Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 апр. 2009, 10:30 ч.

креватчето се оказа опасно

• 3 738
  • 64
  •   1
Отговори
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2437

Това е креватчето, което съпругът ми и аз избрахме за бебето. Страшно много ми хареса тогава, а и докато малката беше бебе  ми беше доста удобно, но............ сега започна да прескача решетката, която е много ниска /почти под коремчето и стига/ и изпитвам ужас, че някой ден ще я намеря на пода. Някой имал ли е подобен проблем и имате ли идея дали тази решетка може по някакъв начин да се повдигне.

# 1
  • София
В тази тема имаше идеи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370990.0

# 2
Ами правиш го на легло и слагаш допълнителна преграда да не пада. На почти 2 години ще прескочи каквато и да е преграда. Споделям от опит.

# 3
Благодаря за отговорите. Най вероятно ще махна решетката или ще помоля някой дърводелец да ми направи нова /по висока/ .

# 4
Ами нашата преграда е по-висока, но детето пак я прескача.
Надали за тази възраст има напълно безопасно легло.
Аз даже мисля да махна преградата и да наредя възглавници по пода, но още не съм се престрашила.

# 5
  • София
В другата тема съм се изказала против рационализациите.
И аз съм за това да се трансформира леглото в голямо.

Ами правиш го на легло и слагаш допълнителна преграда да не пада. На почти 2 години ще прескочи каквато и да е преграда. Споделям от опит.

Да може да се качва и слиза само от леглото.

Към 2 години е нормално да се махне  (моите бяха под 2 г.)
.....
Аз даже мисля да махна преградата и да наредя възглавници по пода, но още не съм се престрашила.

и аз така съм обезопасила на беба Mr. Green, още е така(дори през деня г слагам). Спи с чувал и няма свобода на мърдане.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
 И аз съм за махането на решетката. На тази възраст мисля, че вече няма нужда от нея. Моя като стана на година и малко и 2 метрова ограда да бях сложила пак щеше да я прескача.

# 7
Да уточня-имам предвид подобна преграда. http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3730
А не да се прави нова по-голяма. На 1.9 год дъщеря ми вече спеше в нормално легло.

# 8
  • София
Да уточня-имам предвид подобна преграда. http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3730

и аз Simple Smile

# 9
Родителите ми имаха същия проблем с брат ми. Те махнаха 1-2 от летвичките на решетката и му направиха дупка, достатъчно голяма да изпълзява оттам безаварийно  Mr. Green Беше много забавно  да го гледаш Joy

# 10
  • София
Или просто махнете цялата решетка. Синът ми спи без решетка откакто стана на година. Никога не е падал. Но пък за сметка на това на 9 месеца се преметна със салто през решетката и падна по гръб на пода. Така че не рискувах.

# 11
така се получава когато не "мислим",че децата ще пораснат толкова бързо.
наблюдавайки околконас децата,ние избрахме легло което"пада" на дълбочина и преградката стига до шията на детето(а тя е 83см.висока)и аз съвсвм спокойно мога да оставя детето само в леглото.
така,че моят съвет е да помолиш някой дърводелец да ти направи висока решетка,за да не изпитваш ужас когато оставяш детето в леглото.
(май и някой друг беше споделил това мнение-да ме извини Embarassed)

# 12
Посъветвах се с дърводелец и ми предложи по висока ограда /почти до шията и/. Ще бъде неестетично, но не ми пука, важното е детето да не си смени физиономията при някой скок. Ако и това не подейства ще махна решетката по съвет на др. съфорумки и ще слагам преграда. Кофтито е , че тя по цяла нощ се търкаля и понякога я намирам обърната надолу с  главата и крака излязли от решетката и това ме кара да мисля, че тази предпазна стена няма да е удачна.

# 13
Креватът на сина ми е от същия тип.
Много са удобни, но и в същото време опасни. След като се появи този проблем у дома, се загледах и в други креватчета от този тип - от всички разновидности само едно беше по-дълбоко.
Комбинацията в случая е най-неприятната - плитък кош и високо легло.
Аз предпочетох да махна направо решетката.

# 14
Аз пък не съм привърженик въобще на кошарите  Sick Само проблеми носят. Предпочитам преносимите пластмасови легълца, които са напълно безопасни.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт