Как ще отговаряте днес на радостния възглас прослава...

  • 1 713
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Днес пак ще се почне едно поздравяване едно чудо... не ти е работа... Куцо и сакато, познато и непознато ще започнат да ни уверяват че "Христос Воскресе" и ще очакват от нас уверено и щастливо да потвърдим радостния възглас.
Да го чуеш това от някоя баба или силно вярващ човек който живее според каноните на църквата го разбирам, ама някой дето не знае откъде се влиза в църква, някой дето си мисли че Гетсиманската градина е име на нов СПА център, е такъв да ти каже че "Хростос Воскресе" направо е върха на наглостта и простотията... И на всичкото отгоре всеки чака от теб радостно и уверено да заявиш "Во истина Воскресе" сякаш си бил там и си го видял с очите си.
Вие какво правите на днешния ден, как се измъквате от ситуацията хората около вас да ви поставят в неудобно положение и да ви принуждават да потвърждавате нещо в което не сте съвсем сигурни че е станало да не говорим че няма никакви научни доказателства в подкрепа на това твърдение....

# 1
  • Мнения: 606
Аз казвам "е пъ ти виде ли го", щото съм комуняга.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз си отговарям както е прието и не само,както всъщност го вярвам-Во Истина Воскресе!!!
Не се ''измъквам'' от никакви ситуации и не искам точно днес някой да ми говори за доказателства ''на това твърдение''.Който вярва,винаги ще вярва и съответно обратното.Точка.

# 3
  • Мнения: 6 624
Ами с приетото ,ако искам да се правя на интересна няма да е точно на този ден.

# 4
  • Мнения: 17 408
Смятам, че по- добрият вариант  е да си замълчиш с усмивка, щото ти поставяш другите в неудобно положение, правейки се на острумен. Айде, дано  и другата година не питаш пак кво и как се прави на този ден! Simple Smile

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
както трябва

# 6
  • Мнения: 212
Смятам, че по- добрият вариант  е да си замълчиш с усмивка, щото ти поставяш другите в неудобно положение, правейки се на острумен.

А тия другите замислят ли се, че може би мен поставят в неудобно положение като ме карат да потвърждавам неща които не са толкова ясни... От къде на къде някой ще ми казва че някога преди 2000 и кусур години нещо е станало и аз трябва с блеснал поглед и трептящ от вълнение глас да му припявам "Да вярно е, точно така стана"... Мен не ме ли поставят в неудобно положение. От къде на къде ще ме принуждават да казвам нещо в което така или иначе по-голяма част от човечеството не вярва да е станало.

Нещо повече - собствения му народ, неговите хора, евреите, тези които са били там с него, те не вярват, какво остава за нас след 2000 год. да повярваш в нещо което някой си, някога, бил казал, че видял, че станало така ... 

# 7
  • Мнения: 17 408
Добре, изолирай се някъде и изчакай еуфорията. Ако продължаваш да се дразниш, посети съответния специалист Simple Smile

# 8
  • Мнения: 212
Добре, изолирай се някъде и изчакай еуфорията. Ако продължаваш да се дразниш, посети съответния специалист Simple Smile

Посетил съм го вече, даде ми едни розови хапчета. Добре че ме подсети, бях забравил да го пия тази сутрин.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Борисе
Това е традиция. За някои е въпрос на вяра. Но като цяло нашенското население е християнско само по празниците, нещо като духовни туристи по Коледа и Великден, но ритуалите ни са езически. Много хора мислят, че като възпроизвеждат някакви ритуали стават по-добри.
А и никой не те принуждава да го казваш, ако не искаш. Религията е въпрос на вяра, а не на рационалност.

# 10
  • Мнения: 3
Никой не те  принуждава,отговоряш  според разбирането си.Ние все чакаме да видим,да пипнем и тогава пак сме неверници newsm78А ,когато ни е тежко  или сме в беда  призоваваме и искаме помощ.Вярата,в каквото и да е, е нашата  сила и надежда .Нека  не си правим  живота по -безнадежден. Thinking
Честит празник  bouquet ,за този който го приема.
Христос возкресе.

# 11
  • Мнения: 2 133
Во Истина Воскресе!!!

# 12
  • Мнения: 619
Христос Възкръсна!!! Блажени онези, които, без да видят, са повярвали. Simple Smile
Но пък това ми хареса,че в Борис няма лицемерие ... така е всеки има избор да вярва или не и да го изповяда.И аз съм съгласна,че много го изповядват като заучена фраза.. уви.

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
еее, как бе, ама българинът е най-благочестивият и набожен човек. вие пък сега. чака с нетърпение Коледа - да се наплюска със свинско и с какво ли не, да се напие и да си почине. рождеството Христово я е станало, я не, ама друго си е пържола от свиня с червено вино.
Великден за повечето хора е преяждане с агнешко, кльопане на козунаци и яйца и разходка  през нощта до църквата - интересно е, виждаш много познати, общо взето - забавно.

отговарям така, както се отговаря, без да влагам нищо...

# 14
  • Мнения: 11 747
Честит празник. Нямам нищо против да честитя празника, на тези, които го празнуват, но аз не съм от тях.

Общи условия

Активация на акаунт