Ужасно подути и болезнени крайници, от какво може да е ?

  • 8 878
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Ами така са и казали - Нищо ти няма, отивай си. Sad Тя днес ми се обади че е ужасно зле.Краката и ръцете вече са крайно обезформени и болезнени.Едва говореше.Беше се дрогирала с болкоуспокояващи, та да поспи малко поне.Утре си е записала час при поредния лекар ...... На ревматолог не е била, но си направи изследвания за ревматизъм и артрит.Не показват нищо, отлични са.Аз мисля, че е възможно да е от напрежение и нерви, знам ли.....Тя е много чуствителна, а напоследък я побъркаха от проверки /директор на детска градина е/ Отделно призна, че на село е копала в двора да сади лук и много се е натоварила. Вероятно това е предизвикало възпалението....Съжалявам, че не направих снимки докато беше тук, да видите за какво чудо става въпрос.... Sad

# 16
  • Мнения: 17 546
Нека майка ти отиде на невролог и да настоява доктора да и направи необходимите изследвания за периферна невропатия. Повечето симптоми, които описваш, напълно отговарят на клиничната картина при това заболяване. Още повече, казваш, че се чувства малко по-добре от аспирин, което също е показателно, защото заболяването се повлиява добре от него. Също така да си направи изследвания на кръвната захар. Но не единично взимане на кръв, а профил като при диабетиците. На първо време може да облекчи болките си с "Лидокаин"-гел. Може неврологът да и даде направление и за психиатър. Не се плаши от това, а и обясни, че е необходимо всички възможности да се проследят, за да се намери лечение за проблемът и.
Пиши после какво са и казали.


# 17
  • Мнения: 17 546
blizna4e, какво стана? Ходила ли е майка ти днес на лекар?
 Hug

# 18
  • Мнения: 2 237
Ходила е, но не ми звънна да каже какво-що.Утре ще питам.Само сподели, че положението е вече непоносимо и и идва да се гръмне.Преди няколко дни и на невролог е била /някой беше питал по-горе/ ама и той казал - ми нищо ти няма.
Бижу, благодаря за загрижеността, благодаря на всички   bouquet

# 19
  • Мнения: 17 546
Нека настоява, да попита за това, което ти писах по горе.  Peace

# 20
  • Мнения: 186
Друга идея - филариоза (Lymphatic filariasis) - заболяване причинено от паразит, пренасян от комари и мухи. Когато стане хронично - периодично (не разбрах през колко време) подуване на крайници и болка, температура. Ето най-поносимата за гледане снимка http://www.nytimes.com/imagepages/2006/04/08/world/09lymph3.ready.html

За заболяването четох от http://emedicine.medscape.com/article/998011-overview . Пише, че подобни симптоми имат още десетина заболявания http://emedicine.medscape.com/article/998011-diagnosis

Диагноза поставят след микроскопско (?) изследване на кръв от пръста след 1-2 филтрирания май. Освен това май за по-сигурно се взема кръв няколко пъти за 24 часа.

Заболяването е често срещано в топли и бедни страни, но пък го има и документите на НЗОК, така че може да го има и в България.

Не съм  медик и ако нещо от написаното е глупост, моля  коригирайте ме за да не всявам паника неоснователно.

# 21
  • Мнения: 2 237
Много благодаря !
Чела съм за филариозата.Честно казано краката и точно така изглеждат.Но вчера лекарят изразил съмнение за ревматоиден артрит и са и пуснали абсолютно пълни изследвания.В нашето семейство имаме артрит и най-вероятно е това.Сестра ми страда от ревматоиден артрит и оплакванията и са подобни като на майка.
Още веднъж благодаря на всички и....бъдете здрави !   bouquet

# 22
  • Мнения: 71
аз малко извън темата.искам да ти пиша на лични.обърни ми внимание Wink

# 23
Много неприятно е да ти има нещо, а докторите да не могат да си обяснят какво ти е. Преди няколко години, племеника ми беше се парализирал от кръста на горе. Вратът му се беше изкривил и след хиляди изследвания, скенери и други, докторите казаха, че не знят какво му е. Тогава сестра ми си го прибра от болницата и се обърна към алтернативната медецина. С билки и енерготерапии, детето се оправи и вече спомен няма от това схващане. Казаха му че всичко идва от главата, от мислите, на стресова основа. Доколкото си спомням пиеше някакви капки на д-р Бах, също и хомеопатия.

# 24
  • Мнения: 82
Много благодаря !
Чела съм за филариозата.Честно казано краката и точно така изглеждат.Но вчера лекарят изразил съмнение за ревматоиден артрит и са и пуснали абсолютно пълни изследвания.В нашето семейство имаме артрит и най-вероятно е това.Сестра ми страда от ревматоиден артрит и оплакванията и са подобни като на майка.
Още веднъж благодаря на всички и....бъдете здрави !   bouquet
    Ако, съм права и наистина се окаже ревматоиден артрит,непременно я заведете на Урвич,а и тук в форума има тема която можеш да прочетеш.

# 25
  • Мнения: 2 237
Ако се окаже артрит сме подготвени.Сестра ми страда от тази болест и сме прочели всичко по въпроса. Тя лежа и в болница, лекуваше се при д-р Стоилов.

# 26
  • Мнения: 2 237
И така днес излязоха всички резултати.Повече от перфектни са !  Shocked Всичко е в норми, майка ми няма артрит  Rolling Eyes Мнението на лекарите пак е, че и няма нищо.Те самите са шокирани как е възможно при перфектни изследвания, тази жена да е с жестоки болки и подути крайници.Така или иначе са я пратили в къщи, без диагноза.Просто нямало такава.Това е направо....не знам и аз какво.Колкото и пъти да си прави изследвания, все са перфектни а болката се увеличава....И за рак на костите е изследвана, и плътността им е отлична, и артрит няма.......Вече почвам да си мисля , че някой и е направил магия......

# 27
  • Мнения: 73
Това е много неприятно да изпитваш болка и да не знаят какво има.Може и да съм пропуснала да прочета,но правена ли е сцинтиграфия на костите?Не съм лекар,но като чета това изследване дава най-точно информация. ако има тази възможност е хубаво и това да направи за да сте напълно спокойни.Успех Ви желая и бързо оздравяване на майка ти Peace

# 28
  • Мнения: 17 546
blizna4e, за хепатит изследвали ли са майка ти? По специално за хепатит С.

# 29
  • Мнения: 2 237
Мисля че да, ама не знам кога....Тя има проблеми със жлъчката и често си прави изследвания на черния дроб като цяло.Загадката е пълна и за съжаление това не е от ден-два а продължава вече години.И за тези години как пък никой не разбра какво и е .....

Общи условия

Активация на акаунт