после ги спря....абе какво да ти кажа.....Как да лекува нещо като няма диагноза.Ще я навивам да идва в София да правим изследвания, то е ясно.Че те същите тия лекари и баща ми така го държаха три месеца с т-ра 40 градуса и казваха , че нищо му няма  ooooh!  Отиде в Пазарджик - същото, после в Пловдив....Накрая дойде в София и най-накрая откриха какво е - бактерии в сливиците.Просто и ясно.Ама нали на никой не му се занимава.....Но да се отплесвам.Да видим какво да правя с майка, че не мога да я гледам да пищи от болка....  Sad

# 12
  • Мнения: 82
А, на  ревматолог била ли  е?

# 13
  • Мнения: 1 677
Мисля си бъбреци, сърце, алергия - казваш, че всяка година по едно и също време се разболява.
Но пък всички стойности от изследванията да са наред, странно...

# 14
  • Мнения: 1 942
В подобна ситуация бихме пробвали на своя глава противоалергична терапия. Хомеопатията също ми се струва, че ще помогне.

Повече ми прилича на някакво възпаление на ставите, но след като изследванията са ок май ще е стреляне на посоки.

Все пак лекарите са предписали нещо. Не ми се вярва да иде с подути крайници и да и кажат "а нищо ти няма отивай си."

# 15
  • Мнения: 2 237
Ами така са и казали - Нищо ти няма, отивай си. Sad Тя днес ми се обади че е ужасно зле.Краката и ръцете вече са крайно обезформени и болезнени.Едва говореше.Беше се дрогирала с болкоуспокояващи, та да поспи малко поне.Утре си е записала час при поредния лекар ...... На ревматолог не е била, но си направи изследвания за ревматизъм и артрит.Не показват нищо, отлични са.Аз мисля, че е възможно да е от напрежение и нерви, знам ли.....Тя е много чуствителна, а напоследък я побъркаха от проверки /директор на детска градина е/ Отделно призна, че на село е копала в двора да сади лук и много се е натоварила. Вероятно това е предизвикало възпалението....Съжалявам, че не направих снимки докато беше тук, да видите за какво чудо става въпрос.... Sad

# 16
  • Мнения: 17 546
Нека майка ти отиде на невролог и да настоява доктора да и направи необходимите изследвания за периферна невропатия. Повечето симптоми, които описваш, напълно отговарят на клиничната картина при това заболяване. Още повече, казваш, че се чувства малко по-добре от аспирин, което също е показателно, защото заболяването се повлиява добре от него. Също така да си направи изследвания на кръвната захар. Но не единично взимане на кръв, а профил като при диабетиците. На първо време може да облекчи болките си с "Лидокаин"-гел. Може неврологът да и даде направление и за психиатър. Не се плаши от това, а и обясни, че е необходимо всички възможности да се проследят, за да се намери лечение за проблемът и.
Пиши после какво са и казали.


# 17
  • Мнения: 17 546
blizna4e, какво стана? Ходила ли е майка ти днес на лекар?
 Hug

# 18
  • Мнения: 2 237
Ходила е, но не ми звънна да каже какво-що.Утре ще питам.Само сподели, че положението е вече непоносимо и и идва да се гръмне.Преди няколко дни и на невролог е била /някой беше питал по-горе/ ама и той казал - ми нищо ти няма.
Бижу, благодаря за загрижеността, благодаря на всички   bouquet

# 19
  • Мнения: 17 546
Нека настоява, да попита за това, което ти писах по горе.  Peace

# 20
  • Мнения: 186
Друга идея - филариоза (Lymphatic filariasis) - заболяване причинено от паразит, пренасян от комари и мухи. Когато стане хронично - периодично (не разбрах през колко време) подуване на крайници и болка, температура. Ето най-поносимата за гледане снимка http://www.nytimes.com/imagepages/2006/04/08/world/09lymph3.ready.html

За заболяването четох от http://emedicine.medscape.com/article/998011-overview . Пише, че подобни симптоми имат още десетина заболявания http://emedicine.medscape.com/article/998011-diagnosis

Диагноза поставят след микроскопско (?) изследване на кръв от пръста след 1-2 филтрирания май. Освен това май за по-сигурно се взема кръв няколко пъти за 24 часа.

Заболяването е често срещано в топли и бедни страни, но пък го има и документите на НЗОК, така че може да го има и в България.

Не съм  медик и ако нещо от написаното е глупост, моля  коригирайте ме за да не всявам паника неоснователно.

# 21
  • Мнения: 2 237
Много благодаря !
Чела съм за филариозата.Честно казано краката и точно така изглеждат.Но вчера лекарят изразил съмнение за ревматоиден артрит и са и пуснали абсолютно пълни изследвания.В нашето семейство имаме артрит и най-вероятно е това.Сестра ми страда от ревматоиден артрит и оплакванията и са подобни като на майка.
Още веднъж благодаря на всички и....бъдете здрави !   bouquet

# 22
  • Мнения: 71
аз малко извън темата.искам да ти пиша на лични.обърни ми внимание Wink

# 23
Много неприятно е да ти има нещо, а докторите да не могат да си обяснят какво ти е. Преди няколко години, племеника ми беше се парализирал от кръста на горе. Вратът му се беше изкривил и след хиляди изследвания, скенери и други, докторите казаха, че не знят какво му е. Тогава сестра ми си го прибра от болницата и се обърна към алтернативната медецина. С билки и енерготерапии, детето се оправи и вече спомен няма от това схващане. Казаха му че всичко идва от главата, от мислите, на стресова основа. Доколкото си спомням пиеше някакви капки на д-р Бах, също и хомеопатия.

# 24
  • Мнения: 82
Много благодаря !
Чела съм за филариозата.Честно казано краката и точно така изглеждат.Но вчера лекарят изразил съмнение за ревматоиден артрит и са и пуснали абсолютно пълни изследвания.В нашето семейство имаме артрит и най-вероятно е това.Сестра ми страда от ревматоиден артрит и оплакванията и са подобни като на майка.
Още веднъж благодаря на всички и....бъдете здрави !   bouquet
    Ако, съм права и наистина се окаже ревматоиден артрит,непременно я заведете на Урвич,а и тук в форума има тема която можеш да прочетеш.

# 25
  • Мнения: 2 237
Ако се окаже артрит сме подготвени.Сестра ми страда от тази болест и сме прочели всичко по въпроса. Тя лежа и в болница, лекуваше се при д-р Стоилов.

# 26
  • Мнения: 2 237
И така днес излязоха всички резултати.Повече от перфектни са !  Shocked Всичко е в норми, майка ми няма артрит  Rolling Eyes Мнението на лекарите пак е, че и няма нищо.Те самите са шокирани как е възможно при перфектни изследвания, тази жена да е с жестоки болки и подути крайници.Така или иначе са я пратили в къщи, без диагноза.Просто нямало такава.Това е направо....не знам и аз какво.Колкото и пъти да си прави изследвания, все са перфектни а болката се увеличава....И за рак на костите е изследвана, и плътността им е отлична, и артрит няма.......Вече почвам да си мисля , че някой и е направил магия......

# 27
  • Мнения: 73
Това е много неприятно да изпитваш болка и да не знаят какво има.Може и да съм пропуснала да прочета,но правена ли е сцинтиграфия на костите?Не съм лекар,но като чета това изследване дава най-точно информация. ако има тази възможност е хубаво и това да направи за да сте напълно спокойни.Успех Ви желая и бързо оздравяване на майка ти Peace

# 28
  • Мнения: 17 546
blizna4e, за хепатит изследвали ли са майка ти? По специално за хепатит С.

# 29
  • Мнения: 2 237
Мисля че да, ама не знам кога....Тя има проблеми със жлъчката и често си прави изследвания на черния дроб като цяло.Загадката е пълна и за съжаление това не е от ден-два а продължава вече години.И за тези години как пък никой не разбра какво и е .....

# 30
  • Мнения: 17 546
За съжаление с това неразрешаване на проблема и неизвестна диагноза, се опасявам, че това посещение при лекар няма да е последно за майка ти. Пак казвам, нека попита за периферна невропатия. Тя е допълнителна "екстра" и към някои заболявания на сърдечно-съдовата система. Ех, да си имахме един Д-р Хаус... ама няма! Tired

# 31
  • Мнения: 2 237
Така.Връщам темата,  за да напиша продължението по случая и с това да я затворя.В неделя вечер наши близки докараха спешно майка при нас в София.С нечовешки, нетърпими болки и крайно подпухнли крайници.Сутринта баща ми я заведе в Ревматологията.Направени и бяха наново всички изследвания, които показаха Остеопороза.В начален стадий.Следобед е минала и при ревматолог - доц. Стоилов./случайно е имал свободен час/ Той също е пуснал изследвания за ревматоиден артрит.Сигурен е, че това е втората диагноза, само чака потвърждение от изследването.Лекарите в Ревматологията са скъсали предишните изследвания като са ги обявили за абсолютно грешни.Назначено е адекватно лечение.Доц. Стоилов предписа и инжекции, днес бих на майка първата и тя се почуства в пъти по-добре.
Момичета, ами какво щеше да стане ако нямахме възможност да я водим в София по лекари ? В провинцията щяха да твърдят че и няма нищо, до кога ? Как така изследванията и не са реални ? Вярно , че лабораторията е супер стара и лаборантките още взимат кръв с едни маркучи дето смучат от ръката.... Нп какво да правят хората в затънтената провинция които не могат да се лекуват в големите градове ? Майка ми повече няма да се лекува в провинцията, не и след този случай.Но се питам - какво по дяволите е това здравеопазване и въобще има ли го.......
Благодаря на всички отзовали се, бъдете здрави !

# 32
  • Мнения: 17 546
Много се радвам, че има благоприятно развитие на проблема на майка ти, blizna4e, доколкото може да се нарече благоприятно нещо, свързано със заболяване от подобен тип. Но поне вече има адекватна намеса и лечение, от което веднага се е почувствала по-добре! То беше ясно, че не може нищо да и няма при тези оплаквания. За съжаление това не е изолиран случай, когато става въпрос за здравословен проблем на хората от малките населени места. Медицината там е под всякаква критика! Това е ужасно, но абсолютно не ми е ясно при тези порядки в нашата държава кога и дали ще има положителна промяна и хората, които не са в тази пуста София ще имат медицина ако не от ХХІ, то поне от края на ХХ-ти век.
Радвам се, че нещата се изясниха и успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт